رودان- همزمان با هفته سلامت دو هزار و ۵۰۰ کیلو گرم انواع محصولات لبنی فاسد و غیر قابل مصرف در شهرستان رودان معدوم شد. پیارم به نقل از مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان افزود: در راستای اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذائی و در پی بازدید از ...

رودان- همزمان با هفته سلامت دو هزار و ۵۰۰ کیلو گرم انواع محصولات لبنی فاسد و غیر قابل مصرف در شهرستان رودان معدوم شد.

پیارم به نقل از مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان افزود: در راستای اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذائی و در پی بازدید از یک واحد تولیدی محصولات لبنی؛ دو هزار و ۵۰۰ کیلو گرم انواع محصولات لبنی فاسد و غیرقابل مصرف کشف شد.

غلامعلی خجندی افزود: این مواد لبنی شامل انواع ماست کم چرب و پرچرب، ماست خامه‌ای، پنیر سفید، ماست موسیر، ماست هم‌زده و دوغ فاسد ‌شده بود که توسط تیم ویژه گشت‌ بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان کشف شد.

وی همچنین از کشف تعداد ۱۳۴ بسته استارتر و ۶۴ بسته پودر موسیر فاقد هرگونه مشخصات بهداشتی در این بازدید خبر داد و خاطرنشان کرد: مواد لبنی کشف شده پس از گذراندن مراحل قانونی و با هماهنگی دادستانی و تعزیرات حکومتی معدوم شد.

این مسوول حفظ امنیت غذایی مردم و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه را از اهداف اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذائی عنوان کرد و از برخورد جدی،قاطع و قانونی با واحدهای صنفی متخلف خبر داد.

خجندی خاطر نشان کرد:هیچ واحد صنفی متخلف در حاشیه امنیت نیست و بهداشت و درمان تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد امنیت و سلامت شهروندان از سوی افراد سودجو تهدید شود و یا به خطر بیافتد.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای ارتقای سطح سلامت و ارائه خدمات بهداشتی بیشتر به شهروندان در حال اجراست؛ خواستار مشارکت و همراهی شهروندان با متولیان بهداشت و درمان در جهت ارتقای شاخص های بهداشت و سلامت در جامعه شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان از شهروندان رودانی خواست در هنگام خرید کالا به مشخصات بهداشتی نظیر تاریخ تولید،انقضاء و شماره پروانه بهداشتی آن توجه نمایند.

خجندی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه مشکل بهداشتی در مراکز عرضه مواد غذایی،اماکن عمومی و تفریحی با تماس با شماره تلفن ۴۲۲۳۱۱۶-۰۷۶۶ و یا ارسال پیامک به شماره ۵۴۷۰۱۶۸-۰۹۱۷ مراتب را به واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان رودان اطلاع دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3551

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.