تهران – رییس جمهوری با بیان اینکه سفر در بین مردم دارای ارزش و جایگاهی مناسب است، گفت : سفر از جنبه‌های گوناگون از جمله تحکیم خانواده و همبستگی اجتماعی برکات فراوانی دارد و مایه رشد و تکامل انسان است. به گزارش پیارم  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، دکتر محمود احمدی‌نژاد ...

تهران – رییس جمهوری با بیان اینکه سفر در بین مردم دارای ارزش و جایگاهی مناسب است، گفت : سفر از جنبه‌های گوناگون از جمله تحکیم خانواده و همبستگی اجتماعی برکات فراوانی دارد و مایه رشد و تکامل انسان است.

به گزارش پیارم  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، دکتر محمود احمدی‌نژاد عصر امروز(سه شنبه) در جمع مسئولان و اعضای ستاد مرکزی سفرهای نوروزی تصریح کرد : امروز تلاش‌ های بیشماری از سوی دست اندرکاران و مسئولان مرتبط با سفرهای نوروزی مردم در کشور انجام می‌شود و این شاید جزء کارهایی است که مردم و خادمان آنها به طور مشترک انجام می‌دهند که مطمئناً برکات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فراوانی نیز در پی خواهد داشت.

رییس جمهوری ضمن تشکر از همه دست اندرکاران، مدیران و اعضای ستاد سفرهای کشور برای ساماندهی سفرهای مردم در ایام نوروز در سراسر کشورافزود: در این ایام سفر، نوروز و ایران با یکدیگر تلاقی پیدا کرده و سفری که در ایام نوروز انجام شود موجب برکت خواهد بود.

رییس قوه مجریه افزود: همه زیبایی ها در نوروز تجمیع شده است.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به سفرهای نوروزی مردم ایران به نقاط مختلف کشور ادامه داد: ایران سرزمین مهربانی، شکوه، ایمان، صلابت و همه زیباییها است.

رییس جمهوری تصریح کرد: مردم و خادمان آنها با دریافت اهمیت سفر برای انجام سفری پربار برنامه‌ریزی و تمهید دارند و ابعاد کار آنها را آنطور که باید نمی‌شود تشریح کرد.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به آمار ارائه شده مبنی بر انجام ۵۱ میلیون نفر سفر در کشور در سال گذشته خاطرنشان کرد: این میزان سفر به نسبت ابعاد جمعیتی و بازه زمانی محدود در حقیقت بزرگترین اردوکشی در کشور است که تدارک این کار بزرگ از قبیل ساماندهی جاده‌ها، اقامت‌گاهها و ایجاد شرایط مناسب بهداشتی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی مستلزم انجام اقدامات و فعالیت‌های گسترده است.

وی با بیان اینکه ملت ایران امروز قدر خود را به خوبی شناخته و آن را درک می‌کنند از همکاری مردم با دست اندرکاران ستاد سفرهای کشور در ایام نوروز صمیمانه تقدیر و تشکر و اظهار کرد : هنگامی که مردم در این کار بزرگ وارد می‌شوند مطمئنا برکات فراوانی را به ملت ایران و جامعه بشری هدیه خواهند کرد.

رییس جمهوری همچنین با تجلیل از تلاش‌های دست اندرکاران و خادمان مردم در ستاد سفرهای کشور تصریح کرد: زیبایی زندگی انسان آنجایی است که انسان از شادی‌های خود به خاطر دیگران و خدمت به آنها بگذرد.

*نیاز ملی به افزایش سفر در کشور داریم

در این جلسه مهندس اسفندیار رحیم مشایی، مشاور رییس جمهوری و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد نیز ضمن تقدیر از زحمات اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی به عنوان کسی که از پیش شاهد تلاش‌های این افراد بوده است، گفت: اعضای ستاد سفرهای نوروزی در این ایامی که معمولا همه افراد در کنار خانواده‌های خود هستند در استان‌ها و شهرهای گوناگون کشور مشغول خدمت به مردم می‌باشند.

وی با بیان اینکه سفر به عنوان فرصتی برای تحکیم روابط میان اعضای خانواده و همبستگی در مناسبات خانوادگی برای ملت ایران دارای اهمیت است چرا که اصولا خانواده دارای جایگاهی والا در فرهنگ کشور می‌باشد، گفت: در ایام نوروز و در جغرافیای متنوع کشور شاهد ایجاد شور و اشتیاق در مردم در نقاط گوناگون کشور و روستاها، بخش‌ها و شهرهای مختلف در جهت تلاش مردم برای شناساندن منطقه خود به سایر مردم هستیم.

مشایی با اشاره به اینکه در ایام نوروز انسجام در مسئولان محلی برای ارائه خدمات شایسته به مسافران بسیار فراوان است، خاطرنشان کرد: در نوروز یک تمرین مدیریت گسترده‌ای در کشور شکل گرفته و دستگاهها و ارگانهای زیادی در ارائه خدمات به مردم در جای جای کشور سهیم هستند که تمام این تلاش‌ها خالصانه و صمیمانه است.

وی خاطرنشان کرد: کشور ایران کشوری است که در طول تاریخ با همبستگی اقوام گوناگون خود در کنار هم از هویت ، شرف و عزت ملی خود دفاع کرده است.

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با بیان اینکه سفر از لحاظ امنیت و سیاست‌های کلان ملی، اقدامی بزرگ به شمار می‌رود، گفت: مردم با انجام سفر در ایام نوروز با همه ظرفیت‌ها و استعدادهای کشور آشنا می‌شوند؛ همچنین مردم در این ایام و در طول سفرها مهر و محبت را به یکدیگر ارزانی می کنند چرا که ذهن‌ها و دل‌ها در نوروز گرم و شاد بوده و شادی موجب رشد ، بالندگی و تعالی می شود و آثار بهار را می‌توان در شادمانی و شادابی مردم مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه در جریان سفرهای مردم در ایام نوروز مردم و اقوام گوناگون به یکدیگر نزدیک شده و شایستگی‌ها و توانمندی‌های کشور را شناخته و به آن می‌بالند، اظهار داشت: تا زمانی که یک ایرانی به داشته‌های خود افتخار می‌کند می توان از او توقع انجام کارهای بزرگ را داشت.

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با بیان اینکه ما میراث دار سرزمینی با جغرافیای گسترده و فرهنگی غنی هستیم، گفت: ایران مطمئنا جزء ۱۰ کشور اول جهان به لحاظ میراث فرهنگی است و ملت ایران همواره اهل شرف، عزت و دوستی و صلح بوده و نشان داده ملتی که حرف دارد، حرب ندارد و جنگ همواره به ملت ایران تحمیل شده و این ملت نیز مقتدرانه از خود دفاع کرده است.

رحیم مشایی با بیان اینکه ملت ایران شاید تنها ملتی است که نسبت به آینده بشریت مطمئن تر و نگاهی روشن‌تر دارد، گفت: ملت ایران جریان آفرینش را هدفمند دانسته و معتقد است مکتب مهدوی که مکتب آرمانی ملت ایران است در آینده برای همه بشریت خواهد بود.

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با اشاره به اینکه مردم در نوروز تمرین مهر و محبت یکدیگر را انجام می‌دهند، گفت: گاهی اوقات خدماتی که از سوی دست اندرکاران ارائه می شود مسئولیتی دولتی و اداری است اما کاری که توسط اعضای ستاد سفرهای کشور انجام می شود اینگونه نبوده و این افراد در جای جای کشور با محبت و مهر به مسافران نوروزی ارائه خدمت می‌کنند.

رحیم مشایی با بیان اینکه قاعدتاً در شرایطی که حجم بالایی از سفر صورت می گیرد باید حادثه و تخلف نیز افزایش یابد، اظهار داشت: علیرغم افزایش حجم سفر طی سالهای اخیر در کشور شاهد ارتقاء فرهنگ و کاهش تخلفات و حوادث در کشور هستیم.

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با تجلیل از زحمات اعضای ستاد سفرهای کشور و خانواده آنان گفت: ستاد تسهیلات سفر در ایام نوروز پیش از دولت نهم تشکیل شده و قبل از آن نیز زحمات زیادی توسط مسئولان کشیده شده است؛ در حقیقت این ستاد متعلق به جریان عمومی کشور است اما در دولت نهم و دهم سالانه حجم بهتری از خدمات نسبت به سالهای گذشته به مردم ارائه شده و نمی‌توان امسال را با سال گذشته از حیث ارائه خدمات به مسافران مقایسه کرد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت این رویداد بزرگ که در مدت زمان کوتاهی انجام می‌گیرد کار جالب توجه و گسترده‌ای است، تصریح کرد: در این راستا دستگاههای گوناگون از جمله صدا و سیما زحمات بسیاری از خود بروز می‌دهند اما معتقدم که باید در زمینه اطلاع‌رسانی بیشتر کار شود چرا که در حقیقت ما نیاز ملی به افزایش سفر در کشور داریم.

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با بیان اینکه گسترش گردشگری منجر به ایجاد رونق اقتصادی بزرگی در کشور خواهد شد، خاطرنشان کرد: فعالیتهای اقتصادی که در جریان گردشگری انجام می گیرد به عدالت نزدیک‌تر است چرا که بدون واسطه، ثروت از جیب مردم به مردم می‌رود و واسطه‌ای وجود ندارد که بخواهد از نبود یک توان اقتصادی سود و نفع ببرد.

رحیم مشایی در پایان اظهار امیدواری کرد تا همچنانی که بهار طبیعت را درک کردیم به زودی بهار حقیقی انسانیت را درک کرده و در سایه آن بهار همه انسان‌ها فرصت رشد، تعالی و شکوفایی را داشته باشند و ظلم و ستم جای خود را به مهر، محبت، صلح و دوستی داده و لبخندی جاودانه بر چهره تمام مردم جهان بنشیند.

پیش از سخنان رییس جمهوری محمد شریف ملک زاده رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و برخی از مسئولان ارگان‌های مرتبط با ستاد سفرهای کشور گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در خصوص ارائه خدمات به مردم در ایام نوروز ارائه کردند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3373

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.