«امروز اصلاح‌طلبان چنین وضعیتی ندارند و شانس برنده شدن با آنها نیست…» پیارم به نقل از جام نیوز : در حال حاضر بخش عمده ای از فضای سیاسی و رسانه ای کشور تحت الشعاع یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته است و روزانه شاهد انتشار اخبار، گزارش ها و تحلیل های مختلفی درباره ...

 

«امروز اصلاح‌طلبان چنین وضعیتی ندارند و شانس برنده شدن با آنها نیست…»

پیارم به نقل از جام نیوز : در حال حاضر بخش عمده ای از فضای سیاسی و رسانه ای کشور تحت الشعاع یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته است و روزانه شاهد انتشار اخبار، گزارش ها و تحلیل های مختلفی درباره آخرین صف بندی های سیاسی، ائتلاف ها و رایزنی ها هستیم.

 

جستاری در حرف‌ها و مواضع طرح شده از سوی نامزدهای قطعی و بالقوه انتخابات آتی می تواند زمینه آشنایی بیشتر را با شخصیت ها و گفتمان های این افراد فراهم آورد.

سران اصلاحات قطعا رد صلاحیت می‌شوند
آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: یکی از ویژگی‌های حزب مؤتلفه این است که اعتقاد به تبعیت از روحانیانی دارند که راه صحیح اسلام را شناخته و از نواب عام امام زمان تبعیت می‌کنند.

 

وی با اشاره به انتخابات هشتم ریاست جمهوری، گفت: در آن دوره قدرت، امکانات، صدا و سیما و حتی ثروت کارگزاران در اختیار اصلاح‌طلبان بود، در چنین شرایطی جا دارد که از همه چیز صرف نظر کنیم و توافق امری عقلایی است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز اصلاح‌طلبان چنین وضعیتی ندارند و شانس برنده شدن با آنها نیست آنها در موقعیتی هستند که چه کسی را انتخاب کنند که رد صلاحیت نشود، سران آنها که قطعاً رد صلاحیت می‌شوند از این رو به دنبال فردی هستند که سابقه نسبتا خوبی داشته و رأی بیاورد اما بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند.

 

 

دو اشتباه بزرگ فتنه گران از نگاه آیت‌الله مهدوی‌کنی

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه فتنه‌گران سال ۸۸, دو اشتباه بزرگ مرتکب شده‌اند، گفت: اولین اشتباه بزرگ آنان این بود که با رهبری معظم انقلاب اسلامی به مخالفت برخاستند، با وجود آنکه مقام معظم رهبری در نظام ولایت فقیه و در جمهوری اسلامی با آن صلاحیت‌ها و شایستگی‌هایی که در قانون اساسی هم مشخص شده است، «قول فصل» و «فصل‌الخطاب» است.

وی دومین اشتباه بزرگ فتنه‌گران را نپذیرفتن نظر اکثریت مردم کشورمان عنوان و خاطرنشان کرد: اگر نظر اکثریت مردم در انتخابات برخلاف میل ما بود، حتماً باید آن را بپذیریم و پس از آن اگر به مسئولان و مدیران انتقادی داشتیم، آنرا مطرح کنیم.

 

روحانی: کاندیداتوری خاتمی و هاشمی بعید است
حسن روحانی دبیر اسبق شورای عالی امنیت ملی، نماینده مجلس خبرگان رهبری و رئیس مرکز مطالعات استراتژیک از جمله افرادی بود که گمانه زنی های زیادی پیرامون کاندیداتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ وجود داشت که در نهایت قرار بر این شد تا در نشست خبری خود در انتهای همین هفته به طور رسمی کاندیداتوری خود را مطرح کند.

ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی بر عهده محمدرضا نعمت‌زاده است. وی وزیر صنایع و معادن دولت‌های اول و دوم آقای هاشمی رفسنجانی بوده است. اکبر ترکان قائم مقام و معاون ستاد انتخاباتی روحانی می باشد.

به گفته حسن روحانی اگر چه شایعاتی درباره احتمال نامزدی آقایان خاتمی و هاشمی مطرح است، اما او نامزدی این دو نفر را بعید می​داند.

 

 

ماجرای دیدار خصوصی با جلیلی
کامران باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در اولین نشست خبری خود در سال ۹۲ در پاسخ به سوال خبرنگار مشرق مبنی بر اینکه آیا آیت الله مصباح شخصا در خصوص کاندیدای نهایی جبهه پایداری نظر می دهند و یا اینکه صرفا گفتمان این جبهه را تایید می کنند؟، پاسخ داد: معرفی کاندیدای اصلح جبهه پایداری پس از تایید شورای فقاهتی اعلام خواهد شد و ما با افتخار اعلام می‌کنیم که از راهنمایی‌های شورای فقاهتی برخورداریم و از این رو تصمیمات‌مان کارشناسی و مستحکم است.

وی همچنین درباره جزئیات جلسه‌اش با سعید جلیلی عنوان کرد: جلسات خصوصی اینچنینی برای بیان جزئیاتش بایستی با هماهنگی دو طرف اعلام صورت گیرد. اما اجمالش این است که ما در پایداری شخصیت ارزنده‌ای همچون آقای جلیلی را داریم که ایشان محاسن زیادی دارند؛ آقای جلیلی در بسیاری از مواضع انتخاباتی مواضعی دارد که با نظرات پایداری نزدیک است.

 

 

حماسه سیاسی با کاندیداتوری هاشمی محقق می‌شود!
اظهار نظرهای نزدیکان هاشمی رفسنجانی و همچنین اعضای خانواده ایشان گویای این امر است که آیت الله ۷۸ ساله، شخصا توان رویارویی با رقبای انتخاباتی را نداشته و با معرفی گزینه ای برای پیاده سازی طرح انتخاباتی خود، در یازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خود را در معرض انتخاب مردم قرار خواهد داد.

اما مصاحبه امروز محمد هاشمی با یک روزنامه اصلاح طلب به گمانه زنی های ورود آیت الله ۷۸ ساله به عرصه انتخابات شدت داد.

برادر آیت الله هاشمی در این مصاحبه از درخواست های عموم مردم برای نامزدی هاشمی رفسنجانی می گوید و تاکید می کند که خلق حماسه سیاسی در سال ۹۲ با حضور آقای هاشمی در کسوت نامزدی تحقق می بخشد.

او در این مصاحبه همچنین به دیدارهای نوروزی آیت الله هاشمی اشاره می کند و می گوید:  مردم معتقدند دلیل نامگذاری حماسه سیاسی کاندیداتوری آیت الله هاشمی است!

 

اعضای ائتلاف اکثریت در دولت آینده وعده همکاری به یکدیگر نداده‌اند
محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین و یکی از نامزدهای ائتلاف پنج نفره اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری آینده در گفتگو با خانه ملت به بیان تحلیل های خود از انتخابات آتی پرداخت.

محمدرضا باهنر در این گفتگو به حضور هاشمی در انتخابات اشاره می کند و می گوید: در عالم سیاست هیچ چیز غیر ممکن نیست و این احساس تکلیفی که تا دیروز در‌ هاشمی وجود نداشته ممکن است روز بعد بروز پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: اعضای ائتلاف اکثریت در دولت آینده وعده همکاری به یکدیگر نداده‌اند.

 

 

رپرتاژ چندباره اصلاح طلبان برای کاندیداتوری هاشمی
روزنامه «شرق» امروز با انتشار گفتگویی با «رسول منتجب نیا»، قائم مقام و عضو هیئت مؤسّس «حزب اعتماد ملی» و از اعضای «شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز»؛ به بررسی برنامه های انتخاباتی اصلاح طلبان پرداخته است. «منتجب نیا» که سابقه حضور در «حزب جمهوری اسلامی»، نمایندگی امام راحل (ره) در شهربانی کل کشور و ریاست سازمان عقیدتی- سیاسی شهربانی، سه دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و عضویّت در حوزه مشاوران ریاست جمهوری در دوره خاتمی را در کارنامه خود دارد در این مصاحبه بر علاقه اصلاحات برای کاندیداتوری «هاشمی رفسنجانی» تأکید کرده است.

علیرغم اینکه بسیاری از هم قطاران وی در جبهه اصلاحات و کارگزاران سازندگی علاقه ای ندارند این روزها پرده از برنامه انتخاباتی هاشمی بردارند و به انحاء مختلف سعی می کنند افکار عمومی را از کاندیداتوری “عالیجناب سازندگی” منحرف سازند، امّا وی با شجاعتی مثال زدنی در این جبهه سیاسی خیلی صریح با مردم سخن گفته است. او می گوید رئیس جمهور بعدی باید “مرد عبور از بحران ها” باشد، خیلی از مردم با شنیدن این گزاره خیلی سریع به یاد کتاب های خاطرات هاشمی با عناوین: «عبور از بحران» و «پس از بحران» می افتند. همچنین وی بطور صریح از علاقه اصلاحات برای حضور هاشمی سخن می گوید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3556

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.