با توجه به در پیش بود ایام پایانی سال و سفرهای نوروزی و همچنین گرم شدن بازار خرید و فروش خودرو و لزوم پرداخت میزان خلافی خودروها برخی از مردم با مشکل جریمه بالای خودرو و عدم اطلاع از آن‌ها که بعضا به اشتباه ثبت شده، مواجه‌اند.   به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل ...

با توجه به در پیش بود ایام پایانی سال و سفرهای نوروزی و همچنین گرم شدن بازار خرید و فروش خودرو و لزوم پرداخت میزان خلافی خودروها برخی از مردم با مشکل جریمه بالای خودرو و عدم اطلاع از آن‌ها که بعضا به اشتباه ثبت شده، مواجه‌اند.

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا، با توجه به در پیش بود ایام پایانی سال و سفرهای نوروزی و همچنین گرم شدن بازار خرید و فروش خودرو و لزوم پرداخت میزان خلافی خودروها برخی از مردم با مشکل جریمه بالای خودرو و عدم اطلاع از آن‌ها که بعضا به اشتباه ثبت شده، مواجه‌اند.

برهمین اساس به طور نا محسوس به مرکز پلیس راهنمایی و رانندگی و مرکز کنترل ترافیک شهر تهران رفتیم و با برخی از مراجعین گفت و گو کرده و از نزدیک در جریان کم و کیف این موضوع قرار گرفتیم و باتوجه به صحبت هایی که صورت گرفت متوجه شدیم که مشکل اکثر مراجعین در خصوص برگ خلافی با عنوان تسلیمی و همچنین جریمه‌های ثبت شده‌ توسط دوربین‌های کنترل ترافیک است.

بسیاری از مامورین راهور بدون اینکه برگه را به راکب خودرو تسلیم کنند بر روی برگه جریمه گزینه تسلیمی را علامت زده و متاسفانه برگه جریمه را بر روی شیشه خودرو قرار می‌دهند و از رسیدن به دست مالک خودرو اطمینان حاصل نمی‌کنند و همین امر موجب بروز نارضایتی هایی شده است.

 

در همین رابطه با یکی از مراجعه کنندگان ناراضی صحبت کردیم که وی اظهار داشت: من اصلا در چنین تاریخی خودرو را از منزل خارج نکرده‌ام و در آن محدوده تردد نداشتم چرا که میدانستم آن محدوده جزء طرح ترافیک بوده است ولی‌چندین بار جریمه شده‌ام و ندانسته آن ها دوبرابر هم شده است و هیچ کس هم پاسخ گو نیست و من هم ندارم که شب عید ۴۰۰۰۰۰ تومان پرداخت کنم.

به همین دلیل برای بررسی بیشتر مسئله به همراه وی به دفتر مرکز اجرائیات و رسیدگی به جرائم رانندگی مجموعه فوق رفتیم ولی متاسفانه پاسخ درخوری دریافت نکردیم.

در همین خصوص مسئول مربوطه در پاسخ به ما گفت: جریمه را باید بپردازید و هیچ کاری هم نمی‌توانید بکنید. از دست ما کاری بر‌نمی‌آید و حتما خلاف کرده‌ای و ممکن نیست مامور ما اشتباه کند و اگر ناراحتید می‌توانید شکایت کنید!

همچنین یکی دیگر از مشکلاتی که با آن روبرو شدیم عدم اطلاع رسانی صحیح و دقیق به افراد، به ویژه جانبازانی است که برای کم کردن خلافی خودروهای خود در آنجا حضور داشتند، بود.

علاوه بر این مسئله اکثر جانبازان با مشکل سرگردانی و جواب های سربالا مواجه بودند و بازهم از این اتاق به آن اتاق می رفتند و در آخر هم متوجه می‌شدند که باید در جای دیگری به مشکلشان رسیدگی شود.

یکی از جانبازان در گفت و گو با خبرنگار ما عنوان کرد که قبلا برای کم کردن خلافی ثبت شده توسط دوربین  به اینجا می‌آمدیم و کار ما را انجام می‌دادند اما الان ‌می گویند که باید برای کم کردن خلافی مربوط به ثبت با دوربین به شهرک آزمایش واقع در غرب تهران مراجعه کنید و در اینجا فقط جرائمی که مامور ابلاغ کرده رسیدگی می‌شود که این خود موجب ایجاد سختی و دردسر برای افراد به ویژه جانبازان که از لحاظ جسمی دارای محدودیت‌هایی هستند، می‌شود.

یکی دیگر از جانبازان نیز در همین رابطه بیان داشت: من از شهرستان برای رفتن به بیمارستان آمدم و قبل از ورود به محدوده طرح ترافیک از مامور سوال کردم که می‌توان با کارت جانبازی به داخل طرح رفت که آن مامور گفت: بله برو و بعدا برای کم کردن خلافی از طریق پلیس+۱۰  اقدام کن. من هم وقتی به پلیس +۱۰ مراجعه کردم گفتند که به ما مربوط نیست و به راهور مراجعه کن. حالا هم که به این مرکز آمده‌ام می‌گویند مجاز نبودی و رسیدگی هم نمی‌کنند اما با پیگیری‌های مکرر من تازه گفتند که به شهرک آزمایش برو شاید خلافی ۶۰۰۰۰۰ تومانی را که برای تو توسط دوربین ثبت شده، را کم کنند.

 

عده‌ای دیگر از افراد نیز در خصوص جریمه‌های بی مورد و بی حد و حساب اعتراض داشتند. بعضا مشاهده می‌شود که دوربین‌ها به صورت مکرر یک فرد را با فاصله یک دقیقه دوبار در یک منطقه جریمه کرده‌اند و یا مامورین فردی را در جایی بدون اینکه به راننده ابلاغ شود جریمه کره‌اند که فرد با گرفتن برگه خلافی متوجه این مسئله می‌شود که فلان میزان جریمه شده و با پرداخت نکردن آن مبلغ میزان جریمه تازه دو برابر هم شده است.

لذا در مجموع مراجعه کنندگان نسبت به نوع برخوردها و نا‌هماهنگی‌ها ناراضی بودند. از این رو انتظار می‌رود مسئولان امر نسبت به تصحیح نحوه برخورد و خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم توسط نیروهایشان اقدامات و نظارت‌های لازم را انجام دهند تا خدمت صادقانه بسیاری از مامورین راهور ناجا و مامورین خادم به مردم با این برخوردهای سلیقه ای زیر سوال نرود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11537

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.