پیشنهاد حجاریان،کنسرت یک بازیگر زن، همراه ولایتی در دیدار با آیت‌الله یزدی، اصلاحات و عبدالله نوری،تغییرات جدید در دولت، طلاق توافقی و…؛ برخی از شنیده‌های این هفته خبرنگاران فارس است. پایگاه بصیرت:در حوزه‌های خبری خود برخی اخبار و زمزمه‌های خبری را می‌شنوند یا دریافت می‌کنند که بعضاً جزئیات دقیقی از آنها مشهود نیست و یا ...

پیشنهاد حجاریان،کنسرت یک بازیگر زن، همراه ولایتی در دیدار با آیت‌الله یزدی، اصلاحات و عبدالله نوری،تغییرات جدید در دولت، طلاق توافقی و…؛ برخی از شنیده‌های این هفته خبرنگاران فارس است.

پایگاه بصیرت:در حوزه‌های خبری خود برخی اخبار و زمزمه‌های خبری را می‌شنوند یا دریافت می‌کنند که بعضاً جزئیات دقیقی از آنها مشهود نیست و یا روایی آنها به درجه‌ای نرسیده ‌است که به عنوان خبر مستقل منتشر شوند. در عین حال، بخش عمده‌ای از این شنیده‌ها پس از چندی، با دریافت جزئیات و مستندات بیشتر ، به عنوان خبر مستقل بر روی خروجی قرار می‌گیرند.به منظور آگاهی مخاطبان از این شنیده های خبری، خبرگزاری فارس در نظر دارد هر هفته «دوشنبه‌ها» برخی از این اخبار را در قالب بسته‌ای با عنوان «زمزمه‌های فارس» ارائه ‌کند که اولین بسته ، امروز فراروی شماست.

* مشایی همچنان در دفتر رئیس جمهور

در پی تغییر رئیس دفتر رئیس جمهور و جایگزینی سید حسن موسوی به جای اسفندیار رحیم مشایی، شنیده های خبرنگار خبرگزاری فارس حکایت از آن دارد که مشایی هنوز در دفتر رئیس جمهور حضور دارد و بخشی از فعالیت‌های خود را در این دفتر انجام می‌دهد.

* خاتمی:‌ شرایط اگر این طور باشد می‌آیم

اخیراً در جلسه‌‌ای برخی معاونین وزرای دولت اصلاحات با سید محمد خاتمی دیدار داشته و با اشاره به صحبت‌های برخی از اصولگرایان طی روزهای اخیر خواهان حضور وی در انتخابات شده اند و تاکید کرده‌اند این صحبت‌ها چراغ سبز نظام به شما برای حضور در انتخابات است که خاتمی در پاسخ به این درخواست گفته است اگر شرایط به همین شکل پیش رود حتماً می‌آیم.

* همراه ولایتی در دیدار با آیت‌الله یزدی

حجت‌الاسلام خاموشی که به عنوان دبیر ائتلاف ۲+۱ میزبان جلسات آقایان قالیباف، ولایتی و حداد عادل است در دیدار ولایتی با آیت‌الله یزدی، حضور داشته است.برپایه این خبر، در این دیدار آقای ولایتی گزارشی از برنامه‌های این ائتلاف به رئیس جامعه مدرسین ارائه کرده است.پیش از این، فارس از دیدار حدادعادل، ولایتی و قالیباف با آیت‌الله جنتی، مهدوی‌کنی، یزدی و عسگر اولادی، خبر داده بود.

*اردوهای مختلط در دستور کار برخی تشکل‌ها

پس از اعلام ممنوعیت برگزاری اردوهای مختلط توسط گروه‌ها و تشکل‌های دانشجویی و همچنین تفکیک کلاس‌های دروس عمومی، برخی از تشکل‌های دانشجویی با راه انداختن اردوهای مختلط، به نوعی مقاومت در مقابل دستورالعمل‌های مربوط به اردوهای مختلط‌ دست زده‌اند. در سال جاری تحصیلی، اردوهای مختلط دانشجویی غیرآشکار در برخی از دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها روند رو به رشدی داشته است.

*اولویت جریان اصلاحات از نگاه عبدالله نوری

به ‌دنبال دیدار جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب، شامل دانشجویان دانشگاه‌های آزاد، دانشگاه سهند، دانشگاه تبریز و دانشجویان آذربایجانی دانشگاه تهران با عبدالله نوری در راستای شرکت در انتخابات دوره یازدهم ریاست‌جمهوری، وی در سخنانی مدعی شد: «این مسئله، اولویت اصلی جریان اصلاحات نیست. مهم این است که بتوان به سازوکاری برای همکاری و بهبود فضای همزیستی سیاسی رسید.» وی تاکید کرده است که ما فکر می‌کنیم صندوق رأی در این کشور به‌سختی به دست آمده است و نباید به‌راحتی آن را از دست دهیم.وی افزوده است که اوضاع اقتصادی کشور خیلی بحرانی است و یک برنامه اقتصادی خوب، می‌تواند مردم را به حضور در انتخابات ترغیب کند.

*عصبانیت تروریست‌ها از بسیجیان اهل سنت

گروهک تروریستی حرکت انصار ایران طی بیانیه ای با عصبانیت از عضویت جوانان اهل سنت در بسیج، از خانواده ها خواست که مانع از حضور فرزندانشان در بسیج شوند. فعالیت برخی بسیجیان اهل سنت سیستان و بلوچستان در تامین امنیت منطقه بازتاب خوبی در میان مردم داشته است.شایان ذکر است در این زمینه اخیرا دو مولوی بسیجی به عنوان کارشناس مذهبی در برنامه «مهرء هنگین» که به زبان بلوچی از شبکه استانی هامون پخش می‌شود تاثیر مثبتی در جامعه داشته است.تداوم حضور مؤثر برخی از بسیجیان اهل سنت، به ذائقه اعضای گروهک‌های تروریستی که فعالیت‌های خود را به نام اهل سنت و به کام دشمنان انجام می دهند خوشایند نمی‌باشد و آنها را تهدید می‌کنند.

*آگهی دفاتر طلاق توافقی!

بحث طلاق توافقی که به‌تازگی به قانون تبدیل شده، موجی از طلاق را ایجاد کرده و در روزنامه‌ها آگهی دفاتر طلاق توافقی چاپ می‌شود و عده‌ای اطراف دادگستری برای شهادت طلاق حضور دارند و با دریافت ده‌هزار تومان در محضر قاضی شهادت می‌دهند. نقل است بعضی از قضات در مورد حق بازگشت زوجین و عدم رجوع به یکدیگر، از دو طرف امضا می‌گیرند و این امکان بازگشت را هم مسدود می‌کنند.

*ارتباط گیری فرقه بهائیت با اقلیت‌های دینی

فرقه بهائیت اخیراً برای جذب و انحراف جوانان ارتباط گیری با اقلیت‌های دینی را در دستور کار خود گذاشته و در حال حاضر ارتباط با زرتشتیان را اولویت یک خود قرار داده‌اند.

*رئیس جمهور شوم مدیران فاسد را برکنار می‌کنم

اخیراً فرزند یکی از داوطلبین نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی به نقل از پدرش گفته است: «من اگر رئیس‌جمهور شوم همه مدیران فاسد را کنار می‌زنم. من سربازم و تا امروز هم این مسئله را ثابت کرده‌ام. به والله من حب قدرت ندارم.»

*افزایش کنسرت زنان و خوانندگی یک بازیگر زن

به‌تازگی تبلیغات کنسرت‌های زنان در مجله‌های داخلی و محیط اینترنت افزایش پیدا کرده است. مؤسسه‌های خصوصی بعد از اجرای زنان و خوانندگان خانم، لوح فشرده آن را که حاوی صدا و تصاویر است به بیرون منتقل می‌کند.گفته می‌شود اخیراً برخی مجلات نیز تبلیغات این گروه را به عهده گرفته و منتشر می‌کنند.در یکی از این تبلیغات که روی جلد مجله «‌م» چاپ شده بود، آمده است: «یکی از برترین ترانه‌های سال ۹۰ با خوانندگی ب.ب».

*نامزدهای منفرد صبر کنند

گروه‌های اصلاح‌طلب به این جمع‌بندی رسیده‌اند که با نامزدهای منفرد این جریان مانند مهرعلیزاده، کواکبیان، کمالی و… نیز وارد گفت‌وگو شوند و مانع اقدام انفرادی آن‌ها گردند. قرار شده صحبت با آقای عارف را خود خاتمی و صحبت با دیگر افراد مطرح را موسوی لاری و مجید انصاری انجام دهند.خاتمی گفته است من صراحتاً به عارف نمی‌گویم که کنار بکشد، بلکه از او خواهم خواست که فعلاً صبر کند تا جریان نسبت به این موضوع به یک جمع‌بندی واحد برسد و از او برنامه خواهم خواست.

*پیشنهادهای سعید حجاریان

اخیراً سعید حجاریان در جلسه‌ای گفته است: باید روی تشکیل اتاق فکر و پارلمان اصلاحات سرمایه‌گذاری کنیم و این، دو کارکرد برای ما دارد: ۱- ایجاد شبکه‌های جدید اجتماعی، ۲- تأمین هزینه‌های سیاسی به این معنا که هزینه‌های سیاسی تنها روی یک نفر و یک عده خاص نباشد.

* احتمال لغو کنگره شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در دی ماه

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در تلاش‌اند در تاریخ ۲۷، ۲۸ دیماه کنگره‌ای برگزار کنند که تاکنون دستگاه‌های مربوطه مجوز لازمه را در این خصوص صادر نکرده‌اند.

* اسباب‌‌بازی و گردش مالی ۴ هزار میلیارد تومانی

طی بررسی‌های انجام شده از سوی یک نهاد مسئول مشخص شده است بازار اسباب بازی در سال گذشته ۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته که ۹۰ درصد این جریان مالی مربوط به کالاهای خارجی بوده است.

*تغییرات احتمالی جدید در بدنه دولت

شنیده‌های خبرنگار فارس حاکی از آن است که بعد از عملیاتی شدن برخی تغییرات در بدنه دولت از جمله خداحافظی ابراهیم عزیزی از سمت معاونت نیروی انسانی رئیس جمهور و عزل وزیر بهداشت، قرار است شاهد تغییرات جدیدی در نهاد ریاست جمهوری و دو وزارت‌خانه دیگر باشیم.

*فتنه ۹۲ از نگاه یک نامزد احتمالی

اخیرا یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات آتی ریاست جمهوری در برخی از نزدیکان خود، مدعی شده است من فتنه ۸۸ را پیش‌بینی کرده بودم و حالا هم رد صلاحیت مشایی برای انتخابات آتی را فتنه ۹۲ می‌دانم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2643

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.