پیارم: رئیس‌جمهوری آمریکا در پیام نوروزی خود ضمن تأکید بر امکان ایجاد روابط تازه بین تهران و واشنگتن بر راه‌حل دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد. به گزارش  پیارم به نقل  فارس ازبه نقل از شبکه «بی بی سی»، «باراک اوباما» در یک نوار ویدئویی، برخلاف سالهای گذشته، دو روز قبل از تحویل ...

پیارم: رئیس‌جمهوری آمریکا در پیام نوروزی خود ضمن تأکید بر امکان ایجاد روابط تازه بین تهران و واشنگتن بر راه‌حل دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: اوباما در پیام نوروزی خود خواستار راه‌حل دیپلماتیک برنامه هسته‌ای ایران شد

به گزارش  پیارم به نقل  فارس ازبه نقل از شبکه «بی بی سی»، «باراک اوباما» در یک نوار ویدئویی، برخلاف سالهای گذشته، دو روز قبل از تحویل سال نو، برای مردم و دولت ایران پیام نوروزی فرستاد.

اوباما تأکید کرد که به این دلیل برخلاف سالهای گذشته، پیام نوروزی را زودتر فرستاده تا این پیام در بین اخبار مربوط به سفر وی به تل‌آویو گم نشود.

وی پیام نوروزی خود را اینگونه آغاز کرد: من همانند سال‌های گذشته بعنوان رئیس‌‌جمهور آمریکا می‌خواهم از این فرصت برای گفت‌وگوی مستقیم با مردم و مقامات ایران استفاده کنم و همانطور که ۴ سال گذشته نیز گفته‌ام، اگر مقامات ایران به مسوولیت‌های بین‌المللی خود عمل کنند، ایجاد یک رابطه تازه بین ایران و آمریکا امکانپذیر است و ایران می‌تواند به جایگاه واقعی خود بازگردد.

وی تصریح کرد: آمریکا ترجیح می‌دهد مسئله هسته‌ای ایران به طور صلح‌آمیز و از راه دیپلماتیک رفع شود. راه حلی وجود دارد که به ایران امکان دسترسی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را ارائه می‌دهد و همزمان برای همیشه پاسخگوی پرسش‌های جامعه جهانی درباره ماهیت واقعی برنامه هسته‌ای ایران است.

علیرغم آنکه اوباما در پیام تبریک نوروز خود، بر راه‌حل دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای ایران تأکید دارد، اما اقدامات اخیر دولت وی نشان می‌دهد که آمریکا بیشتر بر رویکرد فشار علیه ایران تأکید دارد.

رئیس‌جمهور آمریکا در پیام ویدئویی خود گفت که رفع اختلافات احتیاج به تلاش جدی و مداوم دارد و همچنین عامل تمامی مشکلات و فشارهایی که در نتیجه تحریم‌های آنها به مردم وارد می‌شود را دولت دانست و با مبرا کردن خود گفت: مردم ایران تا به امروز بهایی گزاف و غیر ضروری، به خاطر بی میلی رهبران کشورشان به حل این مناقشه پرداخته‌اند.

علیرغم تمامی همکاری‌های ایران با جامعه بین‌الملل در زمینه برنامه هسته‌ای و عدم انحراف برنامه هسته‌ای این کشور، اوباما از مقامات ایران خواست در جهت توافقی پایدار و طولانی‌مدت در زمینه برنامه هسته‌ای حرکت کنند.

وی اینگونه ادامه داد: در چنین شرایطی، مردم ایران می‌توانند از مزایای مبادلات بازرگانی بیشتر و روابط با کشورهای دیگر ازجمله ایالات متحده آمریکا بهره‌مند شوند.

اوباما ضمن تأکید بر راه‌حل دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای ایران گفت که امیدوار است ایران نیز راه‌حل گفت‌وگو و دیپلماتیک را برای رفع اختلافات برگزیند زیرا انزوای ایران برای جهان نیز خوب نیست.

به گزارش بی بی سی، رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خطاب به مردم ایران گفت: همان‌گونه که پدران و اجداد شما در طول تاریخ دنیای علم و هنر را غنی کرده‌اند، همه کشورها از استعداد و خلاقیت مردم ایران به ویژه جوانان شما بهره خواهند برد. هر روزی که ارتباط شما با ما قطع است روزی است که ما با هم کار نمی‌کنیم، باهم نمی سازیم، نوآوری نمی کنیم  و فرصت ساختن آینده‌ای پر از صلح و کامیابی که در قلب این جشن است را نداریم.

او در پایان این نوار ویدئویی برای جلب نظر مخاطبان به حافظ اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که دو کشور آمریکا و ایران بتوانند در فصل جدید تنش‌ها را پشت سر بگذارند و وعده داد که به تلاش‌هایش برای آغازی نو و رسیدن به صلحی پایدار ادامه دهد و ترجمه بیت شعر حافظ را خواند که سروده بود: درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد، نهال دشمنی برکن که رنج بی شمار آرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3340

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.