دهقان‌نسب: عامل اصلی دروغ دختر آبی شناسایی شود/ نجفی: سلبریتی‌ها بدلیل نداشتن دانش کافی بی‌محابا به همه چیز می‌تازند/ ایرانمنش: برخی سلبریتی‌ها و سیاسیون آتش دشمن را شعله‌ورتر می‌کنند/ گلریز: اظهارنظرهای بدون اطلاع آب به آسیاب دشمن ریختن است واکنش‌ها به ماجرای خودسوزی و فوت دختری به نام “سحر خدایاری” با ادعاهایی کذب ازجمله تقلب ...

دهقان‌نسب: عامل اصلی دروغ دختر آبی شناسایی شود/ نجفی: سلبریتی‌ها بدلیل نداشتن دانش کافی بی‌محابا به همه چیز می‌تازند/ ایرانمنش: برخی سلبریتی‌ها و سیاسیون آتش دشمن را شعله‌ورتر می‌کنند/ گلریز: اظهارنظرهای بدون اطلاع آب به آسیاب دشمن ریختن است

واکنش‌ها به ماجرای خودسوزی و فوت دختری به نام “سحر خدایاری” با ادعاهایی کذب ازجمله تقلب در اعلام هویت جان‌باخته تا علت خودسوزی‌اش که موجب التهاب جامعه و بهره‌برداری کشورهای حامی براندازی در ایران شد، همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ واکنش‌ها به ماجرای خودسوزی و فوت دختری به نام “سحر خدایاری” با ادعاهایی کذب ازجمله تقلب در اعلام هویت جان‌باخته تا علت خودسوزی‌اش که موجب التهاب جامعه و بهره‌برداری کشورهای حامی براندازی در ایران شد، همچنان ادامه دارد.

پس از نمایندگان مجلس، حقوقدانان و چهره‌های سیاسی، هنرمندان نیز به بیان نظرات خود در رابطه با دروغ دختر آبی پرداختند.

حبیب دهقان‌نسب، بازیگر سینما و تلویزیون:

عامل اصلی دروغ دختر آبی باید شناسایی شود/ رسانه باید واقعیات را بدون ترس و واهمه بیان کند

حبیب دهقان‌نسب بازیگر سینما و تلویزیون در ارتباط با دروغ دختر آبی در گفتگو با شیرازه، با بیان اینکه من عمل این دختر را تأئید نمی کنم، تصریح کرد: باید ایراد اصلی را به باعث و بانی این اتفاق گرفت.

وی با اشاره به گذشتن چهل سال از عمر انقلاب اسلامی و حل نشدن بعضی از مسائل روزمره و پیش پا افتاده اظهار داشت: همین امروز یک حقوقدان در تلویزیون می گفت هیچ ایراد قانونی مبنی بر ورود خانم ها به ورزشگاه ها و استادیوم ها وجود ندارد. تا کنون هم بارها و بارها بر سر این مسئله بحث شده است و مسئولین باید یک راهکاری برای این مسئله پیدا کنند.

دهقان نسب با بیان اینکه به نظر من مقصر اصلی این جور اتفاقات مسئولین هستند که برای بعضی مسائل فرهنگسازی نمی کنند افزود: به نظر من وقتی حضور خانم ها قطعی شود، آقایان هم خودشان را جمع می کنند.

این هنرمند شیرازی ضمن یادآوری اینکه ما همیشه صورت مسئله را پاک می کنیم و این شکل زیبایی ندارد ادامه داد: این تنها موردی است که من می بینم در مطبوعات و تلویزیون اینقدر راجع به آن بحث می شود.

از آنجایی که اتفاقات بر محور دختر آبی از خبر کذب خبرگزاری خبرآنلاین شکل گرفت، دهقان نسب معتقد است که رسانه باید واقعیات را بیان کند. وظیفه رسانه، راستگویی است و اگر رسانه ای قلب واقعیت کند، به وظیفه اصلی خودش در قبال جامعه و مردم درست عمل نکرده است. اگرچه در همچین مواقعی دروغپردازیهایی هم صورت می گیرد که درست نیست.

به گفته وی، وقتی راستی آزمایی در جامعه نباشد، مسائل به صورت شایعه و دروغپردازی در جامعه رواج می گیرد، پس باید واقعیات گفته شود و مطبوعات اینقدر آزادی داشته باشند که بتوانند به راحتی اخبار صحیح و دقیق را بیان کنند.

این بازیگر سینما و تلویزیون تأکید کرد: رسانه باید معضلات اجتماعی را کالبدشکافی کنند و واقعیات را بدون ترس و واهمه بیان کند.

امین بسطامی، تحلیلگر رسانه و فیلمساز:

پشت پرده سناریوی دختر آبی تخریب قوه قضاییه است/ دستگیری مفسدین برای اصلاح‌طلبان گران تمام شد/ سلبریتی‌های بی‌سواد؛ ابزار دشمن برای فتنه ۹۸

به گزارش گروه گوناگون “تیتریک“؛ فیلمساز و تحلیلگر رسانه در گفتگو با خبرنگار “تیتریک” درباره دروغ دختر آبی و ایجاد تشنج در جامعه و فضای مجازی گفت: یکی از مهمترین دلایل سناریوی دختر آبی زدن قوه قضاییه و ایجاد آشوب است زیرا قوه قضاییه این روزها در حال دستگیری بسیاری از مفسدینی است که از خانواده مسئولین هستند و این موضوع برای آنها سنگین است در نتیجه برای فرار از این ماجرا باید یک موضوعی را علم کنند.

امین بسطامی ادامه داد: قوه قضاییه سریعا و به صورت عمومی و رسمی اعلام کرده که هیچ حکمی برای این دختر صادر نکرده است اما معلوم است که یک تیمی تشکیل شده که این تفکر را در ذهن مردم زنده نگه دارند که دختر آبی به خاطر حکمش خوسوزی کرده است، زمانیکه مشاهده می کنید این تیم ها چه کسانی هستند دهانتان باز می ماند!

وی افزود: اصلا “سحر خدایاری” که خودسوزی کرد، دختر آبی نیست، دختر آبی “آیسان احتشامی” است که به دلیل ورود غیرقانونی به ورزشگاه دستگیر شد.

کارگران فیلم داستانی “یک روز” با بیان اینکه این تیم می خواهند یک صدای واحد را به مردم برسانند، تصریح کرد: اعضای این تیم چه کسانی هستند جای تعجب و سوال است که به تشویش اذعان عمومی دامن می زنند. اصلاح طلبان، اعتدالی های نام آشنا، بخش اعظمی از سلبریتی ها، مجاهدین، سلطنت طلب ها، نمایندگان مجلس و … اعضای این تیم هستند و آنهایی که در ذهن مردم خوب بودند یا مخالفین نظام شدند، با هم یک تیم شدند.

بسطامی با تاکید بر اینکه چون مردم صدای دشمن را از طریق خودی ها می شنوند نمی توانند راه درست را تشخیص دهند، افزود:” اینجاست که وقتی پدر دختر آبی حرف می زند و علنا موضع خودش را اعلام می کند، مردم می گویند: “مجبورش کردند که پدر دختر این حرف ها را بزند.” در اینجا چون مردم صدای دشمن را از حلقوم خودی می شنوند به همین جهت نم یتوانند تشخیص درستی بدهند.

وی ادامه داد: دستگاه امنیتی کشور باید مراقب سلبریتی ها باشد زیرا  پروژه هیفوس؛ برخی سلبریتی ها را رهبری می کند (پروژه هیفوس، پروژه جنگ های هیبریدی از طریق سلبریتی ها برای تغییر فرهنگ و هویت ملی است) سلبریتی ای که ۷ میلیون فالوور دارد را نباید به حال خود رها کرد زیرا این سلبریتی به یک پایگاه تبدیل شده و معلوم است که دشمن برای تاثیرگذاری از این گونه افراد استفاده می کند.

این کارشناس رسانه تاکید کرد: برخی از فعالان رسانه ای وقتی فساد خانواده مسئول را افشا می کنند به زندان و شلاق محکوم می شوند اما سلبریتی بی سواد و دسته صدم جامعه به امام حسین (ع) بی حرمتی می کند و پروژه بی حس سازی اعتقادات که از نقشه های شوم دشمن است را پیاده می کند اما دستگاه امنیتی با وی کاری ندارد، مردم باید ببینند که این فرد دستگیر شده و با آن برخورد شده است.

وی با تاکید بر اینکه این استراتژی است که دشمن در نزدیکی انتخابات در پیش گرفته، گفت: من بارها هشدار دادم و باز هم می دهم این استراتژی که دشمن در پیش گرفته همان استراتژی ای است که در سال ۸۸ پیش گرفتند و شواهد و مسیر دشمن نشان می دهد که نزدیک به انتخابات به دنبال طرح ریزی آنارشی و اشوب هستند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه دستگاه امنیتی با رسانه های داخلی که صدای دشمن شدند، برخورد کند، افزود:”امیدواریم مردم بصیرت شان را افزایش دهند تا بتوانند در پیچ های مهم تاریخی سربلند بیرون آیند و زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم آورند.”

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=70234

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.