رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب گفت: در سال‌جاری ۹۰ میلیون تومان برای تولید و کاشت نهال حرا در خورهای کلاهی و بندزرک میناب هزینه شده است. عزیز سیدی در حاشیه کاشت نهال در بوستان روستایی سرمست میناب در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با تشریح برنامه‌های هفته منابع طبیعی از کاشت ۵۰ هزار اصله ...

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب گفت: در سال‌جاری ۹۰ میلیون تومان برای تولید و کاشت نهال حرا در خورهای کلاهی و بندزرک میناب هزینه شده است.

خبرگزاری فارس: 90 میلیون تومان برای تولید و کاشت حرا در میناب هزینه شده است

عزیز سیدی در حاشیه کاشت نهال در بوستان روستایی سرمست میناب در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با تشریح برنامه‌های هفته منابع طبیعی از کاشت ۵۰ هزار اصله نهال مختلف در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این نهال‌ها رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی همچنین از برپایی دو دستگاه چادر برای توزیع نهال بین شهروندان مینابی طی هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد و ادامه داد: این اقدام حسنه با همکاری جمعیت هلال احمر میناب صورت می‌گیرد.

سیدی کاشت نهال در مجموعه دانشگاه علمی کاربردی در دست احداث واقع در جاده بندر تیاب با مشارکت بسیج مهندسین، دیدار با امام جمعه، اهدا خون و توزیع نهال در نماز جمعه را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت هفته منابع طبیعی در میناب ذکر کرد و ادامه داد: برپایی نشست مشترک با رئیس دادگستری پیرامون حفاظت از اراضی ملی از محوری‌ترین برنامه‌های این هفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب همچنین افزود:در قالب تقویم آموزشی ترویجی منابع طبیعی که شامل سرفصل‌های قوانین و مقررات منابع طبیعی، اهمیت آبخیزداری، بیابان زدایی و موضوع اعتراض به رأی منابع ملی(اجرای ماده ۵۶) نشست‌های توجیهی با شوراهای اسلامی، دهیاران و مردم برگزار می‌شود.

وی تعداد بوستان‌های روستایی فعال در میناب را ۲۰ بوستان ذکر کرد و افزود: شهرستان میناب دارای ۴۵ هزار هکتار جنگل طبیعی و ۲۵ هزار هکتار جنگل دست کاشت شامل جنگل کاری و حرا کاری سنواتی است.

سیدی تولید و کشت نهال حرا در خورهای ساحلی میناب را برنامه هرساله منابع طبیعی دانست و گفت: در سال‌جاری ۹۰ میلیون تومان برای تولید و کشت نهال حرا در خورهای کلاهی و بندر زرک میناب هزینه شده است.

وی گفت: با این اعتبار ۱۵۰ هزار اصله نهال تولید و در ۱۰۰ هکتار از اراضی ساحلی مناطق یاد شده کشت شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اجرایی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور حفظ، توسعه و نگهداری از حرا است.

وی بیان داشت: حرا گونه درختی با ارزش است و برای همین هر سال دولت با اختصاص اعتبار لازم اقداماتی در راستای تولید نهال و کاشت آن در عرصه‌های مناسب ساحلی انجام می‌دهد.

در آئین روز درختکاری و نخستین روز از هفته منابع طبیعی که با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی میناب برگزار شد ۱۵۰ اصله نهال در بوستان روستایی سرمست این شهرستان کاشته شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3146

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.