پیارم – شبکه خبری ˈالجزیرهˈ روز چهارشنبه به نقل از مقامات ˈحماسˈ اعلام کرد: ارتش صهیونیستی سه حمله هوایی علیه ˈنوار غزهˈ انجام داد.   به گزارش  پیارم به نقل از ایرنا، ˈجنبش مقاومت اسلامی فلسطینˈ (حماس) افزود: صهیونیستها در ساعات گذشته سه حمله هوایی علیه نوار غزه انجام داد. این اولین تجاوز اسرائیل به ...

پیارم – شبکه خبری ˈالجزیرهˈ روز چهارشنبه به نقل از مقامات ˈحماسˈ اعلام کرد: ارتش صهیونیستی سه حمله هوایی علیه ˈنوار غزهˈ انجام داد.

 

به گزارش  پیارم به نقل از ایرنا، ˈجنبش مقاومت اسلامی فلسطینˈ (حماس) افزود: صهیونیستها در ساعات گذشته سه حمله هوایی علیه نوار غزه انجام داد. این اولین تجاوز اسرائیل به نوار غزه از زمان پایان تجاوز هشت روزه این رژیم و توافق آتش بس با حماس در ماه نوامبر گذشته تاکنون است.

وزارت کشور دولت منتخب فلسطین در غزه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: جنگنده های ارتش اشغالگر مناطق خالی از سکنه در شمال و مرکز غزه را بمباران کردند که خوشبختانه تلفاتی نداشت.

بر اساس گزارش الجزیره، سخنگوی ارتش صهیونیستی نیز این حملات هوایی را تایید کرد، اما توضیح بیشتری در باره آن نداد.

منابع امنیتی فلسطینی در غزه اعلام کردند: دولت منتخب فلسطین تمام مقرهای امنیتی و نظامی خود را در نوار غزه تخلیه کرده است.

این حملات تنها چند ساعت پس از اعلام خبر شهادت یک اسیر فلسطینی در بند صهیونیستها و ابراز خشم فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی نسبت به جنایات اشغالگران انجام شد.

دیروز و به محض اینکه خبر شهادت ˈمیسره ابوحمدیهˈ اسیر فلسطینی در زندان اشغالگران منتشر شد، خشم فلسطینی ها در سرزمین های فلسطینی برانگیخته شد.

شهر ˈالخلیلˈ که میسره ۱۱ سال پیش و هنگام اسارت به دست نیروهای صهیونیستی آن را ترک کرده بود، یکی از کانون های ابراز خشم فلسطینی ها بود. ابوحمدیه توسط اشغالگران به حبس ابد محکوم شده بود. نیروهای صهیونیستی به سوی فلسطینی های خشمگین تیراندازی و گاز اشک آور شلیک کردند که در نتیجه ده ها نفر مجروح و صدها نفر دچار مشکلات تنفسی شدند.

نگرانی در باره سرنوشت اسرای فلسطینی، هزاران نفر را در نوار غزه به خیابان ها آورده است. برخی از گروه های مقاومت در این راهپیمایی متعهد شدند در واکنش به شهادت ابوحمدیه پاسخی نظامی به اشغالگران بدهند.

وزیر امور اسرا در تشکیلات خودگردان فلسطین نیز اعلام کرد: اگر یک کمیته تحقیق بین المللی وضعیت اسیران فلسطینی در بند اشغالگران را بررسی نکند، زندان های اسرائیل به گورستان اسرا تبدیل می شود.

وی گفت: باید پزشکان تبعه کشورهای دوست عضو کمیته حقیقت یاب بین المللی باشند تا به جهانیان اعلام کنند میسره ابوحمدیه پسش از بازداشت از هیچ بیماری رنج نمی برد.

از چند ماه پیش و پس از بازداشت مجدد چند نفر از آزادگان فلسطینی از سوی اشغالگران، عده ای از این اسرا دست به اعتصاب غذا زدند که اکنون حال برخی از آنان بسیار وخیم است. از آن هنگام موضوع اسرای فلسطینی بار دیگر مورد توجه محافل فلسطینی و افکار عمومی جهانی قرار گرفت.

در مدتی کمتر از دو ماه دو اسیر فلسطینی در زندان های اشغالگران به شهادت رسیدند. ابتدا ˈعرفات جراداتˈ بر اثر شکنجه به شهادت رسید و اکنون میسره ابوحمدیه به دلیل بی توجهی پزشکان به وضعیت او که از سرطان رنج می برد، به کاروان شهدا پیوست.

از ابتدای اشغال سرزمین های فلسطینی تا کنون ۲۰۷ اسیر فلسطینی پشت میله های زندان اشغالگران به شهادت رسیده اند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3442

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.