نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای با ایران روز سه‌شنبه گفت مسئله رآکتور آب سنگین اراک و همچنین نحوه لغو تحریم‌های ایران، همچنان جزو مسائل حل‌نشده در مذاکرات هسته‌ای هستند. «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز سه‌شنبه گفت نحوه فعالیت رآکتور آب سنگین اراک و نحوه لغو تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران، از جمله موضوعات حل‌نشده ...
نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای با ایران روز سه‌شنبه گفت مسئله رآکتور آب سنگین اراک و همچنین نحوه لغو تحریم‌های ایران، همچنان جزو مسائل حل‌نشده در مذاکرات هسته‌ای هستند.
خبرگزاری فارس: ریابکوف: رآکتور اراک و تحریم‌ها جزو مسائل حل نشده در مذاکرات هسته‌ای هستند

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز سه‌شنبه گفت نحوه فعالیت رآکتور آب سنگین اراک و نحوه لغو تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران، از جمله موضوعات حل‌نشده در مذاکرات هسته‌ای تهران و گروه موسوم به ۱+۵ است.

به نوشته پایگاه خبری «اسپوتنیک»، نماینده ارشد روسیه در مذاکرات هسته‌ای با بیان اینکه گمانه‌زنی در مورد اینکه چه موضوعی در مذاکرات مهمتر از دیگر موارد است، می‌تواند به نتیجه مثبت مذاکرات آسیب بزند، گفت: «متأسفانه، تمامی این موارد، هنوز جزو موضوعات حل‌نشده هستند.»

وی افزود: «نمی‌خواهم یک مورد را در مقابل دیگر موارد برجسته کنم، نه به این جهت که تعیین اینکه کدام مسئله در مرکز مباحث قرار دارد برای ما دشوار است، بلکه به این خاطر که ما مدت زیادی است که روی موضوعات در قالب یک بسته کار می‌کنیم و ایجاد موازنه میان ابعاد مختلف توافق، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.»

ایران و اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آلمان روز سوم آذر (۲۴ نوامبر) امسال در حالی مذاکرات را برای هفت ماه دیگر تمدید کردند که بر اساس برنامه اقدام مشترکی که سال گذشته در شهر ژنو سوئیس به دست آمد،‌ طرفین باید تا آن تاریخ به توافق جامع می‌رسیدند. پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا مذاکرات تا روز ۹ تیر سال آینده تمدید شود.

تازه‌ترین دور از گفت‌وگوها از روز دوشنبه بار دیگر در ژنو و به صورت دوجانبه میان معاونین وزیر خارجه ایران و آمریکا آغاز شده و قرار است امروز نمایندگان دیگر کشورها نیز به گفت‌وگوها بپیوندند.

 

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24289

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.