مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در کل استان ۶۸ شناور با ظرفیت جابه‌جایی ۱۰ هزار مسافر و یک هزار و ۶۰۰ خودرو طی یک سفر دریایی وجود دارد که در ایام نوروز ۹۲ آماده خدمات‌رسانی به مسافران هستیم. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی اکبر صفایی ظهر امروز در ...

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در کل استان ۶۸ شناور با ظرفیت جابه‌جایی ۱۰ هزار مسافر و یک هزار و ۶۰۰ خودرو طی یک سفر دریایی وجود دارد که در ایام نوروز ۹۲ آماده خدمات‌رسانی به مسافران هستیم.

خبرگزاری فارس: جابه‌جایی 10 هزار مسافر و یک هزار و 600 خودرو در نوروز 92

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی اکبر صفایی ظهر امروز در نشست ستاد سفرهای دریایی در نوروز با اشاره به استقرار ستاد دائمی سفر و رادیوی سفر در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان اظهار داشت: اطلاع‌رسانی پیرامون موارد مختلف از طریق سایت اداره کل بنادر هرمزگان و همچنین  تلفن ۱۵۵۰ در باب سفرهای نوروزی در بخش دریایی امکان‌پذیر است.

وی با بیان اینکه مرکز اطلاع‌رسانی در بندر حقانی نیز فعال خواهد شد، افزود: این نوید را می‌دهیم که طرحی مجهز و مشابه به آنچه در فرودگاه‌ها موجود است در بنادر استان در راستای اطلاع رسانی به صورت دائمی اجرا شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار امیدواری کرد که این طرح از سال آینده اجرایی شود و در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتظار می‌رود سازمان منطقه آزاد قشم محدودیت‌‌ها را برای ورود خودرو و مسافر به این جزیره طی ایام نوروز بردارد، بیان کرد: معطلی‌ها در بنادر آفتاب و چارک‌ ( بنادر واقع در لنگه که دسترسی به کیش را امکان‌پذیر می‌کنند) همواره بار روانی شدیدی را متوجه استان می‌کند.

وی پیش‌بینی کرد طی ایام نوروز بیش از ۲٫۵ میلیون نفر در بنادر مسافری استان برای دستیابی به جزایر و بنادر مورد نظر حضور پیدا می‌کنند.

صفایی تاکید کرد: انتظار می‌رود تمام مدیران و روسای ادارات بنادر و دریانوردی در شهرستان‌ها به زمان اذان و محل اقامه نماز در بنادر تحت مدیریت توجه داشته باشند.

قائم مقام اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: در حال حاضر شناورهای فعال در حوزه بندرعباس، قشم و هرمز برابر با ۳۹ فروند و دارای ظرفیت جابه‌جایی ۳ هزار و ۷۰۰ مسافر طی یک سفر است همچنین پنجاه شناور نیز در مسیر پل و لافت فعال شده‌اند.

به گفته سعیدی در مجموع بنادر لنگه و بنادر تابعه آن نیز ۱۴ شناور با ظرفیت جابه‌جایی ۲ هزار و ۶۰۰ مسافر وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در کل استان ۶۸ شناور با ظرفیت جابه‌جایی ۱۰ هزار مسافر و یک هزار و ۶۰۰ خودرو طی یک سفر دریایی وجود دارد.

قائم مقام اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: این رقم برای نوروز ۹۲ به ۱۰۴ شناور با قابلیت جابجایی دو هزار و ۵۰۰ خودرو و ۲۰ هزار نفر مسافر طی یک سفر دریایی افزایش می‌یابد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3144

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.