پیارم ، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اردبیل گفت: تعطیلات زیاد جز رکود حاصلی ندارد. به گزارش   پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، حسین پیرمؤذن عصر امروز در جلسه هماهنگی کمیسیون‌های اتاق بازرگانی اردبیل اظهار داشت: ما همان‌گونه که امسال نتوانستیم از صندوق توسعه ملی ریالی اعتبار در حمایت از واحدهای ...

پیارم ، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اردبیل گفت: تعطیلات زیاد جز رکود حاصلی ندارد.

خبرگزاری فارس: تعطیلات زیاد جز رکود حاصلی ندارد

به گزارش   پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، حسین پیرمؤذن عصر امروز در جلسه هماهنگی کمیسیون‌های اتاق بازرگانی اردبیل اظهار داشت: ما همان‌گونه که امسال نتوانستیم از صندوق توسعه ملی ریالی اعتبار در حمایت از واحدهای تولیدی جذب کنیم به نظر می‌رسد در سه ماهه اول سال آینده نیز هیچ تسهیلات سرمایه در گردش از این صندوق پرداخت نشود.

وی تصریح کرد: ‌قرار بود از محل صندوق توسعه ملی تسهیلاتی به واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت شود که در بودجه سال ۹۲ نیز این پرداختی پیش‌بینی نشده و بعید به نظر می‌رسد در سه ماهه اول سال اتفاق خاصی در تحرک‌بخشی به صنعت و تولید به وجود آید.

پیرمؤذن با انتقاد شدید از تعطیلی طولانی ابتدای سال و اواخر هر سال خاطر نشان کرد: کجای دنیا دیده شده است که تولید بیش از ۲۰ روز تعطیل باشد و اگر ادعایی نیز می‌شود که تنها تعطیلات عید یک هفته است سخنی گزاف است.

این مسئول سیاست بودجه‌ای انقباضی دولت را در سال آینده نیز به ضرر صنعت و تولید دانست و اضافه کرد: تعطیلات زیاد،‌ بی‌توجهی به پرداخت تسهیلات ضروری برای واحدهای تولیدی در معرض خطر تعطیلی و بی‌توجهی به پرداخت سهم تولید از محل یارانه از جمله آسیب‌هایی است که همچنان بخش تولید و صنعت را تهدید می‌کند.

وی در ادامه سخنان خود با گلایه از مدیریت بانک ملی و تجارت در پرداخت نکردن تسهیلات بیان کرد: بانک ملی و تجارت کمترین همکاری را با واحدهای تولیدی داشتند و نمره آنها در سال‌جاری از مصوبات کمیته تسهیل در حد صفر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس اتاق بازرگانی اردبیل ادامه داد: ما باید همچنان چشم انتظار باشیم تا بعد از انتخابات خردادماه اوضاع اقتصادی و صنعتی کشور سر و سامانی پیدا کرده و متولیان آن در این حوزه دلسوزی کنند و گر نه در سه ماهه اول سال که بودجه‌ای نیز تصویب نشده و کشور درگیر انتخابات است، بی‌توجهی مضاعف به صنعت و تولید بر پیکره آن ضربه‌ای هولناک وارد می‌کند.

پیرمؤذن در ادامه گفت: ‌برای سال آینده اعزام هیئت‌های تجاری به روسیه و چین را شاهد می‌باشیم و از سوی دیگر هیئت روسی را در اوایل سال پذیرش می‌کنیم و براساس کنسرسیوم اقتصادی مراودات ما گسترش می‌یابد.

وی در پایان سخنان خود افزود: همچنان بخش خصوصی در برخورداری از تسهیلات سرمایه در گردش و همچنین بقا فعالیت خود چشم انتظار تحرک بیشتر است تا زمینه‌ای مساعد فراهم آید تا حرکت رو به جلو را در حوزه اقتصادی و تحولات آن شاهد و ناظر باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3324

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.