وزیر آموزش و پرورش از افزایش ۲۰ درصدی حقوق فرهنگیان در سال جدید خبر داد و گفت: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد پاداش پایان خدمت را به حساب استان‌ها واریز کردیم و استان‌ها می‌توانند از پنج‌شنبه معوقات را بپردازند. حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه بازدید از ستاد مرکزی اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان خوزستان ...

وزیر آموزش و پرورش از افزایش ۲۰ درصدی حقوق فرهنگیان در سال جدید خبر داد و گفت: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد پاداش پایان خدمت را به حساب استان‌ها واریز کردیم و استان‌ها می‌توانند از پنج‌شنبه معوقات را بپردازند.

خبرگزاری فارس: آغاز واریز 70 تا 80 درصد از پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی از امروز

حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه بازدید از ستاد مرکزی اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال جدید حقوق فرهنگیان ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی افزود: در وزارت آموزش و پرورش محاسبه حقوق‌ها بر اساس ۲۰ درصد از روز گذشته آغاز شده است.

عضو کابینه دولت دهم با بیان اینکه افزایش حقوق تاکنون ۲۰ درصد بوده اظهار امیدواری کرد به برکت راهیان نور دولت محترم جمهوری اسلامی با ۲۵ درصد موافقت کند تا حال و هوای عید نوروز نیز تغییر کند.

به گفته وی قرار شد رییس جمهور پیگیری‌هایی را انجام دهند تا کارکنان نظام بتوانند در سال جدید، ۲۵ درصد افزایش حقوق را داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به محض اینکه افزایش‌ها، قطعیت پیدا کند ما این افزایش را به ۲۵ درصد تبدیل می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره پرداخت معوقات بازنشسته‌های آموزش و پرورش نیز گفت: در سراسر کشور حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد پاداش پایان خدمت را به حساب استان‌ها واریز کردیم و الان در اختیار ادارات کل است.

به گفته حاجی بابایی، اگر استان‌ها اسنادشان را آماده کنند می‌توانند از پنج‌شنبه معوقات را بپردازند زیرا از طرف وزارت واریز شد.

وی هدف از سفر خود به استان خوزستان را سرکشی و اطلاع از نحوه خدمت‌رسانی به مردم بویژه فرهنگیان در ستادهای اسکان عنوان کرد و گفت: چون راهیان نور به خوزستان سفر کرده‌اند همزمان باید دو کار را انجام می‌دادیم هم سرکشی به راهیان نور و هم سرکشی به اسکان‌هایی که وجود دارد.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آمده‌ایم تا از نحوه خدمات‌رسانی به راهیان نور اطلاع پیدا کنیم.

وی درباره خدمات‌رسانی در تعطیلات نوروزی نیز گفت: در آنچه بررسی کردیم همکاران ما رضایت عمومی را جلب کردند رضایت عمومی کاملا وجود دارد و مردم و مسافران از نحوه خدمت‌رسانی آموزش و پرورش در استان خوزستان و کشور راضی هستند.

حاجی بابایی بابیان اینکه خوزستان استان همه ایرانیان است افزود: آموزش و پرورش برای اسکان در خوزستان تا کنون ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر پذیرش کرده است که از این تعداد ۸۰۰ هزار نفر فرهنگی و خانواده‌هایشان و ۷۰۰ هزار نفر نیز راهیان نور بوده‌اند.

وی با اشاره به این نکته که آموزش و پرورش تا ساعت ۱۲ ظهر ۷ فروردین ۷۲ هزار خانوار برای اسکان را پذیرش کرده است اضافه کرد: تا کنون ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر و ۸ میلیون نفر روز در آموزش و پرورش اسکان داده شده‌اند.

به گفته وزیر آموزش و پرورش یک سایت مرکزی برای اسکان نوروزی وجود دارد که در همه استان‌ها قابل رویت است و هر کسی در هر نقطه‌ای از کشور وارد ساختمان‌های آموزش و پرورش شود اسم و شماره تلفنش سریع ثبت می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در پایان از همه ملت ایران در خواست کرد سفری به خوزستان داشته باشند زیرا فضای پر حرارتی که همه شهدا حضور دارند بر این استان حاکم است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3381

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.