رییس جمهور گفت: با تعامل و همکاری همگانی می توانیم امنیت و صلح منطقه و منافع کشورهای خود را تأمین کنیم و برای امنیت و پیشرفت جهان گام برداریم. به گزارش پیارم به نقل از به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه) در چهارمین جشن ...

رییس جمهور گفت: با تعامل و همکاری همگانی می توانیم امنیت و صلح منطقه و منافع کشورهای خود را تأمین کنیم و برای امنیت و پیشرفت جهان گام برداریم.

به گزارش پیارم به نقل از به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه) در چهارمین جشن جهانی نوروز که در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شد، ضمن تشکر از رییس جمهور، دولت و ملت ترکمنستان برای برگزاری این جشن گفت: حیات انسان مانند نهری است که تازه به تازه نو می شود و همه عالم وجود، به همین ترتیب هر لحظه حیاتی تازه می یابد.

وی نوروز را جلوه ای ممتاز از حیات توصیف کرد که هر سال ظهوری دوباره دارد و گفت: حیات طبیعت نمایشی از نفخه حیات در عالم است و خداوند منشا حیات است که دائم روح حیات در عالم می دمد.

احمدی نژاد حیات را منشا زیبایی و خداوند را زیبایی مطلق دانست و اظهار داشت: زیباترین جلوه زیبایی خدا، انسان تکامل یافته است.

رییس جمهور تصریح کرد: بهار انسانی که فوق بهار طبیعی است شکوفایی حیات انسانی است حیاتی که سرشار از زیبایی هاست و عقل به عنوان جوهر انسان در نقطه اوج این زیبایی هاست و به همین دلیل پیامبر گرامی اسلام(ص) که عقل کل است واجد همه زیبایی های عالم است.

وی حیات و بهار انسانی را سرشار از نشانه ها دانست و گفت: یکتاپرستی، پاکی، عدالت، مهربانی، گذشت، خدمت به خلق و اخلاق نیکو، اکرام یتیمان، احترام به والدین، حمایت از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم همه از نشانه های بهار انسانی و گواه رشد و بالندگی انسان هستند.

رییس جمهور تصریح کرد: رویش هر یک از این ویژگی ها و نشانه ها، رویش گلی در حیات و بهار انسانی است و رویش همه آنها نویدبخش حلول بهار انسانی است که در آن جز عقل، پاکی، آزادی و محبت یافت نمی شود.

احمدی نژاد با بیان اینکه با حلول بهار انسانی همه عالم بهار می شود، خاطر نشان کرد: بهار انسانی که در راه است جاودانه خواهد بود؛ تاریخ انسان اگر چه همواره با زمستان سخت بی عدالتی همراه بوده ولی هرقدر هم که این زمستان سرسخت باشد نمی تواند مانع آمدن بهار باشد و بهار می آید چرا که وعده خداست.

وی با اشاره به اینکه باید برای آمدن بهار انسانی که به معنای همه گیر شدن عشق، عدالت و آزادی در سایه حاکمیت صالحان و انسان کامل است تلاش نمود؛ رمز پیش افتادن و نزدیک شدن بهار انسانی را عدالت ورزی، آزادیخواهی و مهرورزی دانست.

احمدی نژاد با بیان اینکه ملت های ما از گذشته های بسیار دور به دنبال بهار بوده و به فرهنگ بهار تعلق دارند، گفت: فرهنگ بهار، فرهنگ زندگی در روشنایی، حرکت در مسیر کمال و نو به نو شدن دائم است که در آن رنگ، زبان، نژاد، مذهب و ملیت فقط علامت شناسایی است و انسانها همه از یک ریشه و دارای هویتی الهی و انسانی هستند و رتبه و جایگاه هر کس در نزدیکی او به نشانه های بهار است.

رییس جمهور اضافه کرد: در هر نوروز دوستی ها تجدید شده، همکاری ها گسترش یافته و افق های بالاتر در تحکیم روابط به نفع ملت های ما هویدا می شود.

وی اظهار داشت: امروز علی رغم آرمان ها و امیدها در برخی کشورهای منطقه و بعضی کشورهای جهان شاهد ناامنی و مصائبی هستیم که ریشه در دخالت در تحریک دولتهای مستکبر دارد، که منافع امنیت و قدرت خود را در فقر، ناامنی و ضعف دیگران جستجو می کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: مستکبران با خلق مشکلات و روشن کردن آتش درگیری ها تلاش می کنند خود را از بحران های داخلی جدا کنند، اما گسترش بحران های داخلی و بیدار شدن ملت ها بزودی فرصت ها را از آنها گرفته و آنان راهی، جز تن سپردن به فرهنگ بهار نخواهند داشت.

احمدی نژاد با بیان اینکه با تعامل و همکاری همگانی می توانیم امنیت و صلح منطقه و منافع کشورهای خود را تأمین کنیم و برای امنیت و پیشرفت جهان گام برداریم، خاطر نشان کرد: البته همه باید مراقب باشیم تا استعمارگران بدسابقه نتوانند در منطقه، پایگاه جدیدی به دست آورند یا به نام دوستی و خیرخواهی ملت ها برای آنان ناامنی ایجاد کرده و استقلال منافع ملت ها را به یغما ببرند.

رییس قوه مجریه با بیان اینکه می توانیم با تکیه بر استعدادهای طبیعی و انسانی خود در پیشرفت ملت هایمان حامی و پشتیبان یکدیگر باشیم، گفت: خداپرستی و عشق به ارزشهای الهی و انسانی همبستگی ما را تضمین می کند و فرهنگ بهار و نوروز و پیوستگی جغرافیایی، بیش از پیش ما را به یکدیگر نزدیک می کند.

احمدی نژاد اظهار داشت: با آمدن بهار حقیقی انسان جنگ افروزی و فاصله بین ملت ها پایان یافته و موانع رشد و کمال انسان ها از میان می رود؛ می توانیم با تکیه بر اشتراکات ملتهای منطقه و با عشق ورزی و عدالت ورزی، آمدن بهار حقیقی انسان را تضمین کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3360

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.