پیارم: با وجود وعده مسئولان در تأمین گوشت قرمز ۱۴ هزار تومانی و پسته ۳۰ هزار تومانی، خبری از این اقلام و مایحتاج مردم در آستانه عید نوروز نیست. به گزارش  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، در بازدیدی که عصر امروز جمعی از خبرنگاران به همراه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ...

پیارم: با وجود وعده مسئولان در تأمین گوشت قرمز ۱۴ هزار تومانی و پسته ۳۰ هزار تومانی، خبری از این اقلام و مایحتاج مردم در آستانه عید نوروز نیست.

خبرگزاری فارس: خبری از گوشت 14 هزار تومانی و پسته 30 هزار تومانی نیست

به گزارش  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، در بازدیدی که عصر امروز جمعی از خبرنگاران به همراه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از وضعیت تنظیم بازار داشتند به خوبی مشاهده شد که مردم در روزهای اخیر از هیچ قصابی گوشت قرمز گرم ۱۴ هزار تومانی نخریده‌اند و به نظر می‌رسد، وعده مسئولان در این حوزه بیشتر شبیه سراب بوده و تحققی عینی پیدا نکرده است.

اغلب مردم در اظهارات خود اعلام کردند که گوشت را به مبلغ ۲۲ تا ۲۶ هزار تومان خریداری می‌کنند و در یک ماه اخیر خبری از گوشت ۱۴ هزار تومانی وعده داده شده نیست و فقط این اظهارات در حد بیان مطالب پرطمطراق مانده است و شاهد عملیاتی شدن این وعده و وعیدها نیستیم.

در کنار عرضه نشدن گوشت قرمز ۱۴ هزار تومانی به قصابی‌ها و حتی اتحادیه تعاونی کارمندان و کارگران در صحبتی که با مردم داشتیم، آنها از عرضه پسته ۳۰ هزار تومانی نیز اظهار بی‌اطلاعی کردند و خود عرضه‌کنندگان آجیل نیز بیان داشتند که چنین پسته‌ای به ما عرضه نشده و اصلاً در بازار به نرخ ۳۰ هزار تومان پسته‌ای وجود ندارد.

به دنبال این اظهارات و همچنین محقق نشدن وعده ارائه بسته کالایی برای کارکنان و کارمندان به سراغ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان رفتیم که بار دیگر مدعی بود، دام زنده وارداتی که در اردبیل کشتار می‌شود به نرخ ۱۴ هزار تومان در قصابی‌ها به فروش می‌رسد.

ارژنگ عزیزی گفت: ۴۰ هزار رأس دام زنده از ارمنستان و گرجستان وارد شده و یا در حال وارد شدن است که ۲۳ هزار رأس آن تاکنون در کشتارگاه صنعتی کشتار شده است.

وی افزود: ۱۳ هزار رأس از این دام‌ها که کشتار شده بود به سایر استان‌ها ارسال شده و تنها هشت هزار رأس آن در استان آن هم بین تعاونی‌های کارکنان و قصابی‌ها عرضه شده است.

عزیزی همچنان وعده داد که در کنار این میزان دام وارداتی، پنج هزار رأس دیگر نیز قرار است با نرخ ارز مرجع وارد استان اردبیل شود تا بتوانیم تا آخر فروردین‌ماه قیمت گوشت را به حد تعادل برسانیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان در مورد عرضه نشدن پسته ۳۰ هزار تومانی نیز عنوان کرد:‌ قرار بود اتحادیه صادرکنندگان پسته کشور به تأمین پسته ۳۰ هزار تومانی اقدام کند، اما با معرفی مباشر فهمیدیم که این پسته از کیفیت لازم برخوردار نیست.

وی اضافه کرد: ‌اکثر استان‌ها به دلیل پایین بودن کیفیت پسته ۳۰ هزار تومانی از خرید و عرضه آن امتنا کردند.

کشتار روزانه ۸۰ تن مرغ در اردبیل

به گزارش  پیارم به نقل ارخبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل نیز در این بازدید یادآور شد: روزانه ۸۰ تن مرغ در استان اردبیل کشتار و روانه بازار مصرف می‌شود.

صادق صالحی گفت: ۳۰ تن بیش از نیاز استان کشتار مرغ انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم نگران وجود مرغ در بازار نباشند، افزود: علاوه بر این، تعداد کشتار میزان ۳۰ تن نیز مرغ منجمد در بازار توزیع می‌شود.

صالحی با اعلام اینکه در اسفندماه سال‌جاری ۹ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها انجام شده است از افزایش ۴۰ درصدی جوجه‌ریزی در اسفندماه نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

وی در مورد کشتار دام سبک و سنگین نیز ابراز داشت: در آستانه عید نوروز، ۹۵۵ رأس دام زنده وارداتی در استان ذبح شده که تلاش می‌شود با ورود آن به بازار، قیمت‌ها تعدیل شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3329

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.