پیارم – رادیو معارف در برنامه ˈمنشور امیرˈ به نامه ۲۸ نهج البلاغه می پردازد و در برنامه ˈنگاه نوˈ موضوع ˈآزادی از دیدگاه اسلامˈ را بررسی می کند. به گزارش پیارم به نقل ازخبرنگار معارف ایرنا از رادیو معارف، در برنامه ˈمنشور امیرˈ نامه بیست و هشتم نهج البلاغه امیرمومنان علی (ع) مربوط به ...

پیارم – رادیو معارف در برنامه ˈمنشور امیرˈ به نامه ۲۸ نهج البلاغه می پردازد و در برنامه ˈنگاه نوˈ موضوع ˈآزادی از دیدگاه اسلامˈ را بررسی می کند.

به گزارش پیارم به نقل ازخبرنگار معارف ایرنا از رادیو معارف، در برنامه ˈمنشور امیرˈ نامه بیست و هشتم نهج البلاغه امیرمومنان علی (ع) مربوط به پاسخ نامه معاویه بعد از جنگ جمل توسط حجت الاسلام ˈجواد محدثیˈ تبیین و تشریح می شود.

در این برنامه که کاری از گروه قرآن و حدیث رادیو معارف است؛ موضوع های افشای ادعاهای دروغین معاویه، فضایل بنی هاشم و رسوایی بنی امیه، مظلومیت امام (ع) و پاسخ به تهدید نظامی بررسی خواهد شد.

برنامه ˈمنشور امیرˈ که روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۷ و ۱۰ دقیقه پخش می شود؛ با هدف ترویج تفکر علوی به عنوان الگوی مدیریت در حکومت دینی به بررسی نامه های حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه می پردازد؛ در برنامه هفته های اخیر خود به شرح نامه بیست و هشتم نهج البلاغه می پردازد.

نامه های حکومتی و مدیریتی حضرت علی (ع) منظومه کاملی از حکومت دینی است که آشنایی با تعالیم آن برای مسوولان و مردم لازم است. مواضع روشن و تعامل آن بزرگوار با خلفای سه گانه و برخورد قاطعانه و مدبرانه در برابر انحرافات، فتنه ها و کژی ها، فصل کاملی از بصیرت است که باید رسانه ها تبیین و شرح آن را در منظومه موضوعی خود قرار دهند.

* بررسی موضوع آزادی از دیدگاه اسلام در برنامه نگاه نو

بر اساس این گزارش برنامه ˈنگاه نوˈ که در راستای برگزاری چهارمین نشست اندیشه های راهبردی به محور موضوعی آزادی از دیدگاه اسلام و غرب می پردازد؛ روزهای چهارشنبه ازساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه از شبکه رادیو معارف تقدیم علاقه مندان می شود.

بعد از برگزاری نشست های متوالی در حضور رهبر معظم انقلاب برای بررسی و ارائه الگوهای اسلامی ایرانی پیشرفت، برنامه ˈنگاه نوˈ با هدف بررسی موضوعات این نشست ها از رادیو معارف پخش می شود. در این برنامه که کاری از گروه اندیشه و حکمت رادیو معارف است؛ از صاحبان مقالات و اندیشمندان حاضر در جلسات اندیشه های راهبردی مقام معظم رهبری دعوت می شود تا به بیان دیدگاه های خود در موضوعات زن و خانواده، آزادی، الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت و سایر مسائل مربوطه بپردازند.

موضوع های این سلسله برنامه ها مقولاتی همچون مفهوم آزادی و مناقشات آن، مصادیر دینی آزادی و عدالت، آزادی اقتصادی انسان محور بر اساس آموزه های اسلامی، آزادی سیاسی در اسلام و آزادی در الگوی سه گانه اسلام است که توسط ˈعلی شیرخانیˈ عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه اسلامی واحد قم و ˈسیدمجید ظهیریˈ مدیر گروه دین پژوهی مجله اندیشه حوزه مورد بررسی قرار می گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3590

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.