علی‌اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از توافق ایران و آژانس بر سر زمان و مکان برگزاری دور آینده مذاکرات خبر داد. پیارم به نقل از جام سیاسی؛ سایت رادیو فردا(Radio Farda) نوشت: «علی‌اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت، از توافق ایران و آژانس ...

 

علی‌اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از توافق ایران و آژانس بر سر زمان و مکان برگزاری دور آینده مذاکرات خبر داد.

پیارم به نقل از جام سیاسی؛ سایت رادیو فردا(Radio Farda) نوشت: «علی‌اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت، از توافق ایران و آژانس بر سر زمان و مکان برگزاری دور آینده مذاکرات خبر داد.»

 

به گفته علی اصغر سلطانیه که به منظور شرکت در نشست کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در شهر ژنو سوئیس بسرمی‌برد، گفت‌وگوهای بعدی ایران و آژانس پانزدهم ماه می‌، برابر با ۲۵ اردیبهشت در وین، پایتخت اتریش، ‌برگزار خواهد شد.

 

جیل تیودور، سخنگوی آژانس، هدف از مذاکرات ماه آینده میلادی با ایران را نهایی کردن سند رویکرد ساختاری عنوان می‌کند. پیشتر هرمان ناکارتس، بازرس ارشد آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، توافق بر سر سند رویکرد ساختاری را موجب تسهیل در حل مسائل مهمی در رابطه با ابعاد احتمالی نظامی در برنامه هسته‌ای ایران خوانده بود.

 

مذاکرات میان ایران و آژانس در ۲۵ اردیبهشت ماه در حالی برگزار می‌شود که قرار است آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ماه مه گزارش فصلی خود را از جمله درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران منتشر کند.

 

خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات‌ها نوشته است، در گزارش ماه آینده آژانس، احتمالا به نصب بیش از ۵۰۰ مدل جدید سانتریفیوژ از نوع آی آر ۲‌ام در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز اشاره خواهد شد.

 

قرار است در گفتگوهای ۲۵ اردیبهشت در وین، ریاست هیات ایرانی مذاکره کننده را علی‌اصغر سلطانیه و هدایت تیم آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای را هم هرمان ناکارتس، عهده‌دار شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3731

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.