به گزارش پیارم فرماندار حاجی آباد گفت : در بارندگی های اخیر ۸۵ درصد از سازه های آبخیز داری به میزان چهل میلیون متر مکعب آبگیری شد .   وی با اشاره به اینکه تعداد ۱۶۰ سد ملاتی خاکی با ظرفیت ۶۰ میلیون متر مکعب قریب ۴۰۰ هزار هکتار مراتع و ۳۰ هزار هکتار زمین ...

به گزارش پیارم فرماندار حاجی آباد گفت : در بارندگی های اخیر ۸۵ درصد از سازه های آبخیز داری به میزان چهل میلیون متر مکعب آبگیری شد .

 

وی با اشاره به اینکه تعداد ۱۶۰ سد ملاتی خاکی با ظرفیت ۶۰ میلیون متر مکعب قریب ۴۰۰ هزار هکتار مراتع و ۳۰ هزار هکتار زمین های کشاورزی و باغی را تحت پوشش قرار میدهد اظهار امیدواری کرد با ادامه این بارش در ۲۴ ساعت آینده کل ظرفیت سازه های مذکور آبگیری شوند.

بهرام پور اشرف میزان بارندگی دو روز گذشته را ۶۵ میلیمتر بیان کرد و افزود:خسارات وارد شده در بارندگی‌های اخیر در حد آب گرفتگی است و در بخش‌های مختلف تاسیسات شهری و روستایی خسارتی برجای نگذاشته است.

وی افزود: در در بارش‌های اخیر محورها و جاده‌های شهرستان دچار آبگرفتگی مقطعی شدند که راه‌ها به سرعت پاک‌سازی شد بجز راه ارتباطی بخش احمدی و گردنه گجین که به دلیل طغیان رودخانه بسته شده است

پور اشرف تصریح کرد پس از اتمام بارش تمامی راه های شوسه روستایی  سطح شهرستان باید تسطیح و ریگلاژ شوند.

 

 

وی ادامه داد: در محور حاجی آباد – بندرعباس و حاجی آباد –  سیرجان نیز ریزش کوه به صورت جرئی رخ داد که راهداران وارد عمل شدند و مسیر برای عبور باز شد.

پور اشرف ادامه داد: در روزهای اخیر حادثه‌ای به دلیل بارندگی‌ها رخ نداده است و تصادفاتی هم که اتفاق افتاد، مانند دیگر مواقع بوده و ربطی به بارندگی‌ها نداشته است.

وی در پایان گفت: ‌این بارندگی تا روز دوشنبه  ادامه خواهد یافت و پس از آن وضعیت جوی شهرستان به حالت عادی بر می‌گردد

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3497

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.