هرمز، بندرعباس- برنامه های روز ملی خلیج فارس با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز دوشنبه در جزیره هرمز آغاز شد. به گزارش ارسالی ستاد خبری سومین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس به خبرگزاری ایرنا، غبارروبی از گلراز شهدا، استقبال دانش آموزان از میهمانان جشنواره، برافراشتن ...

هرمز، بندرعباس- برنامه های روز ملی خلیج فارس با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز دوشنبه در جزیره هرمز آغاز شد.


به گزارش ارسالی ستاد خبری سومین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس به خبرگزاری ایرنا، غبارروبی از گلراز شهدا، استقبال دانش آموزان از میهمانان جشنواره، برافراشتن بادبان خلیج فارس و رونمایی از فرش خاکی خلیج فارس از جمله این برنامه ها می باشد.

براساس این گزارش، برنامه اصلی روز ملی خلیج فارس در جزیره هرمز در قلعه تاریخی پرتغالی ها واقع درشمال هرمزگان درحال برگزاری است که در حاشیه این برنامه نمایشگاه صنایع دستی وفرهنگی نیز برپا شده است.

برنامه پایانی روز ملی خلیج فارس نیز در قالب مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس فردا سه شنبه دهم اردیبهشت ماه در بندرعباس برگزار می شود.

هرساله به مناسبت گرامیداشت دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس مراسم وبرنامه های مختلفی در راستای پاسداشت نام خلیج فارس در شهرهای ساحلی بویژه شهرهای هرمزگان و جزیره هرمز صورت می گیرد.

روز دهم اردیبهشت ماه سالگرد اخراج پرتغالی ها از جزیره هرمز ودیگر جزایر خلیج فارس در تقویم کشورمان به عنوان روز ملی خلیج فارس نام گذاری شده است

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3748

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.