تهران – رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: رفع سلطه گری، احترام به استقلال و فرهنگ ملت ها، صلح و دوستی و پیشرفت برای همه، همکاری های بین ملت ها و حضور تمامی ملت ها در مدیریت جهان، نسخه درمان آلام امروز جامعه بشری است و در این چارچوب ایران و غنا در یک جبهه قرار ...

تهران – رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: رفع سلطه گری، احترام به استقلال و فرهنگ ملت ها، صلح و دوستی و پیشرفت برای همه، همکاری های بین ملت ها و حضور تمامی ملت ها در مدیریت جهان، نسخه درمان آلام امروز جامعه بشری است و در این چارچوب ایران و غنا در یک جبهه قرار دارند.

به گزارش پیارم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «محمود احمدی نژاد» صبح امروز -چهارشنبه- به وقت محلی در دیدار رییس مجلس غنا، دو کشور و دو ملت را دارای اشتراکات بسیار عمیقی دانست و افزود: طرفداری از عدالت و شرافت انسانی فصل مشترک دو ملت ایران و غناست و هر دو ملت با یکجانبه گرایی، ظلم، اشغال و جنگ افروزی در جهان مخالف بوده و به دنبال استقلال و ارزش های انسانی هستند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: مردم غنا پیشگام مبارزه با استعمار بودند و به همین خاطر غنا به لحاظ فرهنگی و ارزش های انسانی بسیار غنی است.

احمدی نژاد ضرورت گسترش روابط دو کشور در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ایران و غنا از روابط سازنده و مثبتی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: البته به لحاظ اقتصادی همکاری های دو کشور به اندازه ظرفیت های موجود گسترش نداشته که باید در این زمینه همکاری های خود را گسترش داده و تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود را به نفع دو ملت فعال سازیم.

رییس جمهور تصریح کرد: امروز زمان آن رسیده که روابط خود را در عرصه دوجانبه و بین المللی گسترش دهیم.

رییس جمهور با بیان اینکه سرمایه داری و مارکسیسم شکست خورده و جهان نیازمند راه جدیدی است، اظهار داشت: ویژگی های راهی که امروز بشریت به آن نیاز دارد را پایه گذاران هوشمند جنبش عدم تعهد از جمله غنا به خوبی تبیین کرده اند و امروز روزی است که می توان اهداف جنبش عدم تعهد را احیا کرد.

احمدی نژاد اضافه کرد: امروز در مقطعی از تاریخ قرار داریم که نظام های سلطه گر به سرعت در حال افول هستند و این یک فرصت تاریخی برای ملت های مستقل است که با تاکید بر اشتراکات خود مسیر جدیدی را پیش روی بشریت بگشایند.

رییس جمهور در ادامه بر اهمیت گسترش روابط پارلمانی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: مهمترین تاثیر همکاری های نزدیک پارلمانی این است که اندیشه های دو ملت عمومی و مردمی شده و از سویی دیگر از اقدامات دولت ها برای گسترش روابط پشتیبانی می شود.

**غنا برای روابط خود با ملت ایران ارزش ویژه ای قائل است

رییس مجلس غنا نیز در این دیدار با تمجید از ایرانیان به خاطر حفظ هویت و تمدن خود در طول تاریخ اظهار داشت: یک انسان باید بر سر چیزهایی که دارد ایستادگی و مقاومت کند و مردم ایران از چنین ویژگی هایی برخوردار هستند و به همین خاطر است که غنا برای روابط خود با ملت ایران ارزش ویژه ای قائل است.

«ادوراد دو آدجاهو» با بیان اینکه غنا خواستار ایجاد همکاری های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: پارلمان غنا آمادگی دارد در این راستا همکاری های لازم را انجام دهد و باید در عملیاتی شدن موافقتنامه های بین دو کشور تسریع شود تا مردم دو کشور از منافع آن برخوردار شوند.

رییس مجلس غنا در ادامه با بیان اینکه مردمانی که برای یک آرمان عدالتخواهانه تلاش می کنند هرگز شکست نخواهند خورد، گفت: روابط ایران و غنا بر اساس آرمان عدالتخواهانه شکل گرفته و بر این اساس نیز گسترش خواهد یافت.

«ادوراد دو آدجاهو» همچنین ریاست جمهوری اسلامی ایران بر جنبش عدم تعهد را بسیار مثبت و مفید ارزیابی کرد و گفت: غنا کاملا آمادگی دارد با اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای ارتقا جایگاه جنبش عدم تعهد همکاری و از آنها حمایت کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3601

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.