رئیس اداره آبفار روستایی  حاجی آباد گفت: بحران کم آبی روستاهای حاجی آباد را تهدید می‌کند و صرفه جویی و عدم مصرف بی رویه آب  اقدامی مؤثر برای مقابله با این وضعیت است. به گزارش پیارم حاجی آباد، مهندس امان الله کریمی رئیس اداره آبفار روستایی حاجی آباد با اشاره به بحران های ناشی از ...

رئیس اداره آبفار روستایی  حاجی آباد گفت: بحران کم آبی روستاهای حاجی آباد را تهدید می‌کند و صرفه جویی و عدم مصرف بی رویه آب  اقدامی مؤثر برای مقابله با این وضعیت است.

به گزارش پیارم حاجی آباد، مهندس امان الله کریمی رئیس اداره آبفار روستایی حاجی آباد با اشاره به بحران های ناشی از شیوع پدیده خشکسالی در کشور و شهرستان حاجی آباد صرفه جویی در مصرف آب شرب را راهکار مناسبی برای مقابله با شرایط دشوار فعلی دانست و افزود: متسفانه اگر در مصرف آب صرفه جویی نشود و هیچ گونه بارندگی صورت نگیرید روستاههای شهرستان حاجی آباد با بحران جدی کم آبی روبه رو می شوند.

مهندس امان الله کریمی افزود:سالهاست که کشورمان ایران با پدیده ای به نام خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و این امر نه تنها خسارات زیادی به بخشهای مختلف وارد کرده، بلکه مناطق روستایی را با مشکلات عدیده ای در زمینه تامین آب شرب سالم و بهداشتی مواجه کرده است .

وی بیان داشت: برای حل معضل آب در روستاهای حاجی آباد اقداماتی در حال انجام است که مسئولان آن را به دو گروه بلندمدت و کوتاه ‌مدت تفسیر می‌کنند و علت اصلی عدم رسیدگی به مشکلات را نبود هزینه و اعتبار می دانند.

رئیس اداره آبفار روستایی حاجی آباد گفت: مردم روستاهای طاشکوییه، سید جوذر، اشکارا کاملا با کمبود ابشرب مواجه هستند و تعداد چهار حلقه چاه ابشرب کش رودخانه، میمند  و شاهرود   دو حلقه کاملا خشک و دو حلقه دیگر با کمبود جدی مواجه شده اند

کریمی  گفت: مردم از وضعیت نبود آب آشامیدنی در روستا های خود گلایه دارند و از مسئولان می خواهند که برای وضعیت اسفناک آنها چاره اندیشی کنند.

وی بیان داشت: اهالی روستای طاشکوئیه، سید جوذر و آشکارا که اکثرا کشاورز و دامدار هستند در روزهای تابستان با شدت گرما که گاهی اوقات حاجی آۤباد گرمترین نقطه استان را به خود می بیند با مشکل کم آبی مواجه هستند و بیشتر اوقات نه آب آشامیدن دارند و نه می توانند از کولر آبی در گرمای شدید تابستان  از آن بهره مند شوند.

الله کریمی افزود: همچنین برای برطرف شدن آب شرب مردم این روستا، ۳۰۰متر شبکه برق احداث و ۴ کیلومتر شبکه داخلی نیز اصلاح و بازسازی شد.

وی، میزان اعتبار برای انجام این طرح آب رسانی را ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و بیان داشت: روستای جایین از توابع حاجی آباد یکهزار و ۴۷۵ نفر جمعیت دارد که با کمبود شدید آب روبرو است.

مدیرشرکت آب و فاضلاب روستایی حاجی آباد ادامه داد: در راستای رفع آب شرب مردم در سال گذشته کار لوله گذاری در روستای مزرعه سیرمند با ۸ کیلومتر مربع انجام شد.

کریمی،اصلاح شبکه توزیع آب شرب منطقه سیرمند به طول ۵ کیلومتر را از دیگر خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی حاجی آباد عنوان کرد.

*خشک شدن چاه های آب روستاها

این مسوول ادامه داد: روستاهای طاشکوئیه، شهرک سیدجوذر، مجتمع ۸ روستایی کش رودخانه از دیگر روستاهای زیر پوشش این شرکت با کمبود شدید آب شرب مواجه هستند.

وی، تعداد چاه های آب شرب در کل روستاهای زیر پوشش را ۵۴ حلقه چاه اعلام کرد و افزود: در مجتمع ۸ روستایی کش رودخانه، ۴ حلقه چاه وجود دارد که ۲ حلقه آن به طور کامل خشک شده است.

مدیرشرکت آب و فاضلاب روستایی حاجی آباد اظهار کرد: به دلیل خشک‌سالی ‌های پی ‌در پی و کمبود بارش و فرارسیدن فصل تابستان با بحران شدید در روستاها مواجه خواهیم بود.

کریمی یادآور شد: با خشک شدن چاه های آب شرب در روستاها مشکل آب شرب مردم در این منطقه ها دو چندان می شود.

وی تاکید کرد: مسوولان استان باید نسبت به رفع بحران های احتمالی اقدام های ضروری را انجام دهند اما در حال حاضر باید با تغییر الگوی مصرف و مدیریت مصرف آن مشکلات آب شرب را پشت سر بگذاریم

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=67706

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.