زیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نظام‌سرمایه‌داری در حال افول است گفت:‌ امروز لیبرال دموکراسی حرف‌ تازه‌ای برای بشریت ندارد. به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری بسیج، سیدمحمد حسینی در اختتامیه دوازدهمین همایش بین‌المللی بسیج و رسانه، اظهار داشت:‌ در کمیسیون بسیج و رسانه و مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری، مباحث ...

زیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نظام‌سرمایه‌داری در حال افول است گفت:‌ امروز لیبرال دموکراسی حرف‌ تازه‌ای برای بشریت ندارد.

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری بسیج، سیدمحمد حسینی در اختتامیه دوازدهمین همایش بین‌المللی بسیج و رسانه، اظهار داشت:‌ در کمیسیون بسیج و رسانه و مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری، مباحث متعددی مطرح شد، نخستین نکته که دائما رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید دارند مدیریت فرهنگ و بهره‌گیری از ابزار هنر برای ماندگارسازی پیام‌ها و مبانی ارزشی در جامعه است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: یک نمونه از اهتمام مقام معظم رهبری به فرهنگ این است که ایشان می‌فرمایند اقتدار فرهنگی، اقتدار حقیقی است.

حسینی با اشاره به اینکه با تأکیدات مقام معظم رهبری نقشه مهندسی فرهنگی کشور تعیین شده است، افزود: در حال حاضر مطالبه اصلی اجرای این سند است که راهکارهای متنوعی در آن برای ارتقاء فرهنگ کشور و نیل به اهداف وجود دارد.

وی افزود: پردازش ابعاد مختلف جنگ نرم از دیگر مواردی بود که در این کمیسیون طی این ۲ روز بررسی شد، بکارگیری واژه‌های نظامی از قبیل قرارگاه بیانگر جنگ و مصاف همه‌جانبه در عرصه فرهنگ است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی امروز به دنبال ترویج اخلاق‌ستیزی هستند، گفت:‌ جریانات فرهنگی زاویه‌دار با انقلاب اسلامی که در عرصه‌هایی مانند تئاتر، سینما و موسیقی فعال هستند به صورت دائم رصد شوند.

حسینی افزود: دستگاه‌های فرهنگی باید علاوه بر سیاست‌گذاری وظایف نظارتی را نیز انجام دهند و افکار جامعه را در ارتباط با فعالیت‌های فرهنگی غرب هدایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز غربی‌ها با اعطای جوایز و نشان‌هایی مانند نشان شوالیه در حال جهت دادن به فعالیت‌های هنری هستند.

حسینی گفت: توجه به تولیدات فرهنگی داخلی، فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی و تأکید بر فرهنگ کار، تلاش و مجاهدت از دیگر مواردی بود که در این کمیسیون بررسی شد.

وی با بیان اینکه امروز نظام سرمایه‌داری و آمریکا در حال افول هستند، گفت: لیبرال دموکراسی حرف تازه‌ای برای بشریت ندارد.

حسینی افزود: بکارگیری نیروهای متعهد در دانشگاه‌ها، ترویج فرهنگی بسیجی، ساده‌زیستی و تواضع از دیگر مواردی بود که در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24560

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.