زنجان- رییس فدراسیون ورزش های سه گانه کشور گفت: ایران با نفرات برتر و آمادگی کامل در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می کند. به گزارش پیارم به نقل از ایرنا سردار ˈمحمدعلی صبورˈ ، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ، افزود: این رقابت ها از ششم اردیبهشت ماه امسال به مدت دو ...

زنجان- رییس فدراسیون ورزش های سه گانه کشور گفت: ایران با نفرات برتر و آمادگی کامل در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می کند.

به گزارش پیارم به نقل از ایرنا سردار ˈمحمدعلی صبورˈ ، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ، افزود: این رقابت ها از ششم اردیبهشت ماه امسال به مدت دو روز در کشور ˈفیلیپینˈ برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: هم اکنون ، ورزشکاران منتخب در اردوی آمادگی به سر می برند و این مرحله از اردو از ۱۴ فروردین ماه در ˈیزدˈ آغاز شده و تا ۳۱ همین ماه نیز ادامه خواهد داشت.

سردار صبور افزود: اردوی مرحله قبل که ریزش نیز داشت در تهران برگزار شد تا نفرات توانمند و شایسته برای حضور در این مسابقات آسیایی شناخته شوند.

وی تعداد نفرات اعزامی به این رقابتها را قریب پنج نفر اعلام کرد و یادآورشد: ایران در رده های سنی ˈنوجوانان ، امید و بزرگسالانˈ شرکت می کند و در رده جوانان نیز به دلیل آسیب دیدگی ورزشکار اصلی ، امکان اعزام میسر نیست.

سردار صبور ، استقبال از این رشته ورزشی را خوب دانست و افزود: پارسال بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ ورزشکار زن و مرد به صورت بیمه شده و در بعد همگانی حدود ۶۰ هزار نفر در این رشته فعال بودند و تلاش می شود که این رقم امسال به ترتیب به رقم ۵۰ هزار بیمه شده و ۵۰۰ هزار نفر در بعد همگانی برسد.

رییس فدراسیون ورزش های سه گانه کشور گفت: طی پروسه چهارساله قرار است تعداد ورزشکاران بیمه شده این رشته ورزشی به دو میلیون نفر و در همگانی نیز به پنج میلیون نفر برسد.

سردار صبور افزود: این رشته ورزشی هفت سال است که به صورت رسمی در ایران فعال شده و استان زنجان نیز با توجه به ظرفیت و پتانسیل های موجود در این رشته ورزشی سخت و سنگین از رشد خوب و قابل توجهی برخوردار است.

وی به نحوه استعدایابی در این رشته ورزشی اشاره و اظهار کرد: کمیته استعدادیابی براساس یک سری آیتم های مختلف از جمله ˈقلب و عروق ، اندام و داشتن توانایی جسمیˈ کار استعدایابی را انجام می دهد چراکه این رشته ورزشی سخت و سنگین است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3579

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.