پیارم- رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان حاجی آباد برنامه‌های دهه دوم ایام فاطمیه(س) در این شهرستان مورد بررسی قرار داد. به گزارش پیارم، کریم هاشمی ۲۰فروردین ۹۲ اظهارداشت: با توجه به تقارن ایام فاطمیه اول با عید سعید نوروزدر دهه اول فاطمیه، اکثریت حسینیه‌ها، مساجد و هیئات مذهبی سطح شهرستان مراسم ایام فاطمیه را در ...

پیارم- رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان حاجی آباد برنامه‌های دهه دوم ایام فاطمیه(س) در این شهرستان مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پیارم، کریم هاشمی ۲۰فروردین ۹۲ اظهارداشت: با توجه به تقارن ایام فاطمیه اول با عید سعید نوروزدر دهه اول فاطمیه، اکثریت حسینیه‌ها، مساجد و هیئات مذهبی سطح شهرستان مراسم ایام فاطمیه را در این شهرستان برگزار کردند و مراسم و برنامه‌های اجرا شده شامل سخنرانی، مداحی، مراسم ختم قرآن، اقامه نماز جماعت و قرائت روضه توسل به ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت زهرا(س) بوده است .

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان حاجی آباد از برگزاری این برنامه‌ها و مراسم در دهه دوم ایام فاطمیه و ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) با شکوه تمامتر خبر داد و تصریح کرد: این برنامه‌ها به منظور الگوپذیری جوانان از این مناسبت‌ها و استفاده آنها از زندگی‌ نامه حضرت زهرا(س) برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: برگزاری مراسم سینه‌زنی در مساجد،حسینیه‌ها و هیئات مذهبی از دیگر برنامه‌های دهه دوم ایام فاطمیه ست.

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان حاجی آباد افزود: با برنامه ریزی انجام شده از سوی اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی؛ هیئت عزاداری و سینه زنی از نقاط مختلف شهر به سمت امامزادگان به دسته روی و عزاداری درروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)می پردازند.

وی با توجه به کارآمدی حضور روحانیون در مجالس مذهبی افزود: همه هیئات مذهبی باید دارای روحانی باشند ونمی شود فقط با مداحی هیئت را پیش برد ، جوانان نیاز به اطلاعات و احکام شرعی دارند و این امور با حضور روحانی در جلسات مرتفع خواهد شد .

هاشمی تصریح کرد:شورای هیئات ‏مذهبی همگام با اداره تبلیغات اسلامی در حفظ و صیانت از ارزش‏های اهل بیت (ع) توانسته است با مدیریت صحیح و درایت لازم برای ترویج و گسترش اسلام ناب محمدی (ص) و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بردارد و حقیقتا”نقش هیئت ‏های مذهبی در این خصوص کلیدی بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3532

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.