تا خلق حماسه ای دیگر برای ایران و ایرانیان، ۲۷ روز دیگر باقیست. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین فرهیخته برسانیم. * کمیته رسانه ستاد حامیان مردمی اسفندیار رحیم مشایی در خصوص همراهی عزت الله انتظامی ...

تا خلق حماسه ای دیگر برای ایران و ایرانیان، ۲۷ روز دیگر باقیست. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین فرهیخته برسانیم.

* کمیته رسانه ستاد حامیان مردمی اسفندیار رحیم مشایی در خصوص همراهی عزت الله انتظامی با مشایی در وزارت کشور اطلاعیه ای صادر کرد.

 

* سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به اینکه در هفته گذشته تعدادی از نمایندگان نامه‌ای اعتراضی علیه برخی اظهارات هاشمی رفسنجانی امضا کرده و تحویل هیئت رئیسه مجلس داده‌اند، این نامه در صحن علنی مجلس قرائت نمی‌شود.

 

۰۰ : ۱۶ //

 

* بر اساس اعلام تازه‌ترین نظرسنجی انتخاباتی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، ۷۳٫۱درصد از مردم اعلام کرده‌اند با ثبت‌نام افراد غیرسیاسی و بدون داشتن سوابق اجرایی برای انتخابات ریاست جمهوری مخالفند.

 

* محمود هاشمی برادر هاشمی رفسنجانی درباره ساخت فیلم تبلیغاتی توسط “اصغر فرهادی” گفت: بنده تا به حال چنین خبری را نشنیده‌ام و اصغر فرهادی هم که اینجا نیست و خارج است.

 

* مشایی رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد گفت: در انتخابات نیز به این فکر نمی‌کنیم که ما را رد می‌کنند یا نه، اظهار داشت: ما بر اساس یک تکلیف آمده‌ایم و راه نورانی انقلاب پایان ندارد، بلکه هر لحظه‌اش نسبت به هر لحظه قبل، آغازی جدید است.

 

۰۰ : ۱۵ //

 

* مطهری نماینده مردم تهران در مجلس در واکنش به اظهاراتی در خصوص بنز آقای هاشمی می‌گوید: قیمت بنزی که هاشمی رفسنجانی سوار می‌شود، در حد پراید است.

 

* محمدودود حیدری معاون ستاد انتخابات تشکل خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان شوراها را مقدمه بازگشت به قدرت می‌دانند، بر لزوم ارائه لیست واحد توسط اصولگرایان در انتخابات شوراها تاکید کرد.

 

* مسئول کمیته جوانان ستاد انتخاباتی منوچهر متکی گفت: مسعود جورابلو و احمد زمانی در حکمی از سوی منوچهر متکی به عنوان رئیس ستاد انتخابات تهران و رئیس حامیان مردمی وی منصوب شدند.

 

* محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ۳ ماه پیش یکی از ائتلاف‌ها به من پیشنهاد داد که شما اگر کنار بروید در دولت آینده هر پست و مقامی که بخواهید به شما می‌دهیم و ۳ روز پیش نیز یکی از نامزدهای انتخاباتی که در آخرین لحظات ثبت نام کرده از طریق فرزندش به یکی از اعضای خانواده‌ام گفت که به سودتان است دکتر محسن رضایی به نفع پدر من کنار برود.

 

۰۰ : ۱۴ //

 

* یکی از اعضای ستاد هاشمی از احتمال ساخت فیلم تبلیغاتی انتخاباتی هاشمی رفسنجانی توسط کارگردان برنده اسکار  خبر داد. (اینجا)

 

* ۱۴ هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور طی بیانیه‌ای تاکید کردند: فتنه و انحراف دو روی یک سکه‌اند و هر دو برای سازش ایران در مقابل امریکای جنایتکار به حرکت درآمده‌اند. (اینجا)

 

* (م.ه) در ملاقاتی با خاتمی و در پاسخ به نگرانی‌ها نسبت به کهولت سن و ناتوانی جسمی پدرش، با صراحت پاسخ داده بود: «نگران نباشید، عملا من رئیس‌جمهور خواهم بود! (اینجا)

 

* سرکردگان منافقین فضای رقابت انتخاباتی کشور را به واسطه وجود جریان‌های متعدد سیاسی، جبهه‌بندی شده و شکاف خورده ترسیم کرده و به نیروهای خود دستور داده‌اند که از همه توان برای عمیق‌تر شدن شکاف‌‌‌ها استفاده کنند. در دستورالعمل انتخاباتی منافقین گفته شده که اینبار باید درگیری‌ها قبل از شروع رأی گیری آغاز شده و هرچه زودتر پروژه کشته‌سازی کلید بخورد. (اینجا)

 

۰۰ : ۱۳ //

 

*  سجادیان مدیر مسئول سابق روزنامه کارگزاران (طیف هاشمی) می‌گوید: از بعضی از افراد دعوت شده بود که به ستاد هاشمی رفسنجانی بپیوندند اما آنها خود تمایلی برای فعالیت نشان ندادند.

 

* کوهکن مسئول ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: جبهه پیروان خط امام و رهبری در حال حاضر از هیچ گزینه‌ای در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت نمی‌کند و منتظر نظر شورای نگهبان است.

 

* شاکری سخنگوی جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی گفت: به دلیل اینکه ما جلیلی را در قالب گفتمان انقلاب اسلامی می‌دانیم بنایمان بر این بود که در صورت ورودش به انتخابات وی را هم در جرگه نامزدها قرار بدهیم و اگر جلیلی بتواند در نظرسنجی‌ها مقبولیتی را که در حال حاضر به نظر می‌رسد در میان اصولگرایان دارد، به دست آورد، در جبهه حماسه‌سازان هیچ مشکلی برای حمایت از وی نداریم و از حضورش هم استقبال می‌کنیم.

 

* پایگاه اطلاع‌رسانی هاشمی رفسنجانی تعابیری را از سوی نلسون ماندلا و فیدل کاسترو درباره شخصیت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر کرد.

 

* محمدباقر ذاکری عضو شورای مرکزی اعتماد ملی در خصوص ترکیب اعضای ستاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: طبیعی است که هر کس یاران و طرفدارانی دارند. برخی از آنها نزدیک هستند و برخی دیگر نزدیک‌ترند. نیروی اولیه و خاستگاه اصلی آیت‌الله هاشمی، کارگزاران است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه پیش می‌آید.

 

*  پژمان‌فر عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه آرایش اصولگرایی باید براساس انتخاب اصلح شکل بگیرد، گفت: هاشمی‌ رفسنجانی گزینه مشترک فتنه، انحراف و بیگانگان است.

 

۰۰ : ۱۲ //

 

 

* منوچهر متکی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با رویکرد تبیین برنامه‌های اقتصادی‌اش دومین نامه خود را منتشر کرد.

 

* ستاد دانشجویی گفتمان پیشرفت و عدالت با اعلام حمایت از “صادق واعظ‌زاده” کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام موجویت کرد.

 

* پورفاطمی عضو فراکسیون روحانیون مجلس یادآور شد: شورای نگهبان جایگاه مستقلی دارد و اگر بخواهد به این نامه ها توجهی کند روزانه صدها نامه و امضا به شورای نگهبان ارجاع داده می شود. هیچ فرد و گروهی در جایگاهی قرار ندارد که بخواهد برای شورای نگهبان تعیین تکلیف کند.

 

۰۰ : ۱۱ //

 

* دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه هاشمی با کهولت سن خود صلاحیت کشورداری را ندارد، گفت: مردم ایران روحیه ارتجاع و بازگشت به گذشته را ندارند و شعار هاشمی برای بازگشت به دولت سازندگی بی‌فایده است.

 

*  شریف زاده از حامیان اصلی اسفندیار مشایی با بیان اینکه “پایگاه اجتماعی و پشتوانه مردمی مشایی خوب بوده و این مقدار نیز رو به افزایش است” در پاسخ به اینکه اگر مشایی رد صلاحیت شود به تبلیغات ادامه می دهید؟ گفت: ما اصلا با انتخابات کاری نداریم و افکار مشایی برایمان مهم است که باید رواج پیدا کند.

 

* رسول سنایی‌راد رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران این انتخابات چند لایه، پیچیده و با نتایج غیر قابل پیش بینی است، در این انتخابات هماوردی کاندیداها به گونه‌ای است که به هیچ عنوان نمی‌توان در خصوص نتیجه آن اظهار نظر کرد.

 

* بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) طی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله احمد جنتی نوشت: نباید ارعاب و تهدیدات افراد ناشایست موجب تغییر فرآیند تأیید صلاحیت‌ها شود.

 

* زارع فومنی دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات با انتقاد از ترکیب ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی گفت: ستاد هاشمی فقط از کارگزاران تشکیل شده است و اگر اینطور ادامه یابد اصلاح‌طلبان ناچارند تجدید نظر کنند.

 

* علوی تبار سردبیر روزنامه صبح امروز که عناصر تندرو مانند اکبر گنجی و حجاریان در روزگار اصلاحات آن را اداره می کردند و بیشترین سهم را در تخریب هاشمی داشتند گفته: نامزدی هاشمی رفسنجانی را به نفع جریان دموکراسی‌خواهی در کشور توصیف کرد.

 

۰۰ : ۱۰ //

 

*  داریوش قنبری تحلیلگر مسائل سیاسی و اصلاح طلب در مورد آرایش نهایی نیروهای سیاسی گفت: وحدت در اردوی اصلاح‌طلبان ایجاد شده است و نامزدهای اصلاح‌طلبان به نفع هاشمی کنار می‌روند. از سویی حضور هاشمی موجب انسجام اصولگرایان نیز می‌شوند و آنها مجبور می‌شوند به اجماع برسند. به گفته این فعال سیاسی گزینه نهایی اصولگرایان، سعید جلیلی یا علی‌اکبر ولایتی و با احتمالی ضعیف محمدباقر قالیباف خواهد بود.

 

* شرایط جسمانی آقای هاشمی رفسنجانی به گونه ای است که برخی نزدیکان وی معتقدند ایشان تا پایان رقابت باقی نخواهد ماند و در صورت تایید صلاحیت حسن روحانی به نفع وی و در غیر این صورت به نفع محمد رضا عارف کناره گیری خواهد کرد.

 

۰۰ : ۹ //

 

* میرحسین موسوی آمدن هاشمی رفسنجانی به صحنه انتخابات را بازی نظام دانسته و گفته است آنها می خواهند با آوردن هاشمی و رقم زدن یک مشارکت بالا، القا نمایند که مردم به سلامت انتخابات ایمان دارند و ادعای تقلب در سال ۸۸ یک دروغ بزرگ بود.

 

* مهدی کروبی از نامزدی هاشمی ابراز خوشحالی کرده و گفته است هاشمی می تواند حرف هایی که ما نمی توانیم بزنیم را بر زبان بیاورد. وی به اطرافیان خود گفته است همه باید از هاشمی حمایت کنیم.

 

* نتایج نظرسنجی های روزانه حاکی از افزایش میزان گرایش عمومی به وی بود اما در روزهای اخیر و به دنبال اطلاع مردم از شرایط جسمانی هاشمی رفسنجانی، نتایج نظرسنجی ها نشان از کاهش مستمر اقبال عمومی به وی دارد.

 

* سردار فدوی، فرمانده کل نیروی دریایی سپاه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: مسلما مجموعه‌های مختلف نیروهای مسلح و سپاه «له» و «علیه» کسی موضع‌گیری نخواهند کرد.

 

* قالیباف کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: به وعده‌های خود عمل می‌کنم و پیگیر حقوق ملت می‌شوم و فضای کار و تلاش را در دورترین نقطه کشور گسترش می‌دهم.

 

۰۰ : ۸ //

 

* امام جمعه مشهد گفت: رئیس جمهور برخی اوقات باید روزانه ۱۸ ساعت کار سنگین انجام دهد؛ بنا‌براین شورای نگهبان در بررسی شرایط نامزدهای انتخابات باید این مسئله برایش احراز شود که آیا کاندیداها از نظر سنی توانایی انجام این شرایط را دارند.

 

* باقری لنکرانی گفت: انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با توجه به شرایط بوجود آمده از مهمترین وقایع کشور ما بلکه کل جهان شده و همه رصد می‌کنند که ملت شریف ایران در این انتخابات چه رفتاری از خودش نشان می‌دهد. کسانی که می‌خواهند در این عرصه تاثیر‌گذار باشند، چه فردی که می‌خواهد کاندیدا شود و چه کسی که  می‌خواهد داوطلبی را ترویج کند، وظیفه آنها در این انتخابات، بسیار بسیار سنگین‌تر از گذشته است.

 

* وب سایت آفتاب نزدیک به آقای هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی، ذیل مطلب ”نامه برخی طلاب به ایت الله مصباح”با انتشار کامنت های توهین آمیز و فحاشی های گسترده به مرجعیت و روحانیت، توسط نهادهای ذیربط از دسترس خارج شده است.

 

* صادق زیباکلام گفته: هاشمی از خدای دو جهان و از ته دل دوست دارد که شورای نگهبان وی را رد صلاحیت کند، چرا که او به وظیفه‌اش عمل کرده و در مقطعی که نظام و انقلاب نیاز داشته، پا جلو گذاشته و به میدان آمده است و شاید بدشان هم نیاید که چنین موردی پیش آید.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4112

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.