تهران بزرگ- همسرم بدان که من نسرین، کسی که تو را دوست دارد، شهادت را هم بسیار دوست می دارم، چون خدای خود را درآن زمان پیدا می کنم.از تو می خواهم که اگر می خواهی فردی خداگونه باشی ودرس دهنده، ازامروز و از این ساعت، سعی کنی تماس خود را باخدای خویش بیشترکنی وهمین ...

تهران بزرگ- همسرم بدان که من نسرین، کسی که تو را دوست دارد، شهادت را هم بسیار دوست می دارم، چون خدای خود را درآن زمان پیدا می کنم.از تو می خواهم که اگر می خواهی فردی خداگونه باشی ودرس دهنده، ازامروز و از این ساعت، سعی کنی تماس خود را باخدای خویش بیشترکنی وهمین طور معلمی باشی جدی.

 

به گزارش ایرنا ، سراسر هشت سال دفاع مقصد پر است از تلاش و فداکاریهای انسان هایی برای وطنشان و برای لبیک به پدر معنویشان که تغییرات عظیم روحی در بین ملت ایجاد کرد در مقابل دشمن مسلح ایستادند و در این میان نقش زنان شهیدی که مهجور واقع شدند نیز قابل توجه است، شهید نسرین افضلی یکی از این شیر زنان است. او در ۲۶ بهمن ماه ۱۳۳۸ در خانواده ای مذهبی در شیراز پا به عرصه وجود نهاد.

در دوران تحصیل بر بسیاری از نابسامانی ها در دوران طاغوت اعتراض می نمود تا جایی که مورد تعقیب نیروهای امنیتی قرار گرفت. پس از اتمام دبیرستان با حضور موثر در کمیته امداد، سپاه و جهاد سازندگی با خدمت به محرومین روستایی بیشترین قرب به پروردگار را برای خود کسب می نمود. آغاز سال۱۳۶۰ با مشورت برادر بزرگوارش شهیداحمد افضل با فراخوان جهاد سازندگی شیراز به همراه جمعی از خواهران متعهد به کردستان اعزام شد و در شهر مهاباد تمام وقت خویش را به مجاهدت پرداخت. مدتی مسئولیت تبلیغات و انتشارات سپاه مهاباد را به عهده گرفت بعد به خاطر نیاز شدید آموزش و پروش به عنوان مربی تربیتی مشغول شد و همزمان معملین نهضت سوادآموزی سوادآموزی تحت تعلیم او قرار گرفتند.

در ۴ دیماه ۱۳۶۱ با وجود بیماری از همسرش خواست که او را به مجلس دعای توسل برساند.متاسفانه در مسیر به کمین عوامل پلید آمریکا می افتند و در آن جمع تنها نسرین مورد اصابت تیر قرار گرفته و پس یک سال حضور در مهاباد به آرزوی دیرین خود که شهادت در راه معشوق است می رسد.

متن وصیت نامه این شهید به شرح زیر می باشد:

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا

شهادت بالاترین درجه ای است که یک انسان می تواند به آن برسد و با خونش پیامی می دهد به بازماندگان راهش.

«یا ایتهاالنفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه، فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی

ای نفس قدسی و دل آرام (به یاد خدا) امروز به حضور پروردگارت باز آی که تو خشنود (به نعمت های ابدی او) و او راضی از توست، باز آی و در صف بندگان خاص من درآی و در بهشت من داخل شو» پروردگارا! سپاس که ما را در مبارزه با طاغوت و براندازی رژیم کفر پیشه و وابسته به شیطان بزرگ، آمریکای جهان خوار یاری فرمودی و به ما رهبری آگاه و پرتوان ارمغان نمودی تا ما را از تاریکی ها و ظلم رهانید و با ایجاد وحدت در میان مردم مسلمان و شهیدپرور، نظام جمهوری اسلامی را در این سرزمین مقدس، بنا نهاد. خداوندا! به ما توفیق عبادت و اطاعت عنایت فرموده و ما را از شر هوای نفس، محفوظ بدار.

بار خدایا! به ما یاری کن تا با اسلام راستین آشنایی پیدا کرده و در عمل به تعالیم آن بکوشیم.

ایزدا! ما را در کسب علم و ترویج فرهنگ قرآن و اسلام در مدارسمان یاری و موفق دار.

الها! به ما قدرتی عنایت کن که پرچم لااله الاالله را بر سراسر جهان به اهتزاز درآوریم.

خداوندا! کشور اسلامی ما را از کشورهای تجاوزگر و سلطه طلب بی نیاز دار.

بار الها! اخلاق اسلامی، آداب و عادات قرآنی را بر کشور عزیزمان ایران و مدارسمان حاکم بگردان.

بار ایزدا! به رهبر کبیرمان- امام خمینی- عمر و توفیق بیشتر عنایت دار تا با رهنمودهایش مسلمین و مستضعفین جهان به استقلال و آزادی واقعی دست یابند.

خداوندا! ایران و اسلام را از شر کفار و منافقین و حیله های زورمداران شرق و غرب و نوکرانشان بدور داشته، رزمندگانمان را در جبهه های حق علیه باطل پرتوان و پیروز بدار.

کریما! ما را در صدور انقلاب خونبارمان به جهان، توان ده و آن را تا انقلاب مهدی(عج) استوار بدار.

همسرم بدان که من نسرین، کسی که تو را دوست دارد، شهادت را هم بسیار دوست می دارم، چون خدای خود را در آن زمان پیدا می کنم.

از تو می خواهم که اگر می خواهی فردی خداگونه باشی و درس دهنده، از امروز و از این ساعت، سعی کنی تماس خود را با خدای خویش بیشتر کنی و همین طور معلمی باشی جدی.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3734

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.