کارشناس ارشد هواشناسی با اعلام اینکه هم اکنون دمای هوا در نیمه جنوبی با روند کاهشی و در نیمه شمالی کشور با روند افزایشی همراه است گفت: در نیمه جنوبی کشور دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به سامانه بارشی جدید که ...

کارشناس ارشد هواشناسی با اعلام اینکه هم اکنون دمای هوا در نیمه جنوبی با روند کاهشی و در نیمه شمالی کشور با روند افزایشی همراه است گفت: در نیمه جنوبی کشور دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

خبرگزاری فارس: جنوب سرد و شمال گرم/ کاهش 10 درجه‌ای دما در نیمه جنوبی کشور

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به سامانه بارشی جدید که دیروز از جنوب غرب وارد کشور شده‌اند، اظهار داشت: این سامانه هم اکنون در نیمه جنوبی کشور (استان‌های چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد، کرمان، فارس، هرمزگان، کیش، بوشهر و همچنین جنوب یزد) فعال بوده و موجب بارندگی شده‌ است.

مدیر کل روابط عمومی سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: در استان‌های کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان،‌هرمزگان و یزد شدت بارندگی‌ها در حد ایجاد سیلاب، آبگرفتگی معابر و همچنین طغیان رودخانه‌ها است.

وی متذکر شد: بر همین اساس لازم است مسافرین در این مناطق از اسکان در اطراف رودخانه‌ها و همچنین عشایر کوچ‌رو ترجیحا از ارتفاعات عبور نکنند.

وی با اعلام اینکه در نیمه جنوبی کشور دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، یادآور شد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی برای استان‌های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود خلیج فارس نیز مواج شود.

کارشناس ارشد هواشناسی در ادامه با بیان اینکه این سامانه روز جمعه از کشور خارج می‌شود، بیان داشت: این سامانه قبل از خروج یعنی از امروز بعد از ظهر نیمه شرقی کشور را دربر می‌گیرد. به طوری که موجب می‌شود در نواحی شمال استان یزد، سمنان، شرق تهران و خراسان رضوی به شکل پراکنده بارش باران داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از روز شنبه دمای هوا در سواحل شمالی کشور به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد، گفت: این افزایش دما توام با وزش باد نسبتا شدید خواهد بود. بر همین اساس لازم است مسافران از خاموش بودن آتش‌هایی که در جنگل‌ها روشن کرده‌اند قبل از خروج حتما مطمئن شوند.

اصغری در پایان با اشاره به ادامه دار بودن روند افزایش دما در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: دمای هوا در پایتخت طی روز جمعه و شنبه به ترتیب به ۱۹ و ۲۱ درجه سانتیگراد می‌رسد. همچنین طی ۲۴ ساعت آینده دمای هوا در نیمه جنوبی کشور با روند کاهشی همراه خواهد بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :https://www.piyarom.ir/?p=3361

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.