معاون وزیر دفاع با اشاره به طی مراحل نهایی ساخت اولین زیردریایی نیمه‌سنگین ایرانی گفت: این زیردریایی نهایتا تا ۳۱ مردادماه سال جاری که روز صنعت دفاعی است، رونمایی خواهد شد. به گزارش پیارم به نقل خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سال گذشته شاهد دستاوردهای مهم دفاعی در حوزه های مختلف فضایی، هوافضا، دریایی، هوایی و ...

معاون وزیر دفاع با اشاره به طی مراحل نهایی ساخت اولین زیردریایی نیمه‌سنگین ایرانی گفت: این زیردریایی نهایتا تا ۳۱ مردادماه سال جاری که روز صنعت دفاعی است، رونمایی خواهد شد.

خبرگزاری فارس: جنگنده و پهپادهای جدید در راهند/ اولین زیردریایی ۵۰۰ تنی ایران تا ۳۱ مرداد می‌آید

به گزارش پیارم به نقل خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سال گذشته شاهد دستاوردهای مهم دفاعی در حوزه های مختلف فضایی، هوافضا، دریایی، هوایی و زمینی بودیم که جنگنده بومی قاهر ۳۱۳ و ناوشکن جماران۲ دو نمونه مهم آنها بودند.

همزمان با رونمایی این دستاوردها و در مقاطع مختلف، خبرهایی نیز مبنی بر افتتاح جدیدترین طرح های دفاعی در سال جدید در رسانه ها منتشر شد که زیردریایی جدید و پروژه های هوایی نیز از جمله آنها بودند.

در همین رابطه و بنا بر گفته محمد اسلامی معاون امور صنعتی و تحقیقات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، طراحی و ساخت جدیدترین زیردریایی بومی کشورمان هم اکنون مراحل نهایی خود را پشت سر می گذارد تا این زیردریایی جدید نهایتا تا تاریخ ۳۱ مرداد ماه (روز صنعت دفاعی) به آب اندازی شود.

اسلامی افزود: تمامی موضوعات مرتبط با این زیردریایی جدید از طراحی تا ساخت مواد اولیه و تجهیزات آن در داخل کشور و توسط متخصصان داخلی و البته متناسب با شرایط و نیازهای خودمان انجام شده است.

به گزارش فارس، بنا بر اعلام قبلی فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح، این زیردریایی اولین زیردریایی نیمه سنگین ساخت ایران با وزنی در حدود ۵۰۰ تن خواهد بود که می تواند در کنار زیردریایی های بومی و سبک کلاس غدیر و زیردریایی های سنگین کلاس طارق، تکمیل کننده زنجیره دفاعی کشورمان در حوزه دریایی باشد.

به گفته اسلامی در سال جدید جنگنده بومی جدید و انواع پهپادهای مدرن نیز رونمایی می شوند که استارت این رونمایی ها از روز سوم خرداد (سالروز آزادسازی خرمشهر) خواهد خورد.

محمد اسلامی معاون امور صنعتی و تحقیقات وزارت دفاع

به گزارش پیارم به نقل از فارس، این در حالیست که اواخر سال قبل، معاون وزیر دفاع از رونمایی جدیدترین پهپاد برد بلند کشورمان در سوم خرداد ماه خبر داده بود و علاوه بر آن، در ماههای گذشته نیز شاهد رونمایی از جدیدترین جنگنده مدرن و رادارگریز ساخت داخل با نام قاهر ۳۱۳ بودیم که این جنگنده به لحاظ طراحی بدنه در دنیا بی رقیب است و یک دستاورد بسیار بزرگ در حوزه دفاعی محسوب می شود.

اسلامی همچنین با اشاره به طراحی و ساخت خودروی تاکتیکی ارس در صنایع دفاعی کشورمان در سال گذشته و زمان تحویل دهی آن به نیروهای مسلح اظهار داشت: تعدادی از این خودروها تولید و هم اکنون در نیروهای مسلح در حال تست است اما از آنجایی که این خودروها متناسب با جاده های آسفالته نبودند، چند ماه صرف عملیات اصلاح این خودروها شد تا بتوانیم در همه زمینه ها از آنها استفاده کنیم.

به گزارش فارس، خودروی تاکتیکی – فرماندهی ارس با ۳٫۴ تن وزن و توان ۱۳۳ اسب بخار با دو کابین یکپارچه به عنوان خودروی حامل فرماندهان،‌ خودروی هجومی و خودروی پشت خاکریز قابلیت استفاده در تمام مناطق عملیاتی صعب العبور و شهری را دارد و قابلیت زرهی، پوشش تلفیقی،‌ گرم کن گازوئیلی و محافظ پشت سر نیز از جمله مهمترین ویژگی‌های این خودرو محسوب می‌شود.

معاون وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای مهم دفاعی در سال گذشته و تبلیغات وسیع رسانه‌ای غرب علیه پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران گفت: ما سال قبل انواع موشک‌های کروز، موشک‌های زمین به زمین، موشک های ضدزره، جنگنده جدید و ناوشکن بومی جماران۲ را رونمایی کردیم که اینها بخشی از دستاوردهای عمده دفاعی ما بود اما همزمان شاهد سیاه نمایی دشمنان علیه این دستاوردها هم بودیم که البته این موضوع از ابتدای پیروزی انقلاب مشاهده می‌شد.

اسلامی با بیان اینکه آنها نمی خواهند انقلاب اسلامی در جهان تبدیل به یک الگو شود، گفت: پروژه ایران هراسی و تخریب انقلاب اسلامی دو موضوعی است که آنها از ابتدا در دستور کار خود داشتند تا بوسیله این دو، از الگو شدن انقلاب اسلامی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به جهش بلند علمی کشور و انگیزه و توان متخصصان جوان حوزه های علمی تصریح کرد: پروژه های بزرگ ما بخصوص در صنعت دفاعی نظیر موضوعات فضایی، ساخت جنگنده و یا ناوشکن توانستند حوزه‌های متعدد علمی را در داخل کشور فعال کنند و از این طریق ما شاهد یک کار سنگین و پیوسته در حوزه تولید علم بودیم؛ موضوعی که در سالهای اخیر بسیار مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3478

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.