تهران- علی رغم تذکر شورای نگهبان و شورای نظارت بر صداوسیما مبنی بر خلاف قانون بودن پخش تصاویر کاندیداهای احتمالی در تلویزیون، این رسانه شب گذشته مجددا در بخش های مختلف خبری اقدام به پخش گفت و گوهایی کوتاه از برخی کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری کرد. رسانه ملی در یک بسته خبری درخصوص انتخابات، ...

تهران- علی رغم تذکر شورای نگهبان و شورای نظارت بر صداوسیما مبنی بر خلاف قانون بودن پخش تصاویر کاندیداهای احتمالی در تلویزیون، این رسانه شب گذشته مجددا در بخش های مختلف خبری اقدام به پخش گفت و گوهایی کوتاه از برخی کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری کرد.

رسانه ملی در یک بسته خبری درخصوص انتخابات، پاسخ برخی از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری به این پرسش که رئیس جمهور آمریکا گفته تمام گزینه ها در برابر ایران بر روی میز است را پخش کرد.

گفتنی است، پیش از این رئیس سازمان صداوسیما با دعوت از ۱۴ کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با آنان به گفت و گو نشست که پخش تصاویر این جلسه در بخش های خبری سیما واکنش های زیادی را درپی داشت.

«عباسعلی کدخدایی» سخنگوی شورای نگهبان در گفت و گو با ایرنا با خلاف قانون خواندن این اقدام به مسئولان صداوسیما هشدار داد که از انجام هرگونه اقداماتی که شائبه تبلیغات انتخاباتی برای نامزدها ایجاد می کند خودداری کنند.

وی تصریح کرد که شورای نگهبان در زمان بررسی صلاحیت های داوطلبان این موضوع را مدنظر قرار می دهد و به آن رسیدگی می کند.

«سیدرمضان شجاعی کیاسری» نماینده ناظر مجلس در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: این شورا در خصوص تخلف صدا و سیما در دعوت از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به تلویزیون پیش از تایید صلاحیت آنها توسط شورای نگهبان به «عزت الله ضرغامی» تذکر داد و وی اعلام کرد که این جلسات، دیگر تکرار نمی شود و جلسه اول تنها برای کلید زدن انتخابات بوده است.

پیش از این نیز آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان در خطبه های نمازجمعه روز ۲۵ اسفند سال گذشته، با هشدار به مسئولان رسانه ملی نسبت به حضور کاندیداهای انتخاباتی در برنامه های مختلف صداوسیما گفته بود: رسانه ها باید در بحث انتخابات رعایت جهات لازم را بکنند. من واقعاً جایز نمی دانم رسانه ملی از کسانی که در معرض کاندیداتوری هستند مصاحبه کند. چرا که این نوعی تبلیغات زودرس است و ما امیدواریم که این کارها تکرار نشود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3632

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.