مدیریت جهاد کشاورزی حاجی آباد در گفتگو پیارم:
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد از آغاز برداشت گندم در این شهرستان خبرداد، و گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 42000 تن از مزارع گندم شهرستان حاجی آباد برداشت محصول صورت گیرد ...

مهدی عباسپور در گفتگو با خبرنگار پیارم اظهار کرد: شهرستان حاجی آباد با دارا بودن ۱۰۱۶۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم پیش بینی تولید بالغ بر ۴۲هزار تن یکی از مناطق مهم گندم خیز استان هرمزگان محسوب می گردد.

 

عباسپور اظهار داشت: از ارقام مهم گندم می توان چمران چمران دو، شیرودی را نام برد که این شهرستان قطب تولید گندم می باشد، کار برداشت این محصول با تعداد تقریبی ۵۰ دستگاه کمباین انجام می شود که از نیمه دوم فروردین شروع و تاپایان خرداد ماه ادامه دارد.

 

وی یادآور شد: تعداد ناظرین بر داشت گندم ۴ اکیپ که جوعا به تعداد ۲۵ نفر از کارشناسان در برداشت گندم همکاری می کنند.

 

عباسپور دغدغه اصلی کشاورزان برای سالهای آینده مشکل کمبود آب عنوان کرد و افزود: کشاورزان زحمتکش محصولات خود را به سمت و سویی سوق دهند که از میزان آب کمتری استفاده نمایند از کاشت محصولاتی که آب بر هستند خودداری کنند و به کشت محصولاتی بپردازند که نیاز ب آب کمتری دارند.

 

مدیریت جهاد کشاورزی حاجی آباد بیان داشت: متولی خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شرکت غله و خدمات بازرگانی و سازمان تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید گندم مشخص شده است بانک کشاورزی با نرخ جدید تضمینی گندم و براساس مصوبه دولت با مشخصه افت مفید ۲ و غیر مفید ۴ برای گندم نان ۱۲۷۰۵ریال و برای گندم دوروم ۱۳۰۶۸ ریال پرداخت می کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=67967

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.