فرماندار بندرعباس با بیان اینکه طی روز چهارم مرحله نام‌نویسی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات شوراهای شهر ۲۱ نفر ثبت نام‌ کرده‌اند، از تمدید ساعت مهلت ثبت نام خبر داد. ، احمد مرادی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نام‌نویسی از داوطلبان با روندی مناسب در شهرستان بندرعباس آغاز شده است، گفت: ...

فرماندار بندرعباس با بیان اینکه طی روز چهارم مرحله نام‌نویسی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات شوراهای شهر ۲۱ نفر ثبت نام‌ کرده‌اند، از تمدید ساعت مهلت ثبت نام خبر داد.

خبرگزاری فارس: نام‌نویسی 21 نفر در بندرعباس‌/‌تمدید ساعت ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری

، احمد مرادی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نام‌نویسی از داوطلبان با روندی مناسب در شهرستان بندرعباس آغاز شده است، گفت: طبق اعلامیه صادره از سوی وزارت ‌کشور ‌‌ساعت نام نویسی از داوطلبان ورود به چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ساعت ۲۰ تمدید شده است.

به گفته وی دلیل این تمدید ساعت، با توجه به حضور پرشور داوطلبان در مراکز ثبت نام طبق صورت گرفته است که تا پایان مرحله نام نویسی نیز ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از نام ثبت نام ۲۱ نفر داوطلب در چهارمین روز از مرحله ثبت نام انتخابات شورای اسلامی شهرهای شهرستان بندرعباس خبر داد.

به گفته مرادی، ۱۹ نفر از داوطلبان، متقاضی شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر بندرعباس، یک نفر داوطلبان متقاضی ثبت نام در شورای اسلامی شهر تازیان پائین و یک نفر از داوطلبان متقاضی ثبت نام در شورای شهر تخت است.

فرماندار بندرعباس یادآور شد: از این تعداد نامزد نام‌نویسی شده ۷۱ درصد مرد و ۲۹ درصد آنها زن هستند.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان بندرعباس اضافه کرد: همچنین ۸۶ درصد نامزدها دارای مدرک تحصیلی لیسانس، ۱۰ درصد دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و چهار درصد آنها دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم متقاضی هستند که تاکنون جوانترین نامزد ثبت نام شده ۲۵ سال و مسن‌ترین آنها ۶۲ سال سن دارند.

طبق اعلام فرمانداری بندرعباس طی روزهای گذشته، در این شهرستان ۲۰۴ روستای واجد شرایط برخورداری از شورای اسلامی وجود دارد که از این میزان ۱۸۳ روستا زیر ۱۵۰۰ نفر جمعیت و ۲۲ روستا بالای ۱۵۰۰ نفر جمعیت هستند و جمعا تعداد ۶۵۶ نفر اعضای شورای اسلامی باید برای روستاهای این شهرستان انتخاب شوند.

تعداد اعضای شورای اسلامی روستاهای تا ۱۵۰۰ نفر جمعیت، سه نفر و روستاهای بیش از ۱۵۰۰ نفر جمعیت و بخش، پنج نفر خواهد بود.

همچنین در شهرستان بندرعباس پنج شهر وجود دارد که در این دور از انتخابات ۱۳ نفر به عنوان اعضای شورای شهر بندرعباس و چهار شهر دیگر نیز در هر کدام پنج نفر به عنوان اعضا شورا انتخاب خواهند شد که در مجموع ۳۳ نفر به شوراهای شهر، راه خواهند یافت.

بندرعباس پرجمعیت‌ترین شهرستان هرمزگان و به عنوان مرکز این استان به شمار می‌رود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3630

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.