تهران- قایم مقام سازمان نظام پزشکی کل کشور اعلام کرد: در شرایط فعلی ۹۱ درصد هزینه خدمات دندانپزشکی در بخش های مختلف از جیب مردم پرداخت می شود و بیمه ها این نوع خدمات را به طور کامل پوشش نمی دهند. به گزارش  پیارم به نقل ار خبرنگار اجتماعی ایرنا، دکتر ˈعلیرضا زالیˈ عصر پنجشنبه ...

تهران- قایم مقام سازمان نظام پزشکی کل کشور اعلام کرد: در شرایط فعلی ۹۱ درصد هزینه خدمات دندانپزشکی در بخش های مختلف از جیب مردم پرداخت می شود و بیمه ها این نوع خدمات را به طور کامل پوشش نمی دهند.

به گزارش  پیارم به نقل ار خبرنگار اجتماعی ایرنا، دکتر ˈعلیرضا زالیˈ عصر پنجشنبه در مراسم گرامی داشت روز دندانپزشک در برج میلاد تهران افزود: متاسفانه عدم پوشش مناسب و کامل بیمه ها در بخش دندانپزشکی باعث شده که مردم کمتر به دندانپزشکان مراجعه کرده و در نتیجه شاهد تخریب بیشتر دندان ها هستیم.

وی با بیان این که تنها یک درصد افراد ایرانی ۳۵ تا ۴۵ سال در کشور از لثه خوب برخوردار هستند گفت: خدمات دانپزشکی باید با نگاه پیشگیرانه در کشور صورت گیرد اما به دلیل گرانی هزینه ها مشکلات مردم و هم چنین دندانپزشکان در زمینه تامین تجهیزات لازم و مواد مصرفی بیش از گذشته افزایش یافته است.

زالی با اشاره به این که رژیم غذایی نامطلوب، تغییر سبک زندگی و تغذیه نامناسب از جمله مهم ترین عوامل پوسیدگی دندان مردم کشور به شمار می رود، افزود: متاسفانه مردم به دلیل گرانی بیش از حد هزینه های بهداشت دهان و دندان، کمتر به پزشک مراجعه می کنند و دیگر به فکر حفظ و صیانت از دندان های خود نیستند.

وی تاکید کرد با رویه فعلی بیشتر دندان های مردم به دلیل عدم مراجعه به موقع به دندانپزشک از بین می رود و در نتیجه بحث پیشگیری در حوزه دندانپزشکی چندان موفقیت آمیز نخواهد بود.

قایم مقام سازمان نظام پزشکی با بیان این که از نظر ارائه خدمات درمانی دیگر به خارج از کشور نیازی نداریم، گفت: ما حتی در حوزه دندانپزشکی در ایران شاهد بحث توریست پزشکی هستیم و سالانه بسیاری از مردم خارج از کشور برای درمان دندان های خود به ایران مراجعه می کنند.

وی با اشاره به گسترش بی رویه دانشکده دندانپزشکی به ۴۳ دانشکده افزود: این تعداد دانشکده دندانپزشکی هیچ تغییری در شاخصه های سلامت ایجاد نکرده و دندانپزشکان نیز هم چنان با مشکل اشتغال روبرو هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3610

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.