دومین سالگرد یاد قربانیان فاجعه سونامی ژاپن گرامی داشته شد به گزارش پیارم به نقل ازخبرگزاری فرانسه از ˈایشی نوماکیˈ گزارش داد که مردم شهرهای بزرگ و کوچک مناطق فاجعه زده و همچنین توکیو در مراسم های مختلف یاد این افراد را گرامی داشتند. همچنین ˈآکیهیتوˈ امپراتور و همسرش نسبت به کسانی که جان خود ...

دومین سالگرد یاد قربانیان فاجعه سونامی ژاپن گرامی داشته شد

به گزارش پیارم به نقل ازخبرگزاری فرانسه از ˈایشی نوماکیˈ گزارش داد که مردم شهرهای بزرگ و کوچک مناطق فاجعه زده و همچنین توکیو در مراسم های مختلف یاد این افراد را گرامی داشتند. همچنین ˈآکیهیتوˈ امپراتور و همسرش نسبت به کسانی که جان خود را در این فاجعه از دست دادند ؛ ادای احترام کردند.

در ساعت ۲:۴۶ دقیقه بوقت محلی سونامی شهر ˈایشی نوماکیˈ را فرا گرفت و ۷۰ کودک را با خود برد. شدت زلزله ای که در شمال شرق ژاپن روی داد ۹ درجه در مقیاس ریشتر بود که باعث به حرکت درآمدن امواج سهمگین سونامی شد که در پی آن فاجعه هسته ای نیز در نیروگاه هسته ای ˈفوکوشیما دایچیˈ روی داد.

براساس آمارها ؛ ۱۵ هزار و ۸۱۰ نفر در این سونامی جان خود را از دست دادند و دو هزار و ۶۸۰ نفر نیز مفقودالاثر هستند.

ˈشینزو آبه‌ˈ نخست وزیر ژاپن که اخیرا در انتخابات پیروز شد ضمن همدردی با مصیبت زدگان حادثه و بازماندگان خانواده های جان باختگان گفت که ژاپن باید از این تجربه وحشتناک درس بگیرد.

ˈآبهˈ اعلام کرد که تحت تاثیر رفتار افراد زیادی (از مصیبت زدگان) قرار دارد که بدون گلایه زندگی می کنند.

لازم به یادآوری است تاکنون ۲۳۰۰ نفر از افرادی که در مراکز موقت و مخصوص اسکان داده شده اند براثر فشارهای روحی و روانی ناشی از حادثه جان باخته اند.

یکی از مسئولان پلیس اعلام کرد که یک سال است که هیچ جسدی پیدا نشده است.

تلاش برای بازسازی مناطق آسیب دیده به کندی پیش می رود و گفته می شود که ۳۱۵ هزار و ۱۶۰ تن هنوز بدون مسکن هستند و در مکان های موقت زندگی می کنند.

در منطقه زلزله زده پس از زمین لرزه دو سال پیش تاکنون ۱۰ هزار پس لرزه به ثبت رسیده که ۷۳۶ مورد آن بیش از پنج ریشتر بوده است.

دولت ژاپن اعلام کرده است که نیروگاه هسته ای آسیب دیده دیگر مواد رادیواکتیو منتشر نمی کند و محصولات غذایی منطقه پیش از صدور از نظر آلودگی به مواد رادیواکتیو مورد بازرسی قرار می گیرند.

با وجود اطمینان دولت ؛ بسیاری از مردم از مصرف محصولات کشاورزی ˈفوکوشیماˈ از ترس آلودگی به مواد رادیواکتیو خودداری می کنند که این ضربه دیگری به کشاورزی منطقه است.

پیاده کردن تاسیسات نیروگاه و راکتورهای آن نزدیک به چهار دهه طول می کشد و مردم ژاپن هنوز در مورد استفاده از انرژی هسته ای برای مصارف سومین اقتصاد بزرگ جهان تردید دارند.

تنها دو راکتور از ۵۰ رآکتور هسته ای این کشور فعال شده و استانداردهای ایمنی شدیدی در مورد آنها اعمال می شود و عصبیت سیاسی نیز باعث شده تا دیگر راکتورها غیرفعال باشند

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3199

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.