پیارم، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از افزایش ۲۰ مدرسه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی آینده خبر داد. به گزارش  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: ما براساس سند تحول بنیادین و اسناد بالا دستی نیازمند تحول اساسی در ...

پیارم، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از افزایش ۲۰ مدرسه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش 20 مدرسه استعدادهای درخشان

به گزارش  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: ما براساس سند تحول بنیادین و اسناد بالا دستی نیازمند تحول اساسی در حوزه آموزش و پرورش هستیم که با ارایه طرح‌ها و ایده‌های نو موفقیت‌های به دست آمده نیز قابل توجه است.

وی یکی از دغدغه‌ها را مربوط به جایگاه استان اردبیل در کنکور در سال‌های اخیر اعلام کرد و افزود: شاخص ارزیابی عملکرد عمومی دستگاه‌ها به همراه ارزیابی در کنکور نشان می‌دهد که ما رتبه‌های ممتاز را به دست آوردیم به طوریکه آموزش و پرورش اردبیل در توسعه و ترویج فرهنگ نماز و همچنین تعامل و هم‌افزایی با مجموعه‌های دیگر استان صاحب رتبه برتر و جایگاه ممتاز است.

محمودزاده تصریح کرد:‌ همه موفقیت‌ها را مرهون همراهی مجموعه آموزش و پرورش در تمام سطوح، رسانه‌ها و همچنین همراهی مدیران توانمند ملی و استانی هستیم به طوریکه امسال سعی شد در شأن و منزلت این استان روند توسعه تقویت شود.

این مسئول به افزایش مدارس خاص و همچنین توسعه همه‌جانبه استعدادهای درخشان و مدارس قرآنی حتی بیش از ۲۰۰ درصد رشد اشاره کرد و ادامه داد: ۲۰ مدرسه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی آینده افزایش یافته و ما در اکثر شهرستان‌ها شاهد فعالیت این مدارس هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در ناحیه یک و دو اردبیل نیز هم در پسران و هم دختران این افزایش اعمال شده و قرار است آزمون مدارس استعدادهای درخشان به صورت استان‌های جوار برگزار شده و ارزیابی نهایی نیز صورت بگیرد.

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل آموزش و پرورش استان توسعه، ارتقا و احیای جایگاه رشته ادبیات و ورود آن به حوزه استعدادهای درخشان را یادآور شد و اضافه کرد: بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری و مطابق با سند تحول بنیادین رشته علوم انسانی مورد توجه قرار گرفته به طوریکه در سال گذشته هفت استان مدارس استعدادهای درخشان علوم انسانی را پایه‌گذاری کردند که استان ما نیز در این زمینه پیشرو بوده است به طوریکه در اکثر شهرهای پرجمعیت استان جذب دانش‌آموزان رشته علوم انسانی به مدارس استعدادهای درخشان را شاهد هستیم.

محمودزاده یادآور شد: ‌با این حرکت تنها خلأ ما در توسعه مدارس استعدادهای درخشان برطرف شده به طوریکه هم اکنون نیز ۳۰ دانش‌آموز در رشته علوم انسانی در این مدارس تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: ۲۰ اردیبهشت ماه همزمان با آزمون استعدادهای درخشان در سایر رشته‌ها در رشته علوم انسانی نیز پذیرش دانش‌آموز انجام می‌شود.

این مسئول در مورد حذف پیک نوروزی نیز از تکالیف عیدانه دانش‌آموزان گفت: در سند تحول بنیادین کیف‌های الکترونیکی در داخل کلاس برای تولید محتوا و همچنین طرح هوشمندسازی و ارایه برنامه‌های آموزشی و پرورشی در دستور کار قرار گرفته و آموزش و پرورش لزومی ندیده است تا در ایام فراغت نوروزی برای دانش‌آموزان تکلیفی مازاد در نظر بگیرد که امیدواریم از این ایام دانش‌آموزان در کنار خانواده‌های خود برای امر آموزش و پرورش بهتر و عملی‌تر استفاده کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3330

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.