اگر ما بفهمیم و درک کنیم که امامانمان ما را می‌بینند؛ رفتارمان، رفتار درخور شأن آنها خواهد بود. عضو مجلس خبرگان در جریان سخنرانی خود در جمع عزاداران فاطمی با تاکید بر مقوله حجاب و عفاف در زندگانی حضرت زهرا(س) و الگو بودن آن حضرت در این عرصه، خاطره‌ای از دورانی که به عنوان روحانی ...
اگر ما بفهمیم و درک کنیم که امامانمان ما را می‌بینند؛ رفتارمان، رفتار درخور شأن آنها خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان در جریان سخنرانی خود در جمع عزاداران فاطمی با تاکید بر مقوله حجاب و عفاف در زندگانی حضرت زهرا(س) و الگو بودن آن حضرت در این عرصه، خاطره‌ای از دورانی که به عنوان روحانی کاروان عمره بود، بیان کرد.

آیت‌الله «سیداحمد خاتمی» خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ سال پیش روحانی کاروان عمره بودم که در یکی از سفرها قرار بود حدود ۸۰ زائر زن و مرد را به سرزمین وحی و مدینه منوره اعزام کنیم. روزی که قرار شد در فرودگاه جمع شویم، از ۸۰ زائر، اکثر زائران زن بدحجاب بودند. وقتی این صحنه را مشاهده کردم، با خود گفتم خدایا من چگونه آنها را به این سرزمین ببرم. این مایه تاسف و شرمندگی نیست؟!

وی افزود: در همان لحظه با خود فکر کردم و دقایقی توسلی به حضرت زهرا(س) کرده و سخنرانی کوتاهی انجام دادم و گفتم از زمانی که از خانه‌هایتان راه افتادید و می‌خواهید به مدینه منوره مشرف شوید، حضرت زهرا(س) و ائمه بقیع(ع) انتظار شما را می‌کشند، الان که می‌روید، به استقبالتان می‌آیند، حال اگر حضرت زهرا(س) اجازه تشرف دهند، راضی می‌شوید با این قیافه به خدمت ایشان برسید؟!

خاتمی تاکید کرد: همین که این سخنان را گفتم و به حضرت زهرا(س) متوسل شدم، چادرمشکی‌ها از کیف‌ها و ساک‌ها بیرون آمد و این یک خاطره بسیار خوبی برای من بود.

خاتمی در پایان خاطرنشان کرد: اگر ما بفهمیم و درک کنیم که امامانمان ما را می‌بینند؛ رفتارمان، رفتار درخور شأن آنها خواهد بود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3588

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.