پیارم- مدیر باغ موزه قصر تهران گفت: تاکنون ۹۲ هزار نفر از شهروندان و مسافرین نوروزی از برنامه های جشنواره نوروزی این باغ موزه دیدن کردند. ˈبه گزارش پیارم به تقل از ایرتاسعید انصاری ˈروز چهارشنبه در گفت وگو افزود: این جشنواره که ۲۵ اسفندماه گذشته در محل زندان پیشین قصر تهران دایر شده تا ...

پیارم- مدیر باغ موزه قصر تهران گفت: تاکنون ۹۲ هزار نفر از شهروندان و مسافرین نوروزی از برنامه های جشنواره نوروزی این باغ موزه دیدن کردند.

ˈبه گزارش پیارم به تقل از ایرتاسعید انصاری ˈروز چهارشنبه در گفت وگو افزود: این جشنواره که ۲۵ اسفندماه گذشته در محل زندان پیشین قصر تهران دایر شده تا ۱۵ فروردین ماه جاری در این محل برپاست.

وی گفت: تا ۱۳ فروردین ماه جاری ۹۲ هزار نفر از شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی از این مکان دیدن کردند.

انصاری با اشاره به زمان افتتاح این باغ موزه در ۱۴ آبان ماه سال گذشته، ادامه داد: با توجه به اینکه زمان کوتاهی از افتتاح این باغ موزه می گذرد اما این مکان با جاذبه های دیدنی خود توانسته نظر هر بازدید کننده ای را به خود جلب کند بطوری که استقبال از آن کم نظیر است.

به گفته وی، جشنواره نوروزی باغ موزه قصر در بخش های متنوع از جمله اجرای نمایش های خیابانی، عرضه صنایع دستی و سوغات استان های مختلف کشور، موسیقی اقوام ایرانی و اجرای کنسرت های ویژه کودکان توانسته اوقات بسیاری از شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی به این استان را پر کند.

مدیر باغ موزه قصر کارگاه های هنرهای تجسمی و صنایع دستی ویژه کودکان شامل کارگاه های نقاشی، سفالگری و عروسک سازی را از دیگر جذابیت های این جشنواره عنوان کرد و افزود: استقبال خانواده ها از این بخش نیز در خور توجه بوده است.

این جشنواره با هدف پاسداشت آئین ها و سنت های اصیل اسلامی ایرانی، افزایش نشاط اجتماعی و معرفی ظرفیت های فرهنگی گردشگری کلان شهر تهران از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین در محل باغ موزه قصر ادامه دارد.

ساعات بازدید طی ایام جشنواره از ۱۰ صبح تا ۲۲ است و این جشنواره در ایام عادی نیز برای بازدید گروهی ۹ صبح تا ۱۳ و بازدید عادی ۱۴ تا ۲۰ برپا خواهد بود.

بر اساس برنامه‌های ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران، شهروندان و مسافرانی که بسته‌های گردشگری نوروزی را از ایستگاه‌های اطلاع ‌رسانی گردشگری نوروزی تهیه کرده ‌باشند، می‌توانند با استفاده از تهران کارت موجود در این بسته، ضمن استفاده از امکانات رایگان و تخفیف‌های ویژه تهران کارت، بلیت بازدید از باغ موزه قصر را رایگان دریافت کنند.

به منظور رفاه حال میهمانان و بازدیدکنندگان نوروزی، بلیط بازدید از این موزه طی این مدت بصورت نیم بها عرضه شده است.

باغ موزه قصر در محل زندان پیشین قصر در محوطه ای به مساحت ۸۸هزار متر مربع در خیابان شریعتی، خیابان پلیس احداث و در سال ۱۳۹۱ افتتاح شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3450

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.