معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو از آمادگی این وزارت خانه برای ایجاد نیروگاه‌های تجدید پذیر در استان هرمزگان خبر داد. ...

به گزارش پیارم؛همایون حائری معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو امروز در دیدار با استاندار هرمزگان عنوان کرد: به بنگاه‌های اقتصادی که نیروگاه تجدید‌پذیر ایجاد و به شبکه انرژی بدهند، انرژی پیوسته تضمینی می‌دهیم.

معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو  افزود: این طرح و استفاده از نیروگاه‌های تجدید پذیر به نفع صنعت است و در احداث آن علاوه بر تسهیلگری از سوی وزارت نیرو، از سوی مدیران استانی نیز، خصوصا در حوزه محیط زیست برخی مجوزها، به سهولت صادر شده و در نهایت نیز صنایع می‌توانند برق اضافی خود را با نرخ مصوب به شبکه بفروشند.

حائری گفت: معتقدیم در حوزه تامین برق به صنایع پایین دست از جمله شهر بندرعباس باید کمک کرد و از این رو وزارت نیرو آماده ارائه خدمات به این صنایع می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص ایجاد نیروگاه خورشیدی یکپارچه در استان هرمزگان، کاملا آمادگی داریم همکاری‌های لازم را انجام داده و طرح پایلوت آن در این استان اجرایی شود.

حائری تصریح کرد: در حوزه تامین برق جزایر خلیج فارس نز به صورت ویژه پیگیری و زیرساخت‌های لازم تامین خواهد شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان  در این دیدار با اشاره به استقرار صنایع سنگین در استان و مصرف برق آنها بر لزوم احداث نیروگاه توسط این بنگاه‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: بنگاه‌های اقتصادی هرمزگان سوددهی قابل توجهی دارند و می‌طلبد در حوزه تولید برق نیز از ظرفیت این بنگاه‌ها با اعمال برخی سیاست گذاری‌های قیمتی کمک گرفته شود.

دوستی افزود: در این استان طرح‌های کوچک تولید برق به وسیله پنل‌های خورشیدی در حال اجراست و چند طرح نیز در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: این استان ظرفیت بالایی در این حوزه دارد و در صورت حمایت وزارت نیرو و تجمیع اعتبارات و با همکاری بانک‌ها و تجمیع طرح‌های خرد، می‌توان یک نیروگاه یکپارچه خورشیدی در سطح استان احداث و از برق تولیدی برای مصارف استان استفاده کرد.

مهدی دوستی گفت: ما در این استان آماده اجرای طرح‌های پایلوت در توسعه اقتصادی هستیم تا راندمان کار بالا رفته و بخشی از مشکلات در حوزه تامین برق نیز کاهش یابد.

منبع فارس

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=73137

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.