اسلام آباد – مقامات ارشد نظامی پاکستان و افغانستان در ستاد فرماندهی ارتش پاکستان بر حل و فصل اختلافات در زمینه ساخت اماکن نظامی به ویژه پست های امنیتی در نقاط مرزی مشترک دو کشور توافق کردند. به گزارش  پیارم به نقل از ایرنا، روابط عمومی ستاد فرماندهی ارتش پاکستان روز دوشنبه در اطلاعیه ای ...

اسلام آباد – مقامات ارشد نظامی پاکستان و افغانستان در ستاد فرماندهی ارتش پاکستان بر حل و فصل اختلافات در زمینه ساخت اماکن نظامی به ویژه پست های امنیتی در نقاط مرزی مشترک دو کشور توافق کردند.

به گزارش  پیارم به نقل از ایرنا، روابط عمومی ستاد فرماندهی ارتش پاکستان روز دوشنبه در اطلاعیه ای افزود: یک هیات بلند پایه نظامی افغانستان امروز با مقامات ارشد ارتش پاکستان در شهر راولپندی ( ستاد فرماندهی ارتش) دیدار و مسائل مربوط به هماهنگی مرزی جاری بین دو کشور ازجمله احداث پستهای جدید امنیتی مرزی در منطقه قبیله ای ˈمهمندˈ در شمال غرب پاکستان را مورد گفت و گو قرار دادند.

در این اطلاعیه آمده است: سرلشکر ˈافضل امانˈ مدیر کل عمیات نظامی ارتش افغانستان که ریاست هیات مقامات ارشد نظامی این کشور را بر عهده داشت با سرلشکر ˈاشتیاق ندیم احمدˈ همتای افغانی خود و دیگر افسران ارشد نظامی این کشور دیدار و درباره مسائل و هماهنگی های دوجانبه مرزی تبادل نظر کردند.

به نقل از گزارش ارتش پاکستان، دو طرف ضمن توافق بر ادامه تعاملات دوسویه به منظور ارتقای هماهنگیهای دوجانبه مرزی، بر کاهش فضای اعتراض و مخالفت بین دو کشور تاکید کردند.

دولت پاکستان تقریبا دو هفته پیش ادعای دولت افغانستان درباره اقدام به ساخت اماکن نظامی و تقویت قوای دفاعی در امتداد مرز منطقه ˈننگرهارˈ در شرق افغانستان را رد کرده بود.

پیش از این وزارت امور خارجه پاکستان نیز با اطلاع رسانی درباره وجود یک پست امنیتی مرزی قدیمی این کشور به نام ˈگورسالˈ در داخل محدوده خاک پاکستان هم مرز با منطقه ننگرهار افغانستان، اعلام کرد: پاکستان و افغانستان بر اساس توافقنامه اخیر مرزی، موظف به اطلاع رسانی درباره هر گونه ساخت و ساز اماکن نظامی و دفاعی جدید در مناطق مرزی یکدیگر هستند.

روابط دوجانبه اسلام آباد و کابل بر اثر حملات مرزی اخیر توسط شبه نظامیان دارای تنش جدی شده بود.

در عین حال ستاد ارتش پاکستان در گزارشی اعلام کرده بود که تعداد کثیری از شبه نظامیان تحریک طالبان پاکستان از مناطق قبایلی و منطقه ˈسواتˈ در شمال غربی این کشور به افغانستان متواری شده و به طور معمول از آن سوی مرز علیه نظامیان پاکستانی، پست های مرزی و روستاهای این کشور عملیات نظامی انجام می دهند.

از سوی دیگر، افغانستان نیز مدعی شد که نیروهای نظامی پاکستان حملات توپخانه ای به مناطقی از استان ˈکنرˈ افغانستان در مناطق مرزی این کشور انجام می دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3578

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.