علی‌اکبر ولایتی در نشست خبری خود به صورت محترمانه به هاشمی «نه» گفت و اعلام کرد که این ائتلاف به نفع هاشمی کنار نخواهد رفت به گزارش پیارم به نقل از افکارنیوز، علی‌اکبر ولایتی عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان یکشنبه طی نشستی خبری به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفت. وی در این نشست خبری خبرنگاری از عضو ...

علی‌اکبر ولایتی در نشست خبری خود به صورت محترمانه به هاشمی «نه» گفت و اعلام کرد که این ائتلاف به نفع هاشمی کنار نخواهد رفت

به گزارش پیارم به نقل از افکارنیوز، علی‌اکبر ولایتی عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان یکشنبه طی نشستی خبری به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفت. وی در این نشست خبری خبرنگاری از عضو ستاد ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان درباره تغییر احتمالی در ائتلاف، با حضور هاشمی رفسنجانی در عرصه و کناره‌گیری او به نفع وی سؤال کرد که ولایتی پاسخ داد: بنده تابع تصمیم‌گیری در ائتلاف سه‌گانه هستم و هر چه در این مجموعه تصمیم گرفته شود، عمل می‌کنم.

در حالی که علی اکبر ولایتی با این اظهار نظر به نوعی یک «نه» محترمانه به هاشمی رفسنجانی گفته است، اما امروز روزنامه آرمان در اقدامی غیرحرفه ای تیتری با عنوان «ولایتی: احتمالا ائتلاف ۱+۲ به نفع هاشمی کنار می‌رود» در صفحه نخست خود منتشر کرد که کاملا خلاف جهت آن چیزی است که ولایتی در نشست خبری عنوان کرد.

به نظر می رسد با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر عدم ایجاد تنش و منازعه سیاسی در کشور، علی اکبر ولایتی نیز در این اظهار نظر خود کوشید که جنجال آفرینی و واکنش‌ علیه سایر شخصیت‌های سیاسی نداشته باشد، اما این اقدام وی مورد سوء استفاده و تحریف از سوی این روزنامه قرار گرفته است.

این نکته را نیز نمی توان نادیده گرفت که ولایتی به تنهایی اعلام کاندیداتوری نکرده بلکه به همراه حداد عادل و قالیباف ائتلاف تشکیل داده است؛ اگر او می خواست به نفع فرد دیگری کنار برود، قاعدتا نباید وارد ائتلاف می شد چون ورود به ائتلاف الزامات خاص خود را دارد.

از سوی دیگر آنچه از مواضع و سوابق علی اکبر ولایتی بر می آید این است که وی همواره به دنبال رئیس‌جمهوری اصولگرا بوده است چرا که اصولگرایان مبانی انقلاب را قبول دارند.

« ولایت مطلقه فقیه، قانون اساسی، حفظ تمامیت ارضی کشور از شاخص‌های اصلی اصولگرایی است و همچنین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز باید نظر خود را اعلام کنند».

آیا از جمیع این سخنان این استنباط می‌شود که ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان به نفع هاشمی کنار برود؟

با اندکی مرور مواضعی که تاکنون اعضا و مسئولان ائتلاف سه گانه اصولگرایان داشته‌اند، طبیعتا بدیهی است که این ائتلاف به نفع هاشمی رفسنجانی کنار نمی رود بلکه از بین این سه نفر، فردی که دارای رای بیشتری باشد، از بین اصولگراها انتخاب خواهد شد و بقیه از وی حمایت خواهند کرد

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3136

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.