با حضور استاندار و فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی،مسائل و مشکلات بخش احمدی مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش پیارم حاجی آباد، همتی استاندار هرمزگان، با حضور در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در حسینه شهر سرگز احمدی به بررسی مسائل و مشکلات مردم پرداخت. استاندار هرمزگان در این دیدار طی سخنانی با ...

با حضور استاندار و فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی،مسائل و مشکلات بخش احمدی مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پیارم حاجی آباد، همتی استاندار هرمزگان، با حضور در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در حسینه شهر سرگز احمدی به بررسی مسائل و مشکلات مردم پرداخت.
استاندار هرمزگان در این دیدار طی سخنانی با بیان اینکه حل مسائل و مشکلات مردم استان اولویت‌بندی شده است، افزود: مصمم هستیم با همراهی مردم مشکلات استان را حل کنیم و رفع مشکلات مناطق محروم استان در اولویت است.
همتی اظهار کرد: کشاورزی و دامداری و معادن از ظرفیت های بسیار مهم این منطقه است که باید با آموزش و سرمایه‌ گذاری توسعه یابد و جوانان این منطقه به عنوان قشر مولد باشند تا مجبور به مهاجرت به حاشیه شهرها نشوند.
وی افزود: امیدواریم در قالب یک برنامه زمان بندی شده در این مسیر گام برداریم، دولت نیز در این زمینه اعتبارات مناسبی برای اشتغال کشاورزان و عشایر در نظر گرفته است. انشاءالله به زودی این اعتبارات از طریق اداره کل امور روستایی، بانک ها، کمیته امداد، امور عشایر به متقاضیان تخصیص خواهد یافت.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه راه ها مشکل اصلی این منطقه است گفت: سعی خواهیم کرد این مشکل در حد امکان رفع شود.
همتی درباره ایجاد اشتغال در این منطقه بیان کرد: دولت با حمایت مجلس توجه ویژه‌ای به اشتغال در مناطق روستایی خواهند داشت و به زودی تسهیلات با بهره پایین به طرح های اشتغال زا به روستاییان اعطا خواهد شد، البته در استان پیش از اینکه اعتبارات کشوری از صندوق توسعه ابلاغ شود ما از طریق بانک سینا، پست بانک و کمیته امداد اعتباراتی را برای اشتغال مناطق روستایی در نظر گرفته ایم که متقاضیان در صورت داشتن طرح اشتغال زایی می توانند با پیشنهاد طرح خود به اداره کل امور روستایی از تسهیلات با بهره ۴ درصد استفاده نمایند.
وی از مشکلات راه های روستایی بخش احمدی و از معضلات و تعطیلی برخی از پروژه ها به دلیل کمبود اعتبارات و از مدیر کل ها خواست که هرچه سریعتر مشکلات را پیگیری کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=67239

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.