حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد از اتمام پروژه انتقال آب چشمه سبز پوشان خبر داد و افزود: 30 درصد از حجم آب انتقالی دارای هدر رفت است برای جلوگیری از هدر رفت آب کار پروژه راسریعتر و تاپایان سال جاری به اتمام می رسانیم. ...

حمید جهانگیری، فرماندار حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم، با بیان اینکه ایجاد اشتغال در روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان یکی از اهداف دولت تدبیر و امید است گفت: از آنجاییکه شهرستان حاجی آباد قطب کشاورزی استان است در دولت تدبیر و امید در این شهرستان زمینه اشتغال روستاییان در حوزه کشاورزی بیش از پیش فراهم گردیده است و ما آمادگی حمایت از طرح های اشتغالزایی را داریم.

جهانگیری با اشاره به رتبه نخست شهرستان در سال قبل در پرداخت وام های اشتغالزایی افزود : از کارفرمایان و سرمایه گذاران حوزه کشاورزی حمایت های خوبی انجام و وام های درخواستی آنها در اسرع وقت پرداخت می شود.

مهندس ملایی مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پیارم  با اشاره به بازدید ایشان در سال ۹۵ از روستاهای طارم ، گنج و هاشم آباد و تصمیم به ساماندهی چشمه سبزپوشان گفت: ۳۰ درصد از حجم آب انتقالی دارای هدر رفت است که مطالعات آن انجام شده است و با توجه به شرایط سخت این پروژه ، لوله خریداری شده است و تا پایان امسال این پروژه به اتمام می رسد.

هوشنگ ملایی افزود: قریب به ۳۰ درصد از حجم آب این چشمه هدر‌رفت است و مطالعات این پروژه انجام شده و امیدواریم بتوانیم جهت برون‌رفت از بحران کم‌آبی، طرح‌ها و پروژه‌هایی را به بهره‌برداری برسانیم که در جهت مقابله با بحران کم‌آبی موثر باشد.

وی همچنین به سد برآفتاب نیز اشاره‌ای کرد و یادآور شد: سد‌ برآفتاب که آبی مناسب و شیرین برای تغذیه دشت‌ها بویژه دشت گنج در این شهرستان دارد و کار کارشناسی آن نیز انجام شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان ، به عدم بارش نزولات جوی اشاره و اظهار داشت: متاسفانه در سال جاری بارندگی‌ها بسیار ناچیز بوده است و باید همه فرهنگ صرفه‌جویی کردن را در دستور کار روزمره زندگی خود قرار دهیم و آن را نهادینه کنیم زیرا با وضعیت‌کنونی، شرایط سختی پیش رو داریم و باید امیدوار به رحمت و نزول آسمانی باشیم.

هوشنگ ملایی همچنین شرکت کشت و صنعت‌گلروئیه را ظرفیتی مناسب برای حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی و در جهت عدم مهاجرت روستائیان به شهر عنوان کرد و یادآور شد: این شرکت با فعالیت در حوزه کشت نخیلات، پرورش‌ ماهی خاویار، پرورش‌کبک، پرورش دام سبک و سنگین رتبه نخست کشوری را کسب و تاکنون برای بیش از ۲۶۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و در فصل برداشت خرما قطعا اشتغال در این شرکت نیز افزایش قابل توجهی خواهد داشت و بزودی مشکلات پیش روی این شرکت در راستای توسعه و ایجاد اشتغالزایی حل خواهیم کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=68655

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.