چهار ذکر بسیار کارآمد که از امام صادق علیه السلام نقل شد است.این ذکرها برای چهار بحران که غالبا هر کدام از ما به طریقی دچار آن می باشیم، بسیار مفید و اثر گذار می باشد.   چهار ذکر بسیار کار آمد   پیارم به نقل از جام دینی: از امام جعفرصادق سلام الله علیه ...
چهار ذکر بسیار کارآمد که از امام صادق علیه السلام نقل شد است.این ذکرها برای چهار بحران که غالبا هر کدام از ما به طریقی دچار آن می باشیم، بسیار مفید و اثر گذار می باشد.

 

چهار ذکر بسیار کار آمد

 

پیارم به نقل از جام دینی: از امام جعفرصادق سلام الله علیه نقل است که فرمودند: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد ! چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد ؟

 

جام دینی: از امام جعفرصادق سلام الله علیه نقل است که فرمودند: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد ! چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد ؟

 

۱) در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده ، چگونه به ذکر « حسبنا الله و نعم الوکیل » (آل عمران ، آیه ۱۷۱) پناه نمی برد در صورتی که خداوند متعال به دنبال ذکر یاد شده فرموده است : پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

 

۲) در شگفتم برای کسی که اندوهگین است ، چگونه به ذکر « لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین » (سوره انبیاء ، آیه ۸۷) پناه نمی برد زیرا خداوند سبحان به دنبال این ذکر فرموده است: پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده ، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مؤمنین را نجات می بخشیم . (سوره انبیاء ، آیه ۸۸)

 

۳) در شگفتم برای کسی که مورد مکر و حیله واقع شده ، چگونه به ذکر « افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد » (سوره غافر ، آیه ۴۴) پناه نمی برد زیرا خداوند بصیر به دنبال ذکر فوق فرموده است : پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت . (سوره غافر ، آیه ۴۵)

 

۴) در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیبایی های دنیاست ، چگونه به ذکر « ما شاء الله لا قوه الا بالله » پناه نمی برد زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است : مردی که فاقد نعمتهای دنیوی بود ، خطاب به مردی که از نعمتها برخوردار بود ، گفت : اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد .(سوره کهف، آیه۳۹)

 

روزشمار توهین به اسلام

 

روزشمار توهین به مقدسات اسلامی از سال ۲۰۰۵ تاکنون به قرار زیر است.

 

بهار ۲۰۰۵- گزارش مجله آمریکائی “نیوزویک” درباره توهین به قرآن در اردوگاه گوانتانامو، خشم مسلمانان را در افغانستان و پاکستان برانگیخت و سبب مرگ ۱۷ نفر شد.

 

سپتامبر ۲۰۰۵- انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در مجله دانمارکی “یولاندرز پستن” زمینه‌ساز تظاهرات اعتراضی گسترده در لبنان، سوریه و چند کشور اسلامی دیگر شد.

 

فوریه ۲۰۰۶ – یک مرد ۶۱ ساله آلمانی آیه‌های قرآن را روی کاغذ توالت چاپ کرد و برای ۲۲ مسجد و انجمن فرهنگی مسلمانان آلمان فرستاد.

 

نوامبر ۲۰۰۷– یک معلم بریتانیائی در سودان بر عروسکی به شکل خرس نام “محمد” گذاشته بود. یک منشی مدرسه از این زن ۵۴ ساله شکایت کرده بود که به پیامبر اسلام توهین کرده است.

 

آوریل ۲۰۱۱– پس از آن که تری جونز کشیش بنیادگرای آمریکائی روز ۲۰ مارس در فلوریدا یک نسخه از قرآن را سوزاند.

 

فوریه ۲۰۱۲- سربازان آمریکائی تعدادی از نسخه‌های قرآن را برای سوزاندن به تاسیسات سوزاندن زباله منتقل کردند. پخش این خبر موجی از خشم و نفرت در بین مسلمانان برانگیخت.

 

آگوست۲۰۱۲ ـ توهین تماشاگران تیم فوتبال شالکه ۰۴ آلمان در ورزشگاه خانگی این تیم با سرودن شعری موهون بر علیه پیامبراکرم (ص).

 

و اکنون ساخت فیلم از سوی سام باسیل “اسرائیلی آمریکایی تبار” که برای این محصول موهن از حمایت صد یهودی و پشتیبانی مالی نزدیک به ۵ میلیون دلاری آنها بهره می برد و انتشار آن فضای مجازی توسط کشیش تری جونز، پرده ای دیگر از کینه عمیق آنها به اسلام را نشان می دهد.

 

گفتنی است بارها افراد متعدد غربی در حرکتی نرم به بهانه آزادی بیان توهین هایی به اسلام و شخصیت های اسلامی کرده اند و رسانه های غربی آن را در سایه آزادی بیان توجیه کرده و مدعی شده اند اینها از نظر مسلمانان توهین است، با این حساب همین رسانه ها وقتی با واکنش مسلمانان مواجه می شوند آنها را افراد متعصب، افراطی و خشونت گرا می خوانند.

 

توهین به پیامبر و رسانه های غرب/۳

 

جام دینی؛ رسانه های غربی که در گام ابتدائی نتوانسته بودند رفتار جنون آمیز کشیش تری جونز و سازندگان فیلم موهن نسبت به پیامبر گرامی اسلام را تطهیر کنند و در گام دوم به توهین بودن این اقدام اعتراف کردند، در گام سوم سناریوی دیگری را آغاز کردند تا حمله به سفارت خانه های آمریکا و خشم مسلمانان را به انتقام گیری از قبل طرحی شده و بهانه جویی گروه های اسلام نمایی گره بزنند که غربی ها بیشترین نقش را در شکل گیری آنها داشتند با این حال گمانه های مطرح شده در این سناریو نشان از رفتار نسنجیده آنان دارد.

 

آنها در آغاز گمانه زنی ها “ضمن کم اهمیت جلوه دادن خشم مسلمانان که از اعماق اعتقادات آنها نسبت به پیامبر اسلام سرچشمه می گیرد” انگشت اتهام را به سوی دست آموزان خود نشانه رفتند، رادیو فردا با چاپ تصویری از اتومبیل منهدم شده سفیر آمریکا، نوشت: «در پی کشته شدن سفیر آمریکا در لیبی، به همراه سه تن از کارکنان کنسولگری آمریکا، یک مرکز پژوهشی مستقر در لندن گروه تروریستی «القاعده» را مسئول این حمله دانست.»

 

این تلاش ها که تنها برای تبرئه اقدام توهین آمیز کشیش نادان و سازنده صهیونیسیت فیلم صورت می گرفت تا آنجا ادامه پیدا کرد که رادیو دولتی فردا در اظهاراتی بی ربط و مشابه بهانه ای که آمریکا و متحدانش در واقعه یازده سپتامبر تراشیده اند تا با توسل به آن به عراق و افغانستان حمله کنند، اضافه کرد: «بر اساس اعلام نظر مرکز پژوهشی «کوئیلیام»، حمله راکتی علیه کنسولگری آمریکا با هدف “انتقام مرگ مرد شماره دو القاعده بعد از ایمن الظواهری” صورت پذیرفت. وی چند ماه پیش به وسیله یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در پاکستان از پا در آمد.»

 

بی بی سی هم با تکیه بر منابع اطلاعاتی ناشناس! در مصاحبه رویترز با آنها نوشت: «مقامات آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود به رویترز گفتند “احتمال دارد گروه انصار الشریعه در این حمله دست داشته است”.»

 

این سایت دولتی انگلیس افزود: «یک مقام ارشد دولت آمریکا نیز به فاکس نیوز گفت: “شواهدی در دست است که نشان می دهد که حمله به کنسولگری در بنغازی از پیش طرح ریزی شده بود ولی نباید به سرعت نتیجه گیری کرد”!»

 

بی بی سی همچنین در تکمیل گزارش خود آورد: «بعضی از منابع غربی و عربی می گویند حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی احتمالا از پیش برنامه ریزی شده بوده است و انتشار فیلم توهین آمیز بهانه ای برای این حمله شده است.»

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1714

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.