نام: ایمیل گیرنده: برای ارسال به چندین ایمیل از علامت , استفاده کنید // کد امنیتی: پیارم – خانه طبیعت گردان ایران به عنوان مرکز تبادل اطلاعات و اتاق فکر صاحبنظران عرصه طبیعت گردی و نیز نخستین سایت اکوتوریسم کشور راه اندازی شد. به گزارش پیارم به نقل ازخبرنگار فرهنگی ایرنا، خانه طبیعت گردان ایران ...

پیارم – خانه طبیعت گردان ایران به عنوان مرکز تبادل اطلاعات و اتاق فکر صاحبنظران عرصه طبیعت گردی و نیز نخستین سایت اکوتوریسم کشور راه اندازی شد.

به گزارش پیارم به نقل ازخبرنگار فرهنگی ایرنا، خانه طبیعت گردان ایران در مجموعه فرهنگی سعدآباد تهران واقع است و آیین بهره برداری از آن شامگاه چهارشنبه با حضور ˈمحمدشریف ملک زادهˈ رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از فعالان حوزه طبیعت گردی افتتاح شد.

ˈمنوچهر جهانیانˈ معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم گفت: سازمان جهانی جهانگردی پیش بینی کرده است که بیش از نیمی از گردشگران دنیا تا سال ۲۰۲۰ میلادی را طبیعت گردان تشکیل دهند.

وی با یادآوری جاذبه های متنوع ایران در زمینه جذب طبیعت گردان داخلی و خارجی افزود: توسعه طبیعت گردی نیازمند رویکرد علمی، اجتماعی و اقتصادی است که در رویکر علمی این مساله، ابتدا باید شناخت کاملی از ظرفیت های اکوتوریسم، حفظ و صیانت از این طبیعت داشت.

جهانیان، احترام گذاشتن به آداب، رسوم و سنن جوامع محلی و میزبان را رویکرد اصلی برنامه ریزی اجتماعی در حوزه طبیعت گردی عنوان کرد و به گردشگران داخلی و خارجی توصیه کرد این ارزش ها را رعایت کنند.

معاون گردشگری کشور با تاکید بر اینکه زندگی جوامع میزبان به عرصه های طبیعی وابسته است، افزود: باید از مردم جوامع محلی برای توسعه صنعت گردشگری در این مناطق استفاده کنیم تا آنان از درآمد این صنعت نیز بهره ببرند.

جهانیان یادآور شد: ایران به رغم برخورداری از جاذبه های طبیعی، رتبه چهارم ورود گردشگر خارجی را دارد و امیدواریم که با راه اندازی خانه طبیعت گردان ایران، زمینه برای تعامل و هم اندیشی فعالان بخش خصوصی و مراکز علمی برای ارتقای جایگاه طبیعت گردی در جذب گردشگر ورودی فراهم شود.

به گزارش ایرنا، قرار است خانه طبیعت گردان ایران، به مرکز فعالیت های شاخص و تخصصی این رشته از جمله پرنده نگری، روستاگردی، کوهنوردی، غارنوردی، کویرنوردی، قایقرانی روی رودخانه های خروشان (رفتینگ) و موارد مرتبط با رصدنجوم اختصاص یابد.

آیین بهره برداری از خانه طبیعت گردان ایران با اجرای موسیقی و رقص عشایر استان البرز و برپایی چادر اقوام ترکمن و نواختن موسیقی این خطه در محوطه کاخ سعد آباد همراه بود، ضمن آنکه فعالان طبیعت گردی نمونه هایی از اقلام مورد نیاز برای این حوزه را در معرض نمایش گذاشته بودند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3257

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.