اصفهان – معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت مکلف به تامین ارز مرجع برای کالاهای اساسی است و این روند را ادامه خواهد داد. به گزارش پیارم به نقل از ایرنا، ˈمحمدرضا رحیمیˈ بامداد پنجشنبه در جمع خبرنگاران با تشریح مصوبات یکصد و سومین سفر استانی دولت و چهارمین سفر به اصفهان افزود: خبری که ...

اصفهان – معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت مکلف به تامین ارز مرجع برای کالاهای اساسی است و این روند را ادامه خواهد داد.

به گزارش پیارم به نقل از ایرنا، ˈمحمدرضا رحیمیˈ بامداد پنجشنبه در جمع خبرنگاران با تشریح مصوبات یکصد و سومین سفر استانی دولت و چهارمین سفر به اصفهان افزود: خبری که از سوی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه دولت به کالاهای اساسی ارز مرجع نمی دهد، کاملاˈ بی اساس و بدون نظر دولت بود.

وی با بیان اینکه در دولت چنین چیزی به تصویب نرسیده است، اظهارکرد: با افرادی سودجو که از این خبر سوء استفاده کردند و کالاهایی مانند روغن را در انبارها احتکار تا با ارز غیرمرجع بفروشند به شدت برخورد می شود.

وی تاکید کرد: انبارهای این اجناس به زودی کشف می شود و سازمان تعزیرات حکومتی جرایم سنگینی برای متخفلان در نظر گرفته است.

معاون اول رییس جمهوری همچنین در جمع بندی نتایج سفر چهارم هیات دولت به استان اصفهان اظهار کرد: سفرهای چهارم به استان ها، برای جمع بندی مصوبات و نتایج سه سفر قبلی است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد سفر چهارم، توجه به معادن و کشاورزی است، افزود: در استان اصفهان کارگروه معدن و کشاورزی به ریاست رییس جمهوری تشکیل شد.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه بنا نداریم در سفر چهارم مصوبه جدیدی داشته باشیم، تصریح کرد: برخلاف این رویه، در استان اصفهان مصوبات جدیدی درباره اختصاص بودجه ویژه برای پیشبرد مسائل کشاورزی و معدن اختصاص دادیم.

وی درباره آخرین وضعیت پیگیری مصوبات سه سفر قبلی دولت به استان اصفهان گفت: دولت در سه سفر قبلی ۸۳۵ مصوبه در قالب چهار هزار و ۴۷۵ پروژه داشت.

رحیمی افزود: از این تعداد ۳۱۴ مصوبه معادل ۳۶ درصد کاملاˈ اجرا شد و ۴۶۳مصوبه معادل ۵۷ درصد درحال اجراست.

وی با تاکید بر اینکه ۹۳ درصد مصوبات سه سفر در استان اصفهان اجرا یا در دست اجراست گفت: فقط هفت درصد پروژه ها با مشکل مواجه شده است.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: در جلسه شب گذشته هیات دولت برای این تعداد پروژه نیز تصمیم گیری شد.

وی خاطرنشان کرد: مصوبات دولت، قانون است و تفاوتی بین آنها با مصوبات مجلس نیست.

به گفته وی، با تمام شدن عمر دولت دهم، اجرای این مصوبات ملغی نمی شود.

رحیمی درباره اختصاص اعتبارات عمرانی و جاری برای استان اصفهان هم گفت: این اعتبارات از مبلغ ۸۴ میلیارد تومان در سال ۸۳ به ۴۲۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ افزایش یافت که رشد ۹۱ درصدی دارد.

وی با اشاره به احداث ۱۰۶ هزار واحد مسکن مهر در استان اصفهان افزود: این پروژه به ازای هر یک و نیم متر ، یک شغل اصلی ایجاد کرده است.

به گفته وی، برای مسکن مهر اصفهان تاکنون سه هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته و ۲۴۵ هزار و ۲۵۰ نفر اشتغال موقت ایجاد شده است.

معاون اول رییس جمهوری در باره تسهیلاتی که به اصفهان اختصاص یافته به رقم یک هزار و ۴۳ میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: این مبلغ از سال ۸۴ تا سال ۹۱ برای طرح های اشتغال زای کوچک و بزرگ درنظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: تسهیلات مذکور ۶۲۰ هزار شغل پایدار در استان اصفهان ایجاد کرده است.

رحیمی در بخش امور بهداشتی به رشد ۲۸ درصدی استان اصفهان در تعداد تخت های بیمارستانی اشاره کرد.

به گفته وی، استان اصفهان در سال ۸۴ ، ۹۱ مرکز آموزش عالی داشت ولی اکنون با رشد ۵۶ درصدی به ۱۴۲ مرکز رسیده است.

معاون اول رییس جمهوری درباره فضای ورزشی استان و رشد ۶۵ درصدی آن هم اشاره کرد و یادآور شد: هشت سال قبل در استان اصفهان به ازای هر نفر ۱۶ سانتیمتر فضای ورزشی وجود داشت ولی اکنون ۴۱ سانتیمتر است.

رحیمی درباره تعیین وضعیت استادیوم نقش جهان هم اظهارکرد: رییس جمهوری، وزیر ورزش و این وزارتخانه را مامور و مکلف کرد با قراردادن سه شیفت کاری این ورزشگاه را ظرف دو ماه آینده تحویل دهند.

رحیمی همچنین گفت: در هشت سال گذشته احداث شش خط راه آهن در استان اصفهان شروع شده و احداث یک خط هم در مرحله مطالعاتی قرار دارد.

معاون اول رییس جمهوری به رشد ۵۵ درصدی تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی اصفهان اشاره کرد و افزود: در سال ۸۴ ، ۴۹ شهرک در این استان وجود داشت اما اکنون به ۸۰ شهرک افزایش یافته است.

به گفته وی، استان اصفهان در دولت نهم و دهم رشد ۵۷ درصدی ایجاد واحد های صنعتی را داشته و از پنج هزار و ۵۹۴ واحد به هشت هزار و ۵۰۰ واحد رسیده است.

رحیمی به مصوبه مهم هیات دولت در اصفهان اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه زمین هایی که در تملک دولت و منابع طبیعی قرار دارد، با تغییر کاربری در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می گیرد تا با فروش آنها هزینه های پروژه های نیمه تمام و ساخت راه های کشور تامین شود.

رحیمی همچنین از مطالعه و ایجاد منطقه آزاد اقتصادی طلا و جواهر در محدوده و یا اطراف فرودگاه بین المللی اصفهان با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

معاون اول رییس جمهوری افزود: جلسه هیات دولت برای بخش میراث فرهنگی و صنایع دستی هشت مصوبه داشت که از آن جمله می توان به نورپردازی میدان امام ( ره ) اصفهان و واگذاری کاروانسراها به بخش خصوصی برای تجهیز و فعال سازی آنها اشاره کرد.

به گفته وی در این جلسه ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساخت هتل های چهار و پنج ستاره در استان اصفهان اختصاص یافت.

رحیمی همچنین به مصوبه دیگری برای کل کشور در این جلسه اشاره و تصریح کرد: کاهش تعرفه های مالیات و بیمه برای پروژه مسکن مهر از مصوبات این جلسه بود.

وی اضافه کرد: در جلسه هیات دولت در استان اصفهان ، وزارت نیرو مکلف شد منابع جدید انتقال آب و سایر امکانات آبی در کشور را برای انتقال به مرکز و استان اصفهان بررسی کند.

به گفته وی در جلسه هیات دولت، ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مصوبات سه سفر قبل رییس جمهوری به استان اصفهان اختصاص یافت.

رحیمی همچنین خاطرنشان کرد: برای اختصاص آب و صدور مجوز انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان، دولت تضمین می کند آب آورده شده از خلیج فارس به این استان در صورت نداشتن مشتری از سرمایه گذار خصوصی این طرح خریداری شود.

وی افزود: طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان و قم و از آنجا به اصفهان و کاشان درحال فعالیت است و پیمانکار مشخص دارد.

معاون اول رییس جمهوری به نتایج کارگروه معدن هم اشاره کرد و گفت: در این جلسه ۲۵۰ میلیارد تومان برای تجهیز و توسعه معادن و بازسازی صنایع سنگین استان اصفهان اختصاص یافت.

به گفته وی، تکمیل و راه اندازی واحدهای پتاس در خور و بیابانک و ساماندهی و واگذاری محدوده های خاک رس و شن به عملیات های غیرمعدنی و طرح جامع معادن از دیگر مصوبات این کارگروه بود.

وی درباره نتایج کارگروه کشاورزی استان اصفهان نیز گفت: ۷۰ میلیارد تومان برای پرداخت به کشاورزان خسارت دیده و مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای بخش توسعه کشاورزی در این استان اختصاص یافت.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: فرصت استمهال وام های بهره برداران کشاورزی و سایر صنایع تبدیلی تا سقف ۱۰ میلیون تومان نیز تمدید و کلیه جرایم به تعویق افتادن پرداخت اقساط وام های کشاورزان نیز بخشوده شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3730

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.