آلماتی – سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و خانم کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به عنوان روسای هیات های مذاکره کننده ایرانی و گروه ۱+۵ صبح امروز شنبه و همزمان با دومین روز از مذاکرات ˈآلماتی ۲ˈ پیش از آغاز مرحله سوم این مذاکرات با یکدیگر دیدار کردند. ...

آلماتی – سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و خانم کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به عنوان روسای هیات های مذاکره کننده ایرانی و گروه ۱+۵ صبح امروز شنبه و همزمان با دومین روز از مذاکرات ˈآلماتی ۲ˈ پیش از آغاز مرحله سوم این مذاکرات با یکدیگر دیدار کردند.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، تا این لحظه هیچ گونه خبری از محتوای دیدار جلیلی و اشتون در اختیار خبرنگاران قرار نگرفته است اما به نظر می رسد دو طرف به بحث و بررسی در خصوص پیشنهادهای مطرح شده از سوی جمهوری اسلامی ایران در جلسه صبح روز گذشته (جمعه) پرداخته باشند.

روز گذشته ایران و گروه ۱+۵ در دو نشست صبح و عصر به مذاکره پرداختند و دبیر شواری عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در جلسه صبح دیروز پیشنهادهای مشخص جمهوری اسلامی ایران را برای آغاز دور جدید ˈهمکارهای گروه ۱+۵ با ایرانˈ به طرف مقابل ارائه کرد.

علی باقری معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران پس از پایان مرحله دوم مذاکرات روز گذشته گفت: پیشنهادهایی که دکتر جلیلی در جلسه صبح دیروز برای آغاز دور جدید همکاری های ۱+۵ با ایران مطرح کرد، مورد توجه طرف مقابل قرار گرفت.

قرار است امروز پس از دیدار جلیلی و اشتون، علی باقری با ˈژاک او دیبرˈ نماینده فرانسه در این مذاکرات دیدار کند.

مرحله سوم و پایانی مذاکرات ˈ آلماتی ۲ˈ امروز و پس از دیدارهای دوجانبه جلیلی-اشتون و باقری-اویبر آغاز خواهد شد.

مذاکرات ˈ آلماتی ۱ˈ روز های ۸ و ۹ اسفند ماه سال گذشته برگزار شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3477

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.