پیارم: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس نظر شورای نگهبان و قانون هر شهر باید شورای جدا داشته باشد بر همین اساس بنده اخطار آقای کوچک زاده را وارد می‌دانم. به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه در پاسخ به اخطار مهدی ...

پیارم: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس نظر شورای نگهبان و قانون هر شهر باید شورای جدا داشته باشد بر همین اساس بنده اخطار آقای کوچک زاده را وارد می‌دانم.

خبرگزاری فارس: اخطار کوچک‌زاده را وارد می‌دانم/ بر اساس قانون هر شهر باید شورای جدا داشته باشد

به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه در پاسخ به اخطار مهدی کوچک زاده که طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها را خلاف قانون دانسته بود، گفت: در سال ۸۱ هم طرحی در این رابطه وجود داشت که در ماده ۴ آن طرح آمده بود که شوراهای شهر در تهران بزرگ شامل شهرهای تهران، ری و تجریش با تابعیت شهرستان تهران است که مجلس این موضوع را تصویب کرد.

وی افزود: شورای نگهبان در اظهار نظرش در این رابطه همین نکته‌ای را که آقای کوچک‌زاده مطرح کرده بودند را عنوان کرد لذا به نظر می‌رسد این اخطار درست باشد.

لاریجانی اضافه کرد: بر اساس قانون اساسی برای هر شهر، جداگانه شورای شهر در نظر گرفته شده است بر همین اساس اینکه برای چند شهر یک شورا در نظر بگیریم اشکال دارد.

رئیس مجلس گفت: بنده اخطار کوچک زاده را وارد می‌دانم و زمانیکه می‌خواهیم در مورد ماده یک بحث کنیم این موضوع را مدنظر قرار می‌دهیم چرا که با صراحت نظر شورای نگهبان، اخطار آقای کوچک زاده را وارد می‌دانم.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3309

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.