علی فلاحیان وزیر اطلاعات دولت هاشمی می‌گوید ممکن است صلاحیت مشایی برای شرکت در انتخابات در لحظه آخر تایید شود. محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس نیز می‌گوید درصورت عدم تایید صلاحیت مشایی، احمدی‌نژاد گزینه‌های دیگری دارد. سایت دویچه وله نوشت: علی فلاحیان وزیر اطلاعات در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی به ویژه نامه نوروزی روزنامه خراسان ...

علی فلاحیان وزیر اطلاعات دولت هاشمی می‌گوید ممکن است صلاحیت مشایی برای شرکت در انتخابات در لحظه آخر تایید شود. محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس نیز می‌گوید درصورت عدم تایید صلاحیت مشایی، احمدی‌نژاد گزینه‌های دیگری دارد.

سایت دویچه وله نوشت: علی فلاحیان وزیر اطلاعات در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی به ویژه نامه نوروزی روزنامه خراسان گفته است به نظر او صلاحیت اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر سابق رئیس دولت دهم، در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری ایران توسط شورای نگهبان تایید نمی‌شود ولی تا لحظه آخر مشحص نیست، ممکن است “خوب دفاع کند و شاید تایید شود”.

در همین زمینه مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در خصوص کاندیدای دولت محمود احمدی‌نژاد در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری به خبرگزاری فارس (چهارشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۱)، گفته است ظاهرا آقای احمدی‌نژاد می خواهد مشایی رئیس دفتر خود را معرفی کند.

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با روزنامه خراسان برنامه محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌ مشایی را ادامه دولت محمود احمدی‌نژاد تا سال ۱۴۰۴ عنوان کرده و گفته است: «سال دوم دولت دهم اسفندیار رحیم مشایی در مقاله‌ای نوشت ما اگر بخواهیم مملکت را درست کنیم به ۲۰ سال وقت نیاز داریم و خودش به این ابهام که رئیس جمهور نمی تواند بیش از ۸ سال فعالیت کند پاسخ داده بود که ما از اول شروع چشم انداز ۲۰ ساله شروع کردیم و باید تا پایان چشم انداز در سال ۱۴۰۴ باشیم».

طرح “پوتین – مدودف”

نایب رئیس مجلس این طرح را تداعی‌کننده طرح “پوتین – مدودف”  عنوان کرده و گفته، اسفندیار رحیم مشایی پیشنهاد داده است  ۸ سال آقای احمدی‌نژاد کار کند، ۴ سال تنفس باشد و در این مدت شخصی که دولتی و هماهنگ با ما باشد روی کار بیاید و بعد یک ۸ سال دیگر دوباره احمدی‌نژاد رئیس جمهور شود.

به گفته محمدرضا باهنر، محموداحمدی‌نژاد حتی در صورتی که عدم صلاحیت مشایی اعلام شود به طور قطع گزینه‌های دیگری را همراه دارد.

دویچه وله در پایان می نویسد: کمتر از ۹۰ روز به یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (۲۴ خرداد ۹۲) باقی مانده است. در ماه‌های اخیر مفاهیمی چون “بهار”، “زنده باد بهار” و “بهار نزدیک است” در سخنرانی‌های محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی تکرار شده و انتقاد محافظه‌کاران منتقد دولت را به دنبال داشته است.

این منتقدان معتقدند که احمدی‌نژاد و همکاران او این مفاهیم را به عنوان شعار انتخاباتی خود برگزیده‌اند و با تکرار آن در مناسبت‌های رسمی، از امکانات دولتی استفاده می‌برند و دست به تبلیغات انتخاباتی زودهنگام می‌زنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3353

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.