پیارم: معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از اخطار ناوگروه بیست و چهارم نیروی دریایی به هواپیمای شناسایی استرالیا خبر داد. به گزارش  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار جره معاون عملیات نیروی دریایی گفت: ناوگروه بیست و چهارم نیروی دریایی متشکل از ناو بالگرد بر خارک ...

پیارم: معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از اخطار ناوگروه بیست و چهارم نیروی دریایی به هواپیمای شناسایی استرالیا خبر داد.

خبرگزاری فارس: اخطار ناوگروه ارتش به هواپیمای استرالیایی/ کشف و شکار دستگاه رصد زیرسطحی‌ها در اقیانوس هند

به گزارش  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار جره معاون عملیات نیروی دریایی گفت: ناوگروه بیست و چهارم نیروی دریایی متشکل از ناو بالگرد بر خارک و ناوشکن سبلان که پس از ترک بندر ژان ژیانگ چین و عبور از خط استوا در حال نزدیک شدن به سواحل سریلانکا بود، با اخطار جدی ، یک فروند هواپیمای شناسایی استرالیایی که به قصد تصویر برداری در حال نزدیک شدن به ناو گروه بود از محدوده محل حضور خود دور کرده و هواپیمای شناسایی نیز به محض دریافت اخطار ناوگروه فورا مسیر پروازی  خود را تغییر داده ،لیکن در هنگام دورشدن اقدام به پرتاب دستگاه های کشف یگانهای زیر سطحی در مسیر ناوگروه کرد که تمامی دستگاههای پرتاب شده با مهارت و اقدام به موقع دریادلان ارتش شکار گردید.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:‌ ناوگروه بیست و چهارم نداجا در طول ماموریت خود توانسته بیش از ۱۳۰ یگان نظامی شناور و پروازی را رصد کند.

دریادار جره با تاکید بر اینکه حضور ناوگروه های نیروی دریایی ارتش در آبهای آزاد بر اساس قوانین بین المللی است تصریح کرد:ناوگروه بیست و چهارم نداجا در اولین روزهای سال ۱۳۹۲ خورشیدی و در ایام تعطیلات نوروزی در بندر کلمبو سریلانکا پهلو خواهد گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3310

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.