قاضی تردست با اشاره به ادعای مرتضوی مبنی بر اینکه وی در زمان وقوع حادثه کهریزک در مرخصی بوده است، گفت: این ادعا صحت ندارد و اگر هم صحت داشته باشد، عذر بدتر از گناه است. به گزارش پیارم به نقل از سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، قاضی «حسن تردست» در گفتگو با خبرنگار باشگاه ...

قاضی تردست با اشاره به ادعای مرتضوی مبنی بر اینکه وی در زمان وقوع حادثه کهریزک در مرخصی بوده است، گفت: این ادعا صحت ندارد و اگر هم صحت داشته باشد، عذر بدتر از گناه است.

خبرگزاری فارس: «سعید مرتضوی» سواد قضایی ندارد

به گزارش پیارم به نقل از سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، قاضی «حسن تردست» در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، درباره ایرادات سعید مرتضوی به دادگاه رسیدگی به پرونده قضات کهریزک و ادعای وی مبنی بر عدم صلاحیت شخص رئیس‌ دادگاه اظهار داشت: از ایرادات مرتضوی به دادگاه متوجه می‌شویم که وی با وجود سابقه دادستانی، سواد قضایی ندارد.

این حقوقدان ادامه داد: هر قاضی تازه‌کاری هم می‌داند که معاونت در قتل در همان دادگاهی رسیدگی می‌شود که به اصل قتل رسیدگی می‌شود، چرا که اصل قتل در دادگاه کیفری استان رسیدگی شده و معاونت در قتل هم در دادگاه کیفری استان رسیدگی می‌شود.

قاضی تردست با بیان اینکه قتل از جرایم درجه یک قضایی است، تصریح کرد: این دادگاه از هیات ۵ نفره قضات تشکیل شده و ایراد مرتضوی به این مساله اشتباه است.

این قاضی بازنشسته دادگاه‌های کیفری متذکر شد: مرتضوی که در مقطع دکتری تحصیل می‌کند، گویی هنوز با الفبای دادرسی آشنا نیست.

وی درباره اینکه مرتضوی اتهام «مشارکت در جرم » را غیرقانونی اعلام کرده است، اظهار داشت: دادستان، رئیس دادسرا بوده و تمامی اقداماتی که در دادسرا انجام می‌شود تحت نظارت و تعلیمات وی است و این مطلب در ماده ۲ قانون اصلاحی آیین دادرسی تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب به صراحت ذکر شده است.

قاضی تردست با اشاره به ادعای مرتضوی مبنی بر اینکه وی در زمان وقوع حادثه کهریزک در مرخصی بوده است، گفت: این ادعا صحت ندارد و اگر هم صحت داشته باشد، عذر بدتر از گناه است که در‌آن شرایط سخت و متشنج وی به دنبال درس خواندن بوده و از مسئولیت خود سرباز زده است.

این قاضی بازنشسته دادگاه کیفری در پایان خاطرنشان کرد: دادستان، شخصیتی است که نظارت عام بر همه مراجع و مراکز قضایی از جمله زندان‌ها و نیروی انتظامی داشته و در قبال عملکرد آن‌ها مسئول است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3197

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.