سیریک- رییس گمرک شهرستان سیریک گفت: ۱۵ نفر شتر جمازه با یک فروند لنج از اسکله چندمنظوره سیریک به امارات متحده عربی صادر شد. ˈ شتر جمازه یا پرندهˈ نژاد بومی هرمزگان و شتری تندرو و سرعتی است که در کشورهای حاشیه خلیج فارس برای سوارکاری طرفداران زیادی دارد، این حیوان می تواند در یک ...

سیریک- رییس گمرک شهرستان سیریک گفت: ۱۵ نفر شتر جمازه با یک فروند لنج از اسکله چندمنظوره سیریک به امارات متحده عربی صادر شد.

ˈ

شتر جمازه یا پرندهˈ نژاد بومی هرمزگان و شتری تندرو و سرعتی است که در کشورهای حاشیه خلیج فارس برای سوارکاری طرفداران زیادی دارد، این حیوان می تواند در یک ساعت ۴۰ کیلومتر بدون وقفه بدود، این در حالیست که شترهای دیگر مناطق در این مدت ۲۵ کیلومتر را طی می کنند.ˈ

قنبری روز دوشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: این محموله به عنوان نخستین محموله شتر صادراتی هرمزگان در سال جدید است که ارزش آن بیش از ۴۵ هزار دلار می باشد.

وی بیان داشت: مجوز صادرات ۶۲ نفر شتر دیگر نیز به امارت متحده عربی صادر شده و اکنون در مرحله قرنطینه هستند.

رییس گمرک شهرستان سیریک اظهارکرد: روستاهای ˈپالورˈ، ˈزیارت حسن آبادˈ، ˈجیفریˈ، ˈپگوˈ، ˈگزˈ و ˈمیشیˈ از مناطق عمده پرورش شتر جمازه می باشند.

گفتنی است: هرمزگان بیش از ۲۰ هزار نفر شتر دارد که زیستگاه بیش از ۵۰ درصد آنها بیابان های شهرستان های جاسک و سیریک در شرق استان است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3513

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.